Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 890: Koca Ana Güvertede!

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    227
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Jinbe şuan balık adamların en güçlüsü ki bir balık adam 10 insan gücünde olduğu düşünülürse ve Jinbe balıkadamların en güçlüsüyse bu adam hiç asaşğı kalır biri değil demektir...
Su da neredeyse rakipsiz bir karakter zaten (kara için birşey diyemem) bir korsan tayfası su üzerinde ilerlediğine göre bu adam kimdeyse o tayfa çok şanslıdır bariz bir şekilde...
ODA sonunda Hasır şapka komutanlarını 3'ledi hayırlı uğurlu olsun...
Artık şundan güçlüdür bundan güçsüzdür vs diye karşılaştırmaya hiç gerek yok bence.
Adamın gücü hiç yabana atılmayacak kadar bariz üst seviye. Zaten öyle olmasa Big Mom yanına ittifak olarak almaz ve ayrılırken o son sözleri söylemezdi.
2 yıl önce bile sengoku nun yüz ifadesini herkes hatırlar...
2 yıl boş durmamıştır bu adamda sonuçta zaten tecrübeli ve zeki, bir iki teknikle fena seviye atlıyor adam.
En güçlü balıkadam olduğu nerede geçiyor acep, ben kaçırmışım galiba, hiç öyle bir şeyden bahsedildiğini hatırlamıyorum. Jack'in balıkadam olduğunu gördük, Jack Jinbei'den güçlüdür mesela. Beyazsakal tayfasında Namur vardı, bilmiyoruz seviyesini.

Tek bölümle Jimbei'yi göklere çıkarmaya gerek yok. Savunma yapmayan BM'yi biraz uçurması doğal. Zoro savunma yapan bir amirali ittirmişti hem de yerçekimi basıncı altındayken. Jimbei'nin Zoro'dan az güçlü ya da az zayıf olduğu düşünülüyor gördüğüm kadarıyla. Yani bu kadarını yapabilmesi lazımdı.

Zaten Akainu'nun yumruğunu savunabilmesi ve BM'nin kılıcını savunamaması ile güç dengelerinde bir sıkıntı olmadığını gösterdi Jimbei. Evet Akainu orada Jimbei'ye saldırmıyordu ama bunun da BM'nin en güçlü atağı olmadığı belli. Kadın henüz savaşma kafasında değil.

Jimbei'nin daha başka kozları varsa onu belki tatlı komutanı seviyesine çıkarabiliriz ama şimdilik daha erken. Henüz bir Cracker etmez. Cracker gücünü iptal eden Nami'ye rağmen Luffy ile 11 saat dövüşebilmiş biri.
Jinbei için ortam da önemli aslında. Mesela çok miktarda su kullanabileceği bi ortamda ben her türlü tatlı komutanlara rakip olabileceğini hatta yenebileceğini düşünürüm. Denizde zaten çok konuşmaya lüzum yok ama farklı ortamlarda tam kapasite dövüşemeyebilir. Yetenekleri yine küçümsenemez ama mesela Pica gibi bi rakibe karşı Zoro, Lucci benzeri bi rakibe karşı da Sanji daha avantajlı olabilir.

Denizde veya yakınında geçecek bi mücadelede bu adam bence Luffy hariç hepsinden üstün olur. Luffynin G4 ve lastiğin uzaması gibi kozları olmasa Luffyden bile daha tehlikeli olacaktı hatta.

Bu arada ben bunları sadece bu bölüm üzerinden söylemiyorum. Daha bu arc başlamadan önce çok kez tekrarladım. Benim hissettiğim Jinbei Zoro ve Sanjiden güçlü ve hatta düşman olsaydı muhattabı Luffydir diyordum. Luffy g4 süresini uzattı, hakisi muhtemelen güçlendi ve bu arcta da ciddi bi güç artışı olmasını bekliyorum bu sebeplerden dolayı Luffy ile arasında belirgin bi fark olmasını bekliyorum. Tayfanın 2 numaralı savaş gücü şu an Jinbei benim için. Ama gelişimleri açısından seri ilerledikçe canavar üçlünün gerisine düşecek gibi.

En güçlü balıkadam olduğu nerede geçiyor acep, ben kaçırmışım galiba, hiç öyle bir şeyden bahsedildiğini hatırlamıyorum. Jack'in balıkadam olduğunu gördük, Jack Jinbei'den güçlüdür mesela. Beyazsakal tayfasında Namur vardı, bilmiyoruz seviyesini.
Jack gördüğümüz kadarıyla melez o yüzden balık adam sınıfına koymak doğru olmaz. Jinbei bu türün saf kanı.

Şuan forumun bir kısmı 2 yıl sonraki yani şuan ki Luffy'i 2 yıl önceki Ace'den güçsüz ya da eş tutuyor Ace'i geçemediğini düşünüyor. Luffy'nin henüz geçemediği ya da geçmiş olsa bile aralarında fazla fark olmadığı düşünüldüğü 2 yıl önceki Ace ile (kaç gündü hatırlamıyorum) dövüşen Jinbei'yi şuan ne Zoro alabilir ne de Sanji arkadaşlar kendimizi kandırmayalım. Jinbei şuan etrafında su olsun ya da olmasın Sanji ve Zoroyu alabilecek güçte ve onlardan daha güçlü.

Jack gördüğümüz kadarıyla melez o yüzden balık adam sınıfına koymak doğru olmaz. Jinbei bu türün saf kanı.

Şuan forumun bir kısmı 2 yıl sonraki yani şuan ki Luffy'i 2 yıl önceki Ace'den güçsüz ya da eş tutuyor Ace'i geçemediğini düşünüyor. Luffy'nin henüz geçemediği ya da geçmiş olsa bile aralarında fazla fark olmadığı düşünülen 2 yıl önceki Ace ile (kaç gündü hatırlamıyorum) dövüşen Jinbei'yi şuan ne Zoro alabilir ne de Sanji arkadaşlar kendimizi kandırmayalım. Jinbei şuan etrafında su olsun ya da olmasın Sanji ve Zoroyu alabilecek güçte ve onlardan daha güçlü.
Tayfaya katılmadan önce Jinbei'yle dövüşüyordu ama.Ace WB tayfasına katıldıktan sonra ne kadar zaman geçti belirtilmiş miydi ? Tam hatırlamıyorum ama tayfaya katıldıktan sonra da Ace gelişmiştir.Ace'nin öldüğü zaman ki gücüyle Jinbe'yle dövüştüğü zamanki gücü bir değildir.Jinbei'nin seviyesini tam kestiremesekte Zoro ve Sanji'den bir fazlasını göremedim ben hala.

Tayfaya katılmadan önce Jinbei'yle dövüşüyordu ama.Ace WB tayfasına katıldıktan sonra ne kadar zaman geçti belirtilmiş miydi ? Tam hatırlamıyorum ama tayfaya katıldıktan sonra da Ace gelişmiştir.Ace'nin öldüğü zaman ki gücüyle Jinbe'yle dövüştüğü zamanki gücü bir değildir.Jinbei'nin tam seviyesini kestiremesekte Zoro ve Sanji'den bir fazlasını göremedim ben hala.
"Ace gelişmiştir" sözüne katılıyorum. Lakin aynı şey Jinbei içinde geçerli. Bir yanda haki kullandığını bile göremediğimiz/görmediğimiz Ace, diğer tarafta haki kullanan ve yıllar önce Zoro ve Sanjinin yanına yaklaşamayacağı Ace ile 4 gün 4 gece denk dövüşen Jinbeinin şuan ne seviyede olduğunu kestiremesem de kaptandan sonraki en güçlü üye olduğunu söyleyebilirim. Şuan Sanjininde bir numarasını görmedik Zoronunda. İleride bizlere kazandıkları güçleri gösterirler ne seviyeye ulaşmış gösterirler o zaman fikrim/fikrimiz değişir. Şuan gösterilen ve verilen bilgilere göre Jinbei, Sanji ve Zorodan daha güçlü.

Luffy bir de Katayı yendikten sonra bitap halde ki Big Mom a seni şu halde yenersem tam bir galibiyet sayılmaz Kaido dan sonra sırada sen varsın derse siz görün o zaman curcunayı.

"Ace gelişmiştir" sözüne katılıyorum. Lakin aynı şey Jinbei içinde geçerli. Bir yanda haki kullandığını bile göremediğimiz/görmediğimiz Ace, diğer tarafta haki kullanan ve yıllar önce Zoro ve Sanjinin yanına yaklaşamayacağı Ace ile 4 gün 4 gece denk dövüşen Jinbeinin şuan ne seviyede olduğunu kestiremesem de kaptandan sonraki en güçlü üye olduğunu söyleyebilirim. Şuan Sanjininde bir numarasını görmedik Zoronunda. İleride bizlere kazandıkları güçleri gösterirler ne seviyeye ulaşmış gösterirler o zaman fikrim/fikrimiz değişir. Şuan gösterilen ve verilen bilgilere göre Jinbei, Sanji ve Zorodan daha güçlü.
Jinbei orta yaşlarda vardı sanırım.O yüzden gelişmişse bile Ace kadar geliştiğini sanmıyorum.Çünkü Ace hem daha potansiyelli hem de daha gençti.Mesela şu an ki Zoro ve Sanji Jinbei'yle dövüşen Ace'den daha güçlüdür bence.O yüzden Jinbei'yi Zoro seviyesinde falan görüyorum.1-2 arc sonrada sıralama Luffy-Zoro-Sanji-Jinbei olur zaten.

Luffy Big Momu gördüğünde "Dareda umei vu~a" der. Fake straw hats'ları tanımayan kendi arkadaşı sanan bu şapşal zayıflamış Big Momuda tanımaz.

Jinbei orta yaşlarda vardı sanırım.O yüzden gelişmişse bile Ace kadar geliştiğini sanmıyorum.Çünkü Ace hem daha potansiyelli hem de daha gençti.Mesela şu an ki Zoro ve Sanji Jinbei'yle dövüşen Ace'den daha güçlüdür bence.O yüzden Jinbei'yi Zoro seviyesinde falan görüyorum.1-2 arc sonrada sıralama Luffy-Zoro-Sanji-Jinbei olur zaten.
Gelişmenin yaşı yok zira serideki güç dengesi gerçek dünyayı yansıtmayan absürd şeylerle dolu. Öyle düşünüyorsan saygı duyarım ne diyeyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık