Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Zoro vs. Doflamingo (Dayanıklılık Karşılaştırılması)

Kim daha dayanıklı?

• Kullanılan toplam oy
    172
Kafesi iterken bitap düşen adam sandığınız kadar dayanıklı değildir. Ne Luffy ne Dof kadar dayanıklı. Adamın dayanıklılığı ilk beşte imiş. Buna yarila yarila güldüm.:D

Dayanıklılık ile savunma gücünü karıştırmamak gerek. Dayanıklılığı ölçmek için hasarı alıp dayanması gerekiyor. Mesela Dofy olsa o saldırıyı almazdı derseniz burada Dofy'nin dayanıklılığına vurgu yapmış olmazsınız. Örneğin Luffy'nin de savunması dayanıklılığından öte lastik olmasına dayanıyor. Lastik olduğu için fiziksel bir etki hissetmediği saldırılar üzerinden dayanıklılığı ölçülemez. Ben şahsen Luffy'i toplam savunma gücünde daha önde görüyorum ancak dayanıklılıkta Zoro'yu önde görüyorum. Burada da soru şu aynı hasarı ikisinin de aldığını varsayıyoruz, hangisi bu hasara daha çok dayanır. Zoro gamma knife yese muhtemelen ölürdü ya da yerden kalkamazdı. Ama Dofy'nin ölmemesi gamma knife'ın hasarına dayanabildiği için değil, gamma knife'ın etkisini meyve gücüyle durdurabildiği için.

Zoro diyenler şunu söylüyor. Dof'un hem Law'dan yediği darbeler, hem de G4'ten yediği darbeleri Zoro yeseydi gene de yıkılmazdı. Bu durumda Zoro>2xLuffy falan oluyor sanırsam. Ne de olsa G4 bile Zoro'yu yıkmaya yetmezmiş. İşin sonunda yerde zavallı bir sürüngen gibi kalan Luffy'yi Zoro pastırma yaparmış. Yani; birisi en güçlü olmak üzere 2 tane novanın bile art arda saldırmasına rağmen yıkamadığı Dof'tan daha dayanıklı bir Zoro varmış ortada.

Yorumlardan bu çıkıyor. Gerisini sizlere bırakıyorum.

Son düzenleme:
Dressrosa'ya baktığımız zaman Dof'un sergilediği dayanıklılık 2 yıl önce ki Zoro'dan çok daha fazla.Zoro daha da dayanıklı oldu muhtemelen 2 yıl aradan sonra.Fakat zorlandığı bir dövüş görmedik,dayanıklılığının sınırını görmedik fakat şu anlık Dof kadar dayanıklı olması pek mantıklı gelmiyor bana.Şimdilik ilk 5'de olması falan da imkansız :)

Dayanıklılık ile savunma gücünü karıştırmamak gerek. Dayanıklılığı ölçmek için hasarı alıp dayanması gerekiyor. Mesela Dofy olsa o saldırıyı almazdı derseniz burada Dofy'nin dayanıklılığına vurgu yapmış olmazsınız. Örneğin Luffy'nin de savunması dayanıklılığından öte lastik olmasına dayanıyor. Lastik olduğu için fiziksel bir etki hissetmediği saldırılar üzerinden dayanıklılığı ölçülemez. Ben şahsen Luffy'i toplam savunma gücünde daha önde görüyorum ancak dayanıklılıkta Zoro'yu önde görüyorum. Burada da soru şu aynı hasarı ikisinin de aldığını varsayıyoruz, hangisi bu hasara daha çok dayanır. Zoro gamma knife yese muhtemelen ölürdü ya da yerden kalkamazdı. Ama Dofy'nin ölmemesi gamma knife'ın hasarına dayanabildiği için değil, gamma knife'ın etkisini meyve gücüyle durdurabildiği için.
+1

Buna benzer bir şey yazacaktım ama gerek kalmadı. Özellikle meyveye ilgili kısım dikkat çekici bir ayrıntı.

Etkisini meyveyle azalttığın hasar yüzünden dayanıklı sayılamazsın. Mingo'nun gamma knife saldırısını dayanıklılık örneği olarak görenlere duyurulur. Hee tabi yine dayanıklılıkla ilgili ama Zoro'nun aldığı hasarlar ve bunlara dayanması gibi doğrudan değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık