Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 890: Koca Ana Güvertede!

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    227
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy Big Momu gördüğünde "Dareda umei vu~a" der. Fake straw hats'ları tanımayan kendi arkadaşı sanan bu şapşal zayıflamış Big Momuda tanımaz.
Oldu olacak ellerini de cebine koyup gaspçı ya da kabadayı anime karakterleri gibi hafif ya da aşırı bir şekilde bükülerek yürüsün bunu yaparken. "Oi, oi." falan da der.

Bu arada Nami lakabının hakkını verecek galiba. Big Momun Zeusunu, Kaidonun sakesini, Shanksın kalbini Teachinde meyvesini çalabilir. Özetle Nami gittiği her yerden Yonkou olsun Amiral olsun şey olsun bir şeyler çalacak araklayacak galiba.

Bu arada Nami lakabının hakkını verecek galiba. Big Momun Zeusunu, Kaidonun sakesini, Shanksın kalbini Teachinde meyvesini çalabilir. Özetle Nami gittiği her yerden Yonkou olsun Amiral olsun şey olsun bir şeyler çalacak araklayacak galiba.
Shanksin kalbini somut bir şey olarak düşündüm diyorum nasıl yapacak bu işi.

Jack gördüğümüz kadarıyla melez o yüzden balık adam sınıfına koymak doğru olmaz. Jinbei bu türün saf kanı.

Şuan forumun bir kısmı 2 yıl sonraki yani şuan ki Luffy'i 2 yıl önceki Ace'den güçsüz ya da eş tutuyor Ace'i geçemediğini düşünüyor. Luffy'nin henüz geçemediği ya da geçmiş olsa bile aralarında fazla fark olmadığı düşünüldüğü 2 yıl önceki Ace ile (kaç gündü hatırlamıyorum) dövüşen Jinbei'yi şuan ne Zoro alabilir ne de Sanji arkadaşlar kendimizi kandırmayalım. Jinbei şuan etrafında su olsun ya da olmasın Sanji ve Zoroyu alabilecek güçte ve onlardan daha güçlü.
Jimbe 4 yıl önceki ace'le dövüştü. Ace o sırada çaylaktı. O ace uyuyan whitebeard'dan 100 küsür defa dayak yedi. Tayfa wb'yi koruma zahmetine bile girmedi.

Luffy 2 yıl önce jimbeye denk olsa şimdi aralarında ne kadar fark olurdu onu düşün. Ace'le jimbe arasındaki fark da öyle.

En güçlü balıkadam olduğu nerede geçiyor acep, ben kaçırmışım galiba, hiç öyle bir şeyden bahsedildiğini hatırlamıyorum. Jack'in balıkadam olduğunu gördük, Jack Jinbei'den güçlüdür mesela. Beyazsakal tayfasında Namur vardı, bilmiyoruz seviyesini.
Benim bunu söyleme sebebim balıkadam adasından kastım şuana kadar görünen tüm balıkadamlar içerisinde ki en güçlüsü.
Jack ne olduğu mechul bir yaratık. Safkan mı değil mi orasını bilmiyoruz. Onun hakkında da net bir bilgi varsa görmek isterim doğrusu...
Ben Jinbe yi Namur ile kıyaslamam.
Namur Jinbe'nin alt seviyesi bir balıkadam.

Jinbei için ortam da önemli aslında. Mesela çok miktarda su kullanabileceği bi ortamda ben her türlü tatlı komutanlara rakip olabileceğini hatta yenebileceğini düşünürüm. Denizde zaten çok konuşmaya lüzum yok ama farklı ortamlarda tam kapasite dövüşemeyebilir. Yetenekleri yine küçümsenemez ama mesela Pica gibi bi rakibe karşı Zoro, Lucci benzeri bi rakibe karşı da Sanji daha avantajlı olabilir.

Denizde veya yakınında geçecek bi mücadelede bu adam bence Luffy hariç hepsinden üstün olur. Luffynin G4 ve lastiğin uzaması gibi kozları olmasa Luffyden bile daha tehlikeli olacaktı hatta.

Bu arada ben bunları sadece bu bölüm üzerinden söylemiyorum. Daha bu arc başlamadan önce çok kez tekrarladım. Benim hissettiğim Jinbei Zoro ve Sanjiden güçlü ve hatta düşman olsaydı muhattabı Luffydir diyordum. Luffy g4 süresini uzattı, hakisi muhtemelen güçlendi ve bu arcta da ciddi bi güç artışı olmasını bekliyorum bu sebeplerden dolayı Luffy ile arasında belirgin bi fark olmasını bekliyorum. Tayfanın 2 numaralı savaş gücü şu an Jinbei benim için. Ama gelişimleri açısından seri ilerledikçe canavar üçlünün gerisine düşecek gibi.
Zoro'dan güçlü görebilirsin gayet normal. Genelde Zoro'dan az güçlü ya da az güçsüz görülüyor. Luffy ile Zoro arasında bir güçte ise Zoro'dan az güçlüdür zaten. Zoro ile Sanji arasında ise Zoro'dan az güçsüzdür. Mantığı bunun üzerine kurdum. Asıl demek istediğim en kötü ihtimalle Zoro'dan az güçsüz olan bir adam bu kadarını yapabilmeliydi. Hem de suyu kullanma imkanı olan bir durumda.

Canavar üçlü daha çok genç ve tecrübesiz. Ancak potansiyelleri derya deniz. Seri ilerledikçe Jimbei'yi geçecekler deriz.

Denizde geçecek bir savaşta Jimbei en güçlü kişi olur. Luffy şeytan meyvesi kullanıcısı dolayısıyla handikaplı olacak.

Son olarak benim Zoro reyizden beklentim büyük. Jimbei'den güçlü çıkacak diye düşünüyorum. Oda adamın gücünü 7 yıldır saklıyor. Gösterdiğinde etkileyici bir şey yapmazsa hayal kırıklığı olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık