Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Zoro vs. Doflamingo (Dayanıklılık Karşılaştırılması)

Kim daha dayanıklı?

• Kullanılan toplam oy
    172
Luffy'nin yıldırım karşındaki durumunun özel olduğunu biliyorsun zaten. Nesini açıklayayım.
Durumunun özel olmasının sebebi meyve değil mi :) Bu yüzden bu duruma istisna diyorsun peki aynı şey, yani meyvesi sayesinde yaşamaya devam eden birinin durumu için neden farklı davranıyorsun ?

Yaşamasının sebebi dayanıklılık olarak değil, meyvesinin iyileştirme gücü olarak açıklandı. Eee haliyle Dof iç organları yanmış halde yaşadı ama Dof'tan çok daha güçlü ve dayanıklı biri iç organları yanarsa ölebilir. Bunun dayanıklılıktan çok meyveyle alakası olduğu için biri dayandı diğeri dayanamadı demek doğru değil.

Kuma olayı saçmalığın dik âlâsıdır. Adam ölüm döşeğinde, görüntü ortada olmasına rağmen mangaka Kuma'ya özellikle "ölüm döşeğindesin, bunları da alırsan ölürsün." dedirtiyor. Sonra bir damla baloncuğun etkisi de gösteriliyor. Ama ne hikmetse adam ölmeyi bırak bayılmıyor bile :) Bu şuna benziyor: Lucci savaşı sonundaki bitik Luffy'e bir o kadar daha acı yüklüyorsun ve bayılmıyor bile. Zoro fanlarını az buçuk çözmüş birisi iyi bilir ki gelip diyecekleri şudur: "Mangaka sıçtı sıvadı, zaten %90'ında olan adam bir %90'ı daha kaldırdı!" Nitekim gayet yerinde bir tepki olurdu. Ama işte fanlık, Zoro söz konusu olunca bu söylenmiyor.

Mangakanın kurgu gereği saçmalamaktan çekinmediği ortada iken ve orada amacı Zoro'yu övmek iken gidip de her ölüm döşeğinde bir o kadar daha acıya dayanabileceğini sanmak saflıktır. Zira yazar bazen onu övmek isterken bazen de yenilmesini isteyebilir. Öte yandan adam kendisi saçmalama ihtimali olduğunu söylemiş ama saçmalıkta her zaman ısrar ederim dememiş. O ne la öyle? Sanki iki bedeni var da biri bitince diğerinden yiyor. Ortada kaynaksız bir güç var. Zaten ısrar ederse serinin kalitesine gölge düşer. Misal, şu anki hikayede şans faktöründeki saçmalık insanları isyan ettirdi.

Durumunun özel olmasının sebebi meyve değil mi :) Bu yüzden bu duruma istisna diyorsun peki aynı şey, yani meyvesi sayesinde yaşamaya devam eden birinin durumu için neden farklı davranıyorsun ?

Yaşamasının sebebi dayanıklılık olarak değil, meyvesinin iyileştirme gücü olarak açıklandı. Eee haliyle Dof iç organları yanmış halde yaşadı ama Dof'tan çok daha güçlü ve dayanıklı biri iç organları yanarsa ölebilir. Bunun dayanıklılıktan çok meyveyle alakası olduğu için biri dayandı diğeri dayanamadı demek doğru değil.
Peki.

Kuma olayı saçmalığın dik âlâsıdır. Adam ölüm döşeğinde, görüntü ortada olmasına rağmen mangaka Kuma'ya özellikle "ölüm döşeğindesin, bunları da alırsan ölürsün." dedirtiyor. Sonra bir damla baloncuğun etkisi de gösteriliyor. Ama ne hikmetse adam ölmeyi bırak bayılmıyor bile :) Bu şuna benziyor: Lucci savaşı sonundaki bitik Luffy'e bir o kadar daha acı yüklüyorsun ve bayılmıyor bile. Zoro fanlarını az buçuk çözmüş birisi iyi bilir ki gelip diyecekleri şudur: "Mangaka sıçtı sıvadı, zaten %90'ında olan adam bir %90'ı daha kaldırdı!" Nitekim gayet yerinde bir tepki olurdu. Ama işte fanlık, Zoro söz konusu olunca bu söylenmiyor.

Mangakanın kurgu gereği saçmalamaktan çekinmediği ortada iken ve orada amacı Zoro'yu övmek iken gidip de her ölüm döşeğinde bir o kadar daha acıya dayanabileceğini sanmak saflıktır. Zira yazar bazen onu övmek isterken bazen de yenilmesini isteyebilir. Öte yandan adam kendisi saçmalama ihtimali olduğunu söylemiş ama saçmalıkta her zaman ısrar ederim dememiş. O ne la öyle? Sanki iki bedeni var da biri bitince diğerinden yiyor. Ortada kaynaksız bir güç var. Zaten ısrar ederse serinin kalitesine gölge düşer. Misal, şu anki hikayede şans faktöründeki saçmalık insanları isyan ettirdi.
Bug bana göre o olay(Zoro'nun olayı), Dof'un içi yanmış haliyle g4'e 1 saat dayanmasını aklım almıyor mesela, iki seçenek var ya Dof inanılmaz dayanıklı bug seviyesinde yada kendini çok fazla iyileştirdi ben ilkini seçmeyi tercih ediyorum :bilmem:

Son düzenleme:
İyi de daha Zoro güçlenecek, daha yavru aslan Zoro, fil avlayamaz. Ortalama ağır siklet boksör hafif sikletten dayanıklıdır veya öndedir. Kendi içlerinde baksak hafif siklet boksör efsane dayanıklıdır. Zoru her zaman alabileceğinden fazlasını aldı. Her arc bu çocuk bu yaralarla nasıl hareket ediyor diye söylenildi. Seriye giriş sahnesi bile bu alandan oldu. Serinin Wb'si ya diyebilirim. Genç Wb ya da tayfanın Wb'si gibi bir şey. Dofy h.haki olsun her şey var, serinin zirve isimlerinden dayanıklılığına hayran bıraktı ama gözümde Kara kral Ray olamaz. Ama Sanji seri sonunda bile Dofy kadar olmaz, Craker kadar olmasa da Zoro'ya göre kırılgan.
Ben normalde Doflamingo diyordumda işte yorumlar yüzünden fikrim değişti. Özellikle senin yorumundan sonra :D
Tabi Zoroyuda çok sevdiğimden oyum Zoroya kaydı.

Son bölümden sonra yorum yapmaktan soğumuştum konu iyi oldu. Güzel de bir karşılaştırma, eline sağlık.

Mingo'yu en dayanıklı karakter listemde ilk 5'e alırım. Zaten bu listede ilk 5'e giremeyen biri Zoro'yla karşılaştırılılamaz, orası ayrı :a: Şöyle düşünüyorum.

Zoro iki yıl önce hiçbir süpernovanın kaldıramayacağı acıları kaldırdı ve hayatta kaldı. Bu onu en dayanıklı nova yapıyor zaten.

Çoğu yerde dayanıklılığı, hayatta kalmasınının da ötesinde savaşa devam etmesini bile sağladı. Insanlar bu adamın nasıl hayatta kaldığına, nasıl ayakta durabildiğine şaşırırken bu adam dövüşüyordu, düşünün.

Kimileri Zoro'nun saldırılarından yola çıkarak iki yıl öncesine göre 10 kat güçlendiğini düşünüyor (108 pound canon-1080 pound canon). Ki bu, buz dağının görünen yüzü sadece :) Bu güçlenme mevzusunu dayanıklılık için de düşünürsek cevap benim için net olarak belli.

Şu çok önemli, bakın. Biz iki yıl sonraki Mingo'yla iki yıl önceki Zoro'yu kıyaslıyoruz ve bu haldeyken bile Zoro'nun daha dayanıklı olduğunu düşünen ciddi bir kitleyle karşılaşıyoruz. Yani bu demektir ki Zoro'nun iki yıl önce göstermiş olduğu dayanıklılık sahneleri o kadar etkileyici ve ileri düzeyde ki Mingo gibi iki novanın dalıp ancak yenebildiği, dayanıklılığı gerçekten üst düzey olan biriyle karşılaştırılabiliyor! Bu bile Zoro için muazzam bir başarıdır :respect: Şu şekilde devam edeyim.

Zoro'nun ve genel manada tayfanın iki yıl önceki güç seviyesini düşündüğümüzde bu güç seviyesinin çok çok ötesinde bir dayanıklılık sergilemiş olan Zoro, iki yıl sonra seriye hakinin resmi olarak dahil oluşu, yonkouların, sağ kolların ve bir çok güçlü karakterin ortaya çıkışı gibi büyük olayların gerçekleşmesi, kısacası güç seviyesinin daha üst bir lige çıkmasıyla dayanıklılığı da efsanevi bir boyuta taşınmıştır. Buna adım gibi eminim.

Zoro'nun ortaya çıktığı ilk sahne dayanıklılık beyler :) Bu konu Arlong Park ile devam edip Thriller Bark'ta zirve yaptı ve Sabaody'ye kadar işlenmeye devam etti. Bu +500 bölümlük süreçte Zoro'nun dayanıklılığı yer yer işlendi ve ön plana çıkarıldı. +500 bölüm diyorum. Bu konudaki alt yapısı çok sağlam.

Cevabım tabi ki Zoro :good::alkis::respect::a:
Gerçekten cevabını merak ettiğim anketlerden birisiydi. Gönlüm Zoro diyor anket başka diyor anlamadım.
Smokerede sordum o da Zoro diyor. :( Gerçekten diğer vs. konularının aksine tartışılması gereken bir konu.
1-2 sayfa önce arkadaşlarında belirttiği gibi bazı eksikler var konuyu yanlış bir sunumla açtığımı düşünüyorum. Özellikle Gamma Knife konusunda.

Bence savunma ile dayanıklılık karıştırılıyor. Hasarı azaltan/engelleyen şey savunma, hasar taşıma kapasitesi ise dayanıklılıktır. Marco'nun meyvesi savunma artırıyor. Dayanıklılık özünde tamamen fiziksel bir durum.
Katılıyorum ve bu anketin net bir sorusu olduğunu düşünmüyorum çünkü çok farklı açılardan yaklaşılabilen bir konu dayanıklılık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık