Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 909: Seppuku

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    263
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çevirmen arkadaşa nüktedan bir üslupla hatasını göstermeye çalıştım o msj da sana ne oluyor ?... Asıl senin gibi dağdan inmeler okuduğu şeyleri sürekli tekrar etmeli ki yanlış anlam çıkarıp da salakça bir savunma durumuna geçmesin zira sürekli komik duruma düşüyorsunuz... Ayrıca çevirmenin gönüllü olarak çeviri yapması eleştirilmeyeceği anlamına gelmiyor. '' Beğenmiyosan okumazsın '' cümlesi nasıl bir mantıkla söylendi acaba ? Saygılarımı ve sevgilerimi fışkırtıyorum...

not ; Güzel Türkçemiz
Öncelikle Beyazbıyık olayını açıklayalım.
Hige alın ile boyun arasındaki her kıl topluluğu için kullanılır. Eğer özelleştirme gerekirse kuchi(ağız anlamına geliyor yanlış hatırlamıyorsam)-hige(bıyık) veya ago(çene)hige denir(sakal anlamına gelir). O yüzden Shirohige'nin doğru çevirisi Edward Newgate'in de yüzünden belli olduğu üzere Beyazbıyıktır, net. Ha ben sakal korsanlarda daha çok kullanıldığı için (Karasakal Edward Teach, Kızılsakal Hayrettin Paşa gibi gerçek korsanlar mesela) Beyazsakalı tercih ediyorum hala ama bu çevirmenin yanlış olduğunu göstermez. Özellikle de şu yazında dediğin gibi Türkçe'ye saygısızlık olan bir şey yok.
Çeviren arkadaşa söyler misiniz lütfen... BEYAZ BIYIK DEĞİL BEYAZ SAKAL OLACAK !!!! okurken cinnet geçiriyordum yaa... Tamam kardeşim adamın sakalı yok bıyığı var ama Türkçenin de kendine özgü bir KALIP sistemi var değil mi ?

Beyaz bıyık olmaz kardeş kaytan bıyık olur illede bıyık kullanacaksan !!! Bir edebiyatçı olarak kendini benden soğuttun sayın çevirmen azıcık sanata saygı lütfen Türkçeye de saygı... Beyaz bıyık nedir ? Tipini modelini tövbe estafurullah...
Kaytan bıyık ne asıl? Saçmalamışsın. Bir edebiyatçı(!) böyle bir üslup kullanıyorsa, böyle saçma argümanlar kullanıyorsa, neden böyle olduğunu da sorgulamıyorsa ki aslında her şey belli sadece neden şimdi değiştiği sorulabilir, işimiz yaş. Hata göstermek böyle oluyorsa da işimiz yaş. Sana senin üslübunla cevap verene hemen dağdan inme falan filan diye hakarete varan ifadeler kullanırsan da işimiz yaş. Nereden tutsak elde kalıyor. He ben buna da düzgün cevap vermezdim de bir kişiye ilk defa çatarken genelde daha saygılı üslup kullanıyorum, bir edebiyatçı değil de sıradan okuyan ve forumlara yazan bir kişi olarak bu doğru geliyor. İyi forumlar.

Şimdi sanji güvenmemekle hata etti ama luffyde az kabahatli bu konuda.Sen tayfana g4 gibi bir formu göstermiyorsun saklıyorsun seviyeni düşük sanıyorlar.Haliyle de adamlar gücüne güvenmiyorlar yonkou karşısında çatır çatır ezileceklerini düşünüyorlar.Zoro dahi bir acaba diyor güç konusunda balık adam adasında.Yani demek istediğim sıradan birisi o şekilde düşünür.Ama Sanji sıradan biri değil kişiliği ve tayfa bağı ortada Robin için ne yaptıysa bu konuda da öyle davranması gerekirdi.
Sanji kendi haline baksın luffy sanjiyi gearsız bile alır.:D

Marco'ya önümüzdeki bölümlerde neler olacağını çok merak ediyorum. Ayıboğan bu kadar övülmüşken Marco'ya yenilmez. Marco da yeterince dayak yedi, emrah gibi geziyor ortalıkta oda dayak yemez.
Önce Luffy'le de karşılaşabilirler, yanılmıyorsam anası önce Luffy'i bulalım diyordu. Böyle birşey olursa Marco'yu bulmadan imana gelebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık