Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 890: Koca Ana Güvertede!

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    227
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hala Luffy vs Kata göremedik ...Luffynin yonkou nun komutanlarını alması önemlide tayfanın diğer üylerininde güçlendiğini ,yendiğini ne zaman göreceğiz ey oda ...Zoro da o umut var ama Sanjide o ışık yok ne yazık ki

Yılbaşı nedeni ile bu hafta cuma veya cumartesi bölüm verilmeyecekti benim bildiğim. Yanlışım varsa @hdbfresh veya @Chrollo Lucilfer bizi aydınlatır mısınız.
Geçen hafta okuduğumuz bölüm normal şekilde resmi çıkış tarihlerine göre çıksaydı 8 Ocak Pazartesi gelecekti ve bölümü geçen hafta değil de bu hafta okumak durumunda kalacaktık. Ama bölüm resmi olarak 4 Ocak Perşembe çıkıyor, bu sebeple bölümü daha erken okuduk. Zaten başlıkta da ihtimalleri yazmıştım. 891. bölüm ise resmi olarak 15 Ocak'ta çıkacak. Bir sürpriz falan olmazsa biz de bölümü 11-12 Ocak gibi okuruz.

@Red-Shanks derginin kendisi çıkmadığı için manganın sonunda bölüm yok yazmıyor. Bu ara Oda'nın kendi arası değil.

Geçen hafta okuduğumuz bölüm normal şekilde resmi çıkış tarihlerine göre çıksaydı 8 Ocak Pazartesi gelecekti ve bölümü geçen hafta değil de bu hafta okumak durumunda kalacaktık. Ama bölüm resmi olarak 4 Ocak Perşembe çıkıyor, bu sebeple bölümü daha erken okuduk. Zaten başlıkta da ihtimalleri yazmıştım. 891. bölüm ise resmi olarak 15 Ocak'ta çıkacak. Bir sürpriz falan olmazsa biz de bölümü 11-12 Ocak gibi okuruz.

@Red-Shanks derginin kendisi çıkmadığı için manganın sonunda bölüm yok yazmıyor. Bu ara Oda'nın kendi arası değil.
Teşekkürler bilgi için.

One piece her zamanki eğlenceli ve sürükleyici tarziyla devam ediyor; bölümü bu kadar olumsuz eleştiren arkadaşlar seriden biraz uzak kalmışlardir belki :)

Aramızda uyanmadan okuyanlar olmuş bölümü, suyun kaldırma kuvvetini kullanalım onlar için:D. Hala uyanamamışlar. Nami'nin ıslak olmadığını söylediğimi görememişler. Altını çizersem daha okunur olabilir. Hatta renklendirelim. Bu konunun 7. sayfasından.
http://www.korsanfan.com/konu/890-koca-ana-güvertede.6502/page-7#post-852811

Bu da bu konunun 12. sayfasından.
http://www.korsanfan.com/konu/890-koca-ana-güvertede.6502/page-12#post-852908

Demişim ki gemi, Chopper, Brook ıslandı. Nami'nin adı bile geçmiyor. Uyku ile uyanıklık arasında böyle rüyalar görülebiliniyorsa demek ki.

9. sayfa Chopper ile Nami üst güvertedeler, Chopper Namiye savunma noktasını kullanarak duvar oluyor. Dikkatli bakanlar görecektir ki alt güverte ile alakası yok Chopper'ın.
10. sayfa su üst güverte dahil her tarafa geliyor, Chopper Nami'yi koruma noktasında olduğu için Nami ıslanmıyor(Bu ayrıntıyı fark etmemişim). Aynı anda Brook alt güvertede.
12. sayfa orta sol ve alt sağ panelde gördüğümüz üzere Chopper ile Nami hala üst kattalar ve Chopper savunma noktasından çıkmış. Yani alt güverte ile bağlantı kurup paspas(!) görevi yapmamış. Alt taraf hala ıslak olması lazım.
13. sayfa bütün tayfa alt güvertedeler, (Jinbei de 14. sayfa orta panelde gözüküyor gibi tam emin olamadım, belki gemiyi yönlendirmek için hemen yukarı çıkmıştır, bir sonraki görünüşü dümen başında), sağ alt panellerin hepsinden bunu anlayabiliriz..

Şimdi eğer yer ıslaksa ki olması gerekiyor, Carrot'ın Bruleeleri elektriklediği bölümdeki gibi suyun üzerinde olan herkesin elektriklenmesi lazım. Sadece ıslananlar elektriklenecekse bile Chopper'ın elektrik yemesi gerekiyor. Ben Brook'un elektriği geçirdiğini ama eti olmadığı için hasar almadığını anlıyorum onun sözlerinden. Ve etrafındaki çizimler de elektrik gözüküyor 13. sayfa sol alt panellerde. Yani neden elektriklenmedi veya güverte neden ıslak değil soruları eğer ki Koca Ana bu suyun marifetleri yüzünden daha fazla hasar aldıysa sorulur, kesip atılamaz.

Hayır alt bölgesinde yiyor. tam elektrik yediği sayfaya bak. sağ alt panelde üçü de Koca Ananın Jinbei tarafından gemiden atılırken kırdığı yerin ordalar. Ayrıca Brook'un saldırıyı yaparken zıpladığı yeri mangaka belirtmiş.
Pardon ya ben bunu yeni sekmede açmışım ama mobilde 50-60 sekme kullanınca arada kaynamış :/

Bana yazmışsın bunu herhalde ben arada kaçırmışım dediğim gibi :D Yani her yazdığımı üstüne alınmana gerek yok, ben başka biriyle atışıyordum o an neyse olur öyle. Ben de okuduğum şeyi kronolojik sıra ile yazayım ama sayfa atacak durumda değilim şu an :T

Brook alt güvertede hatta iskele tarafı galiba ora, Nami, Chopper ve Jinbei baş tarafında üst güvertede dümenin olduğu yerde :D Neyse Jinbei de iskele tarafından denize doğru uçuyor, Brook hala alt güverte iskele tarafında uçan Jinbei'ye bakıyor.

BM önce kılıçla sonra da avuç içi ile Nami'yi ezmek için saldırıyor ama Chopper işe yarayıp Guard Point ile kurtarıyor BM'nin hoşuna gidiyor falan.

Sonrasında Jinbei denizden su akıntısı fırlatıyor alt güverte tamamen ıslanıyor, üst güverteye sıçrayan su da Chopper'ın formu sayesinde Nami'yi ıslatmıyor. Bundan önce istese Guard yerine Jumping Point'e sokup BM'ın elinden Nami'yi kaçırtabilirdi Chopper'a ama bu şekilde yumuşaklığın gücünü göstermiş oldu xD

Sudan etkilenen Pro BM'dan ayırılıyor, tüm ana güverte ıslak, Jinbei denizden çıkıp BM'a vurmak için alt güverteye iniş yapıyor, Brook hala alt güvertede.

BM sancak tarafından uçuyor, Jinbei ve Brook alt güvertede ki burada şöyle birkaç ayrıntı var. Nami ve Chopper'ın olduğu yeri önce altan sonra kuş bakışı görüyoruz hiçbir yerden su akmıyor. Aynı şekilde Jinbei ve Brook'un olduğu yerde de hiç su görünmüyor ki bunun nedenleri şunlar sanırım. Güverte çimen ekilmiş toprak :D ve Jinbei güvertedeki suyu da BM ile beraber uçuruyor çünkü uçan BM'nin etrafında su var :T

Neyse Brook ve Nami'ler ara güvertede buluşuyor alt değil. Nami'yi hedef alan Zeus'un saldırısını alıyor iletken olmadığı için saldırı onu etkilemiyor ayrıca etrafa da yayılmıyor :S ki bunun nedeni sanırım Jinbei'nin saldırısı yüzünden suyun uçup gitmesi :D

Yani yer ıslak değil, olması da gerekmiyor :D Brook eti olmadığı için vücuduna denk gelen elektrik dirençle karşılaşıp onu kızartmıyor ve yine eti olmadığı için vücudundan akıp gitmiyor ve etrafa yayılmıyor ki etrafa yayılacak bir su da yok çevrede xD

Sonrasını da yazayım azcık, Brook ara güvertede saldırıyı alıyor ki etrafında gördüğümüz kırık korumalıklar BM'ın daha önce "Dur artık Bigmom!! :'(" dediğinde kırdığı korumalıklar. O an arkaplanı pek çizmemiş, boş olunca ana güvertede sanılmış olunabilir :D Neyse saldırıyı aldıktan sonra biraz konuşuyor, belki o arada alt güverte sancak tarafına yürümüş olabilir zor birşey değil.

Neyse manga mantığı konuşmak bi yere vardırmıyor, basitçe örtülebilen şeyler. Bundan daha önemli bir konu var. Mihawk kılıcını nasıl çekiyor sırtından?!?! Mıknatıslı çıt çıt falan mı var ne var acaba :S:Ss

Yıldırım hem magma hemde buza etki etmez mi?
Bunu da gördüm arada, yazayım bari :D Magma bilmiyorum da buz pek iyi bi iletken değidi en son :/ Zeus karşısındaki kemik torbası Brook gibi karşılayabilir sanırım yıldırımı Aokiji.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık