Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 890: Koca Ana Güvertede!

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    227
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bunu da gördüm arada, yazayım bari :D Magma bilmiyorum da buz pek iyi bi iletken değidi en son :/ Zeus karşısındaki kemik torbası Brook gibi karşılayabilir sanırım yıldırımı Aokiji.
Bu aralar mantıklı şeyler yazıyorsun. Uzun uzun tartışasım var ama yazmaya üşeniyorum. Suyun iletkenliği kadarsa ve yıldırımın Op evreninde 5'te 1 gücü olduğunu düşünürsek Aokiji'ye bence de etki etmeyebilir. Magma iyi bir iletken gibi dursa da One Piece de yıldırım kavramında saçmalık mevcut. Dediğine katılıyorum ve arttırıyorum, Zeus'tan çıkan yıldırım Akainu'ya diz çöktürse o bulutu yeni amiral ilan ederim.

Bu aralar mantıklı şeyler yazıyorsun. Uzun uzun tartışasım var ama yazmaya üşeniyorum. Suyun iletkenliği kadarsa ve yıldırımın Op evreninde 5'te 1 gücü olduğunu düşünürsek Aokiji'ye bence de etki etmeyebilir. Magma iyi bir iletken gibi dursa da One Piece de yıldırım kavramında saçmalık mevcut. Dediğine katılıyorum ve arttırıyorum, Zeus'tan çıkan yıldırım Akainu'ya diz çöktürse o bulutu yeni amiral ilan ederim.
:(

Bence yene bilir nedenmi jinbei crackerin savunmasını aşa bilecek saldirilar yapabiliyor direk havadaki veya vücudundaki suya hedef ala biliyor böylece crackerin zırhı etkisiz hale gelir
İşte ben o saldırıları Cracker'in savunmasını aşacak kadar güçlü görmüyorum.Luffy bile şu an Cracker'den net güçlü değil.

Pardon ya ben bunu yeni sekmede açmışım ama mobilde 50-60 sekme kullanınca arada kaynamış :/

Bana yazmışsın bunu herhalde ben arada kaçırmışım dediğim gibi :D Yani her yazdığımı üstüne alınmana gerek yok, ben başka biriyle atışıyordum o an neyse olur öyle.
Ah twei dono ah. Bir an şüphe ettim, acaba ben mi çok alınganım diye. Ve hem genel tartışmadan hem de bu konudan senin attığın mesaja kadar olan mesajlara baktım hızlıca. Senin mesajına kadar yıldırımın neden diğerlerini etkilemediğini söyleyen tek kişi benim. Tek. Tek. Sen tabi bölümü eleştiren herkese toplu geçireyim derken bunu gözden kaçırdın galiba:(. Yıldırımlı kısımdan ben alınmamışım, bildiğin bana söylemişsin, bir de yanlış söylemişsin Nami falan diyerek. Bana söylemediysen daha da kötü, hayali düşman yaratıp onlara laf atmış oluyorsun, işte dış mihraklar var da Oda'yı karalamak için böyle söylüyorlar falan diyorsun herhalde:hhh:.

Adım adım gidelim.
Bana yazmışsın bunu herhalde ben arada kaçırmışım dediğim gibi :D Yani her yazdığımı üstüne alınmana gerek yok, ben başka biriyle atışıyordum o an neyse olur öyle. Ben de okuduğum şeyi kronolojik sıra ile yazayım ama sayfa atacak durumda değilim şu an :T

Brook alt güvertede hatta iskele tarafı galiba ora, Nami, Chopper ve Jinbei baş tarafında üst güvertede dümenin olduğu yerde :D Neyse Jinbei de iskele tarafından denize doğru uçuyor, Brook hala alt güverte iskele tarafında uçan Jinbei'ye bakıyor.

BM önce kılıçla sonra da avuç içi ile Nami'yi ezmek için saldırıyor ama Chopper işe yarayıp Guard Point ile kurtarıyor BM'nin hoşuna gidiyor falan.

Sonrasında Jinbei denizden su akıntısı fırlatıyor alt güverte tamamen ıslanıyor, üst güverteye sıçrayan su da Chopper'ın formu sayesinde Nami'yi ıslatmıyor. Bundan önce istese Guard yerine Jumping Point'e sokup BM'ın elinden Nami'yi kaçırtabilirdi Chopper'a ama bu şekilde yumuşaklığın gücünü göstermiş oldu xD
Buraya kadar sıkıntı yok:good:. Ek olarak Nami hariç herkesin ıslanması gerektiğini vurgulayalım, sonra lazım olacak.
Sudan etkilenen Pro BM'dan ayırılıyor, tüm ana güverte ıslak, Jinbei denizden çıkıp BM'a vurmak için alt güverteye iniş yapıyor, Brook hala alt güvertede.
Jinbei'nin gemiye iniş yaptığı çıkarımı yanlış, yapmıyor. Fırladı, durdu, sonra Koca Anaya mı vurdu? Öyle olsa mangaka vuruş yapmadan önceki hali ve vuruş halini havada göstermezdi. İniş yapmadan vurmuş ki kendisini fırlatarak hızlı bir şekilde Koca Anaya vurması daha mantıklı. Gemiyle temas yok. Bu yüzden Jinbei'nin saldırısının güvertedeki suyu uçurması pek olası değil. Güverte ıslak hala yani:D.
Neyse Brook ve Nami'ler ara güvertede buluşuyor alt değil. Nami'yi hedef alan Zeus'un saldırısını alıyor iletken olmadığı için saldırı onu etkilemiyor ayrıca etrafa da yayılmıyor :S ki bunun nedeni sanırım Jinbei'nin saldırısı yüzünden suyun uçup gitmesi :D

Yani yer ıslak değil, olması da gerekmiyor :D Brook eti olmadığı için vücuduna denk gelen elektrik dirençle karşılaşıp onu kızartmıyor ve yine eti olmadığı için vücudundan akıp gitmiyor ve etrafa yayılmıyor ki etrafa yayılacak bir su da yok çevrede xD

Sonrasını da yazayım azcık, Brook ara güvertede saldırıyı alıyor ki etrafında gördüğümüz kırık korumalıklar BM'ın daha önce "Dur artık Bigmom!! :'(" dediğinde kırdığı korumalıklar. O an arkaplanı pek çizmemiş, boş olunca ana güvertede sanılmış olunabilir :D Neyse saldırıyı aldıktan sonra biraz konuşuyor, belki o arada alt güverte sancak tarafına yürümüş olabilir zor birşey değil.
Brook ve Nami'lerin ara güvertede buluştuğunu nereden anladıysan o paneli bir göster. Brook aşağıdan yukarı çıktı, sonra konuşarak aşağı indi sonra aşağıdan mı zıpladı? Neyse ki bende resimli kanıt var.
1. fotoğrafta alt güverteye kadar uzanan yan halatları görüyoruz. 2. fotoğrafta da Thousand Sunny'mizin ayrıntılı bir çizimi. Tabi bizi ilgilendiren fotoğrafın üst kısmı. 3. fotoğrafta da yıldırımı yemeden hemen önce Brook-Nami Chopper üçlüsü görüyoruz. 1 ve 3. fotoda gördüğümüz şeyler bizim yan halatlarımız. Aynı zamanda 3. fotoda mavi ile belirtmeye çalıştığım şey de alt güverteden yukarı doğru olan iki taraflı merdivenimizin bir kısmı gözüküyor. Yani alt güvertedeler:D.

Şimdi Brook sadece kemik olduğu için elektrikten etkilenmiyor ama elektriği iletiyor gibi gözüküyor çizimden. Baştan aşağı ıslak olduğu için zaten kendisi iletmezse de suyun iletmesi gerekirdi. Güverte ıslak, Brook ıslak, yıldırım gelir herkese geçer. Ben en baştan beri dediğim gibi eğer Koca Ana su yüzünden yıldırımdan daha çok etkilendiyse tayfanın etkilenmesi de gerekirdi. Yok su ile alakası yok deniyorsa benim için sıkıntı yok(sadece bu konuda tabi, bölüm berbat). Ve eğer güverte toprak olduğu için bu kadar çabuk kuruyorsa, başında ateşin kendisi olan Koca Ananın da kuruması gerekirdi. Bire yere kurumak için bahaneler verip diğer tarafı unutamazsın, kaldı ki ateş kurutmak için daha mantıklı.
Bundan daha önemli bir konu var. Mihawk kılıcını nasıl çekiyor sırtından?!?! Mıknatıslı çıt çıt falan mı var ne var acaba :S:Ss
Sırtından dışarı doğru kancalar olsa mantıklı olurdu bence. Kılıcın balçağı kılıç kadar uzun zaten, oralardan kancaya tak asılı dursun. O taktığı ip gibi şeyden kılıcı çıkarması sıkıntı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık