Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Zoro vs. Doflamingo (Dayanıklılık Karşılaştırılması)

Kim daha dayanıklı?

• Kullanılan toplam oy
    172
Zoro'nun dövüş tarzı saldıralara kafa atma şeklinde. Kendine gelen bir saldırıyı savuşturmak yerine kılıçları ile savunuyor. Hasar almaya daha açık. Buna uygun olması için de dayanıklı olarak tasarlanmış.
Evet. Adamın tarzı belli. Haki+Fiziksel güç, dayanıklılık. Bu özellikleri tavan olacak. Mangaka da bu şekilde işliyor baştan beri.

Hep diyorum. Geleceğin Wb'si, Kaido'su Zoro'dur.

Şimdi yıldırıma dayanıyor diye Luffy herkesten daha mı dayanıklı :artiz:
Luffy onun direk antisi. Yıldırım hiçbir şekilde işlemez. O zamanlar Luffy dışında hiç kimse yıldırıma karşı koyamazdı :artiz:
Sonradan Haki diye bir güç ortaya çıktı. Aslında serinin başından beri vardı da Oda bey biraz geç gösterdi :artiz:
İki sene önce Haki daha ön planda olsaydı yüksek hakili birisi de yıldırıma karşı koyabilirdi :artiz:

Final yerine şu ana baksak daha mantıklı olmaz mı.
Craker hayvan gibi güçlü ama dayanıklılık yok. Zoro ise dilim dilim doğrasan ayağa kalkıyor. Olaya şöyle bakıyorum. 15 yaşında çocuğunda kolu bacağı yaralansa belki dayanır ama 30 yaşında hayvan gibi güçlü biri acıya onun kadar dayanamaz. Güç olarak kıyas bile kabul etmezler. Küçük çocuk dayaktan ölse kalkar ama güçlü adam kendi gücünde olan kişilerden 5 yerken, küçük çocuğa 30 yaşında adam en fazla 2 atacak olması onu daha dayanıksız kılmaz. Karışık oldu ama 15 yaşında çocuk büyüyünce çok başka olacak. 15 yaşındaki çocuk Mike Tyson çünkü.

Luffy onun direk antisi. Yıldırım hiçbir şekilde işlemez. O zamanlar Luffy dışında hiç kimse yıldırıma karşı koyamazdı :artiz:
Sonradan Haki diye bir güç ortaya çıktı. Aslında serinin başından beri vardı da Oda bey biraz geç gösterdi :artiz:
İki sene önce Haki daha ön planda olsaydı yüksek hakili birisi de yıldırıma karşı koyabilirdi :artiz:
Bu bölüm daha Zeus'u gördün bakalım yonkou'ya ne olacak :gamyon:

Ben sadece mantığının kesin olmadığını söylemeye çalıştım. Bu seride meyve olayı olduğu için birinin dayanması ile diğerinin dayanması olayını tamamen dayanıklılığa bağlıyamazsın :bilmem:

Kesikler yıldırım gibi spesifik bir güç değil.
Dof aldığı yarayı iyileştirmese ölebilirdi, daha önceki tartışmalarımda ve Luffy'i ezik görmememdeki tek sebep iyileştirme durumu üzerineydi zaten. Ne kadarını iyileştirdi ?

Öleceği bi saldırı aldı orda ama meyvesi sayesinde yaşayacak kadar iyileştirdi, daha sonra aldığı darbelerde dayanıklılığını konuşturuyor. Adam inanılmaz dayanıklı burda tek sorun Zoro'nun dayanıklılığını görmemiş olmamaz. Haliyle iki yıl önceki yaptığı şeyleri iki yıl önceki serinin dinamiklerine ve güç durumuna göre değerlendirirsek aşağı yukarı Dof'un yaptığı kadar vardır. Ben Zoro'dan daha fazla beklenti içinde olduğum için Zoro daha iyidir bu konuda diyorum.

Bu bölüm daha Zeus'u gördün bakalım yonkou'ya ne olacak :gamyon:

Ben sadece mantığının kesin olmadığını söylemeye çalıştım. Bu seride meyve olayı olduğu için birinin dayanması ile diğerinin dayanması olayını tamamen dayanıklılığa bağlıyamazsın :bilmem:

Dof aldığı yarayı iyileştirmese ölebilirdi, daha önceki tartışmalarımda ve Luffy'i ezik görmememdeki tek sebep iyileştirme durumu üzerineydi zaten. Ne kadarını iyileştirdi ?

Öleceği bi saldırı aldı orda ama meyvesi sayesinde yaşayacak kadar iyileştirdi, daha sonra aldığı darbelerde dayanıklılığını konuşturuyor. Adam inanılmaz dayanıklı burda tek sorun Zoro'nun dayanıklılığını görmemiş olmamaz. Haliyle iki yıl önceki yaptığı şeyleri iki yıl önceki serinin dinamiklerine ve güç durumuna göre değerlendirirsek aşağı yukarı Dof'un yaptığı kadar vardır. Ben Zoro'dan daha fazla beklenti içinde olduğum için Zoro daha iyidir bu konuda diyorum.
Bana göre öyle :gamyon: Hiç kimsenin dediği kesin değil zaten. Sen de beklenti üzerine Zoro diyorsun mesela.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık