Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 890: Koca Ana Güvertede!

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    227
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ah twei dono ah. Bir an şüphe ettim, acaba ben mi çok alınganım diye. Ve hem genel tartışmadan hem de bu konudan senin attığın mesaja kadar olan mesajlara baktım hızlıca. Senin mesajına kadar yıldırımın neden diğerlerini etkilemediğini söyleyen tek kişi benim. Tek. Tek. Sen tabi bölümü eleştiren herkese toplu geçireyim derken bunu gözden kaçırdın galiba:(. Yıldırımlı kısımdan ben alınmamışım, bildiğin bana söylemişsin, bir de yanlış söylemişsin Nami falan diyerek. Bana söylemediysen daha da kötü, hayali düşman yaratıp onlara laf atmış oluyorsun, işte dış mihraklar var da Oda'yı karalamak için böyle söylüyorlar falan diyorsun herhalde:hhh:.

Adım adım gidelim.
Yani bi tek bu konudaki mesajlar üzerinden çıkarım yaptığın için ben hayali konuşmuş oluyorum doğru çünkü forumdan tanıdıklarım ile başka hiçbir mecrada konuşmadığımı varsaymışsın. Olsun napalım uğraşmışsın emeğe saygı :( Bölümü eleştirenlere laf attığım da safsatadır efenim, benim amacım olayları anlamlı kılacak varsayımlar bulmak. Ben beğenmedim olmamış demek kestirip atmak gibi geliyor çünkü. Benim dediğim doğru siz yanlışsınız demiyorum. Yanlışımı düzeltin derim genelde zaten :/ Amacım hep anlamak.

Jinbei'nin gemiye iniş yaptığı çıkarımı yanlış, yapmıyor. Fırladı, durdu, sonra Koca Anaya mı vurdu? Öyle olsa mangaka vuruş yapmadan önceki hali ve vuruş halini havada göstermezdi. İniş yapmadan vurmuş ki kendisini fırlatarak hızlı bir şekilde Koca Anaya vurması daha mantıklı. Gemiyle temas yok. Bu yüzden Jinbei'nin saldırısının güvertedeki suyu uçurması pek olası değil. Güverte ıslak hala yani:D.
Gemiye değil Bigmom'a iniş yaptı diyelim, çok farketmiyor. Tekniği çevredeki suyu da etkileyen birşey sonuçta :S Luffy'e falan çevredeki su ile vuruyordu ben mi yanlış hatırlıyorum :S
Yani Jinbei'nin saldırısının güvertedeki suyu uçurmak için kendisinin güverteye temas etmesine gerek yok :S

Namilerin ara güverteye çıkması benim yanılsamam olmuş, eyvallah düzeltme için, açıp da bakmamıştım :D Neyse.

Sonuçta güvertedeki su gitti Brook ıslak diyelim. Brook atağı alıyor, ikinci sahnede elektrik hala Brook'un üzerinde, 3 sahnede etrafından kayboluyor elektrik ki hatta sonrasında saçlarında hafif statik elektriklenme olyuyor falan afro ya :/ Ee elektrik yine de yayılmadı :S

Bigmom'ın denizsuyu yüzünden etkilenmiş olması varsayım ki varsayımın temelinde suyun iletkenliği yüzünden daha çok etkilenmesi değil meyve kullanıcısı olduğu için su zayıflatmış olabilir demişti arkadaş yanlış hatırlamıyorsam. Ve ayrıca BM su yediğinde Pro ondan ayrılıyor çünkü sudan kaçıyor, tekrar birleşmesi ise Jinbei'nin anayı su ile uçurduktan sonra. Yani kimseye bahane verdiğim yok, eğer Pro ayrılmasaydı kururdu herhalde. Bahane ürettiğim yok yani, çünkü Pro anaya bağlı değildi :(

Neyse böyle de bi anımdır.

Rica ediyorum sen anlama :artiz:

Onca zaman geçti yarın spoiler çıkar, bakalım hangi tarafı gösterecek umarım Luffy'nin tarafa geçer, şimdi bir de pastanın gemiden gemiye geçmesine iki bölüm ayırmasın :of:
Peki madem, istenmiyorsa anlamayız da. Bunu sen istedin ama, sonra pişman olmazsın umarım :(

Luffyler en az 3 bölüm, pastayı görmek 1 bölüm, pastanın ulaşması 2 bölüm, pastayı yemek 1 bölüm, mangaka da BM konusunda 2 3 bölüm saçmalar falan ohooo bitmiyor bu ya... Bence direk kötüye bas geç.

Peki madem, istenmiyorsa anlamayız da. Bunu sen istedin ama, sonra pişman olmazsın umarım :(

Luffyler en az 3 bölüm, pastayı görmek 1 bölüm, pastanın ulaşması 2 bölüm, pastayı yemek 1 bölüm, mangaka da BM konusunda 2 3 bölüm saçmalar falan ohooo bitmiyor bu ya... Bence direk kötüye bas geç.
Gene anlamaya çalışıyorsun, gene anlamaya çalışıyorsun olmuyor ama :of: Ben senin iyi verdiğin bölüme kötü verecem, kötü verdiklerine iyi verecem artık durum bu.

Hem bence yanlış çıkarım yapmışsın. Luffy ve Kata 2 bölüm, Luffy'nin kaçış bir bölüm, Bigmom ve tayfa bir bölüm, Sanji'nin gelişi bir bölüm, Pastayı yeme bir bölüm, geri kalanların geride kalması 2 bölüm, arc biter :cool:

Not: Pedro'nun yaşadığını öğreneceğimiz bölümü es geçtim o kadar olsun artık.

1 bölüm BM'nin ''Oishi'' demesi şeklinde geçer. Sonuçta bir arctır beklenen an. 1 sayfalık bir çizimle olmaz.:)

Şurda kıytırık bir tatlı yedi diye girmediği hal kalmadı. Pasta sonrasını sen düşün.

Gene anlamaya çalışıyorsun, gene anlamaya çalışıyorsun olmuyor ama :of: Ben senin iyi verdiğin bölüme kötü verecem, kötü verdiklerine iyi verecem artık durum bu.

Hem bence yanlış çıkarım yapmışsın. Luffy ve Kata 2 bölüm, Luffy'nin kaçış bir bölüm, Bigmom ve tayfa bir bölüm, Sanji'nin gelişi bir bölüm, Pastayı yeme bir bölüm, geri kalanların geride kalması 2 bölüm, arc biter :cool:

Not: Pedro'nun yaşadığını öğreneceğimiz bölümü es geçtim o kadar olsun artık.
Bölüme orta vermişim mesela ona ne yapacaksın xD

Pedro reyiz öldü maalesef...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık