Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 890 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Spoilerı okuduktan sonra biraz duraladım ve bir sigara yaktım.

Biraz düşündüm, eski Arc'ları falan.

E. Oda eskiden bu kadar "çocuklara" yönelik çizmiyordu. Elbette her zaman bir Shounen özelliği taşısa da yer yer bunun dışına çıkıyordu One Piece.

Nami'nin adası, Alabasta, Ennies Lobby vs...

Crocodile'ın tüylerimizi ürperttiği kadar germedi bizi Big Mom.

Üzgünüm dostlar fakat BM'nin yumruğunu bloklamak Luffy, Zoro ve hadi bir de Sanji'nin yapacağı bir şeydir diyebiliriz. -Ki bloklamak ile bloklamaya rağmen savrulmak başka bir şeydir. Bege, kale formundayken 1-2 yumrukta feleği şaşmıştı zira.

Veya gene BM'nin yumruğu Luffy ve Sanji beraber bloklamışlardı.

Chopper kim arkadaşım?

Normalde, hangi mangaka çizerse çizsin şu sahneyi; BM'nin yumruğunu bloklamaya çalışan Chopper muhtemelen geminin en dibine kadar göçer ve komaya falan girerdi.

Ben demiyorum ki BM'ye karşı bir şeyler yapmasınlar. Denesinler tabii ki, hatta belki vurmayı bile başarabilirler. Ama bunun bedelini ödemek zorundalar.

One Piece'i sıkıcı bir noktaya getiren şey bu. Tayfa ne yaparsa yapsın; asla ama asla bir bedel ödemiyor.

Jinbe BM'ye vurabilir tabii ki, hatta tüm gücünü toplayarak ve deniz suyunu da kullanarak öyle bir hasar çıkartabilir ki BM'yi geriye bile savurabilir ama bunun bir karşılığı; sonucu falan olması lazım. Bu darbenin üzerine BM öyle bir hasar çıkartmalı ki Jinbe'ye; arc sonuna kadar kendine gelememesi lazım ki biz de görelim işte aradaki güç farkını. Ve okuduğumuz şeyden keyif alalım; çünkü düşünmek zorunda kalacağız üzerine "ulan nasıl yenilecek bu kadın?" diye.

Artık serinin buram buram kurgu kokması gerçekten rahatsız ediyor insanı. Eğer heyecanlanmayacaksak, neden "korsan" temalı bir şeyi okuyoruz ya da izliyoruz ki? Mantığı ne?
Bro okudum cümleyi bastım + yı okudum cümleyi bastım + yı. Heleki chopper böyle geminin dibine kadar yapışsa böyle arc sonuna kadar kendine gelemese kısmına abandım. Bence tam içindekini dökmüşsün +++++++++

Belki güçten düştü diye açıklar. Sonuçta Kong gunı bloklayan buydu. Eğer ki Big Mom blokladığı halde uctuysa Jinbei'nin o tekniği Kong gun'dan güçlü ya da BM güç olarak da çok zayıfladı.

Elephant gun chopper'ın en güçlü haline tek atıp tüm kemiklerini kırmadı mı? Gülerek g4'ü koluyla durduran kadını nasıl durdurdu bu Chopper?

-Tek yumrukla tüm germayı geri püskürtüp reijuyu deviren big mom nasıl düştü bu hale?

Arc başlamadan önce ajanlar sayesinde yonkou hakkında bilgi alıp ona göre tayfa üyeleri seçilseydi, brulee'yi tayfa arayıp kaçırsaydı bu kadar göze batmazdı bu olaylar. Ama herşeyin şans olması çok göze batmaya başladı.

Birisi mesela "big mom ruhunu nesnelere verme gücüne sahip" dediğinde brook elini kaldırıp "ben de geliyorum" deseydi, big mom bulutları kontrol edebiliyor dendiğinde nami elini kaldırıp "ben de geliyorum" deseydi şimdi bu kadar söylenmezdik.

Tayfanın bazı davranışları iyice gözüme batmaya başladı benim ya. O davranışları gördükçe çıldırma noktasına geliyorum. Önceleri bu kadar değildi.
- Nami’nin şu gözündeki para işaretleri. Büyük ihtimal Zeus’u alınca buna benzer bir şey olacak yine
-Chopper’in bu dönüşümlerdeki sevimliliğini kaybetmesi ve birazcık”ukalaca” tavırları. Bm yi blokladıysa eğer bunu yine gösterir mangaka tekrardan.
-Franki’nin acayip acayip dönüşümleri. Zorlama dönüşümleri çok fazla.

Bu tarz şeyler beni iyice germeye başladı artık.

Üzgünüm Oda, senin mangan artık masum değil :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık