Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Zoro vs. Doflamingo (Dayanıklılık Karşılaştırılması)

Kim daha dayanıklı?

• Kullanılan toplam oy
    172
Zoro amirallerden dayanıklı değil mi ya da o seviyede diyelim. Dofy dayanıklılıkta amirallerden üstün mü görülüyor? Güce göre, kendi çapına göre dayanıklılığa bakmıyor muyuz?
Zoronun amirallerden daha dayanıklı olduğunu kim söyledi? :D İşte genel olarak hangisi daha dayanıklı ona bakıyoruz.
Zoro gamma knife yerse ölür Doflamingo yerse ölmez gibi değil daha çok hangisi daha dayanıklı öyle bak olaya.
Arkadaşlar diyince fark ettim Doflamingo gamma knifenin iç organlarına verdiği zararı meyve gücüyle kapattığından ölümünü engelliyor. Sadece aldığı hasarı göz önüne alırsak daha iyi olur organları karıştırırsak çıkamayız çünkü işin içinden.

Vincent

Bu bir nevi irade karşılaştırması gibi birşey olmuş ikisininde iradesi oldukça güçlü ve bu sayede kolay yıkılmıyorlar.Lakin dofynin karşılaştığı adamlar zoronunkinden daha güçlü (gördüğümüz kadarıyla) o yüzden bu vs nin sonucunu kaido arcında görebileceğimizi düşünüyorum.:good:

Çok zor bir konu olmuş. Zoro'yu acayip seviyorum ama objektif davranmak gerekiyor. Şuana kadar gördüklerimizle Doflamingo daha dayanıklıdır.

Luffy, Zoro'yu döver. Luffy bana kalırsa Doflamingo'yu da döver. Bu durumda bedavaya ada turuna çıkartan Luffy gücü, Zoro'ya bir tık(forumun sevdiği tabir ile) fazla gelecektir. Aksi bir durumda Zoro>Luffy deriz yani.

Anketin çıkış noktası ve yönlendiriciliği hiç olmamış. 2 y önceki Zoronun aldığı hasar 2 yıl önceki Dofa sinek ısırıgı gibi gelir. Şimdiki Dofun aldiği hasarı Zoroya verseniz Zoro o kadar darbe sonrasi muhtemelen ölecektir. Dof ise hala hayatta. Gećmiş zoro verileri ile şimdiki Dof verilerini mukayese etmenin bir anlamı yok. Dressrosada boss Dof yerine Zoro olsa ne olurdu bunu düşünmek lazim

Diğer yandan WBden sonraki en dayanıklılar denmişse de BM ile Kaidonun zurna olmadığını ortaya koymak lazim. Bence en dayanıklı 10000 metreden düşüp baş ağrisı ceken Kaido, ondan sonra da hiçbir silahın işlemediği BMdir. Sonrasinda WB ondan sonra da Dof gelir.

Son bölümden sonra yorum yapmaktan soğumuştum konu iyi oldu. Güzel de bir karşılaştırma, eline sağlık.

Mingo'yu en dayanıklı karakter listemde ilk 5'e alırım. Zaten bu listede ilk 5'e giremeyen biri Zoro'yla karşılaştırılılamaz, orası ayrı :a: Şöyle düşünüyorum.

Zoro iki yıl önce hiçbir süpernovanın kaldıramayacağı acıları kaldırdı ve hayatta kaldı. Bu onu en dayanıklı nova yapıyor zaten.

Çoğu yerde dayanıklılığı, hayatta kalmasınının da ötesinde savaşa devam etmesini bile sağladı. Insanlar bu adamın nasıl hayatta kaldığına, nasıl ayakta durabildiğine şaşırırken bu adam dövüşüyordu, düşünün.

Kimileri Zoro'nun saldırılarından yola çıkarak iki yıl öncesine göre 10 kat güçlendiğini düşünüyor (108 pound canon-1080 pound canon). Ki bu, buz dağının görünen yüzü sadece :) Bu güçlenme mevzusunu dayanıklılık için de düşünürsek cevap benim için net olarak belli.

Şu çok önemli, bakın. Biz iki yıl sonraki Mingo'yla iki yıl önceki Zoro'yu kıyaslıyoruz ve bu haldeyken bile Zoro'nun daha dayanıklı olduğunu düşünen ciddi bir kitleyle karşılaşıyoruz. Yani bu demektir ki Zoro'nun iki yıl önce göstermiş olduğu dayanıklılık sahneleri o kadar etkileyici ve ileri düzeyde ki Mingo gibi iki novanın dalıp ancak yenebildiği, dayanıklılığı gerçekten üst düzey olan biriyle karşılaştırılabiliyor! Bu bile Zoro için muazzam bir başarıdır :respect: Şu şekilde devam edeyim.

Zoro'nun ve genel manada tayfanın iki yıl önceki güç seviyesini düşündüğümüzde bu güç seviyesinin çok çok ötesinde bir dayanıklılık sergilemiş olan Zoro, iki yıl sonra seriye hakinin resmi olarak dahil oluşu, yonkouların, sağ kolların ve bir çok güçlü karakterin ortaya çıkışı gibi büyük olayların gerçekleşmesi, kısacası güç seviyesinin daha üst bir lige çıkmasıyla dayanıklılığı da efsanevi bir boyuta taşınmıştır. Buna adım gibi eminim.

Zoro'nun ortaya çıktığı ilk sahne dayanıklılık beyler :) Bu konu Arlong Park ile devam edip Thriller Bark'ta zirve yaptı ve Sabaody'ye kadar işlenmeye devam etti. Bu +500 bölümlük süreçte Zoro'nun dayanıklılığı yer yer işlendi ve ön plana çıkarıldı. +500 bölüm diyorum. Bu konudaki alt yapısı çok sağlam.

Cevabım tabi ki Zoro :good::alkis::respect::a:

Vincent

Anketin çıkış noktası ve yönlendiriciliği hiç olmamış. 2 y önceki Zoronun aldığı hasar 2 yıl önceki Dofa sinek ısırıgı gibi gelir. Şimdiki Dofun aldiği hasarı Zoroya verseniz Zoro o kadar darbe sonrasi muhtemelen ölecektir. Dof ise hala hayatta. Gećmiş zoro verileri ile şimdiki Dof verilerini mukayese etmenin bir anlamı yok. Dressrosada boss Dof yerine Zoro olsa ne olurdu bunu düşünmek lazim

Diğer yandan WBden sonraki en dayanıklılar denmişse de BM ile Kaidonun zurna olmadığını ortaya koymak lazim. Bence en dayanıklı 10000 metreden düşüp baş ağrisı ceken Kaido, ondan sonra da hiçbir silahın işlemediği BMdir. Sonrasinda WB ondan sonra da Dof gelir.
Aradığım yorum :good:.Birisi Mr1 diğeri younkou .Ancak şuan kıstas yapabilmek için çok erken zoro enel hariç ciddi biriyle karşılaşmadı (mihawkı ayrı tutuyorum hem o gerçek gücüyle saldırmadığını düşünüyorum) kaido arcında ya da wanoda belli olacaktır .

2 yıl önce ki zoro nun aldığı en büyük darbe dofa red hawk etkisi gösterir ki bu da maksimum.Gamma knife den sağ çıkacak isimleri yazsak listeye zoro giremez.Süper novalardan hiç birisi giremez.Luffy lastikten belki kurtarır.Bu meyve yeteneği.Fiziksel olarak da g4 den 1 yumruk sonrası zoro kendini anında toplarlar mı ? Hayır.

Zoronun amirallerden daha dayanıklı olduğunu kim söyledi? :D İşte genel olarak hangisi daha dayanıklı ona bakıyoruz.
Zoro gamma knife yerse ölür Doflamingo yerse ölmez gibi değil daha çok hangisi daha dayanıklı öyle bak olaya.
Arkadaşlar diyince fark ettim Doflamingo gamma knifenin iç organlarına verdiği zararı meyve gücüyle kapattığından ölümünü engelliyor. Sadece aldığı hasarı göz önüne alırsak daha iyi olur organları karıştırırsak çıkamayız çünkü işin içinden.
İyi de daha Zoro güçlenecek, daha yavru aslan Zoro, fil avlayamaz. Ortalama ağır siklet boksör hafif sikletten dayanıklıdır veya öndedir. Kendi içlerinde baksak hafif siklet boksör efsane dayanıklıdır. Zoru her zaman alabileceğinden fazlasını aldı. Her arc bu çocuk bu yaralarla nasıl hareket ediyor diye söylenildi. Seriye giriş sahnesi bile bu alandan oldu. Serinin Wb'si ya diyebilirim. Genç Wb ya da tayfanın Wb'si gibi bir şey. Dofy h.haki olsun her şey var, serinin zirve isimlerinden dayanıklılığına hayran bıraktı ama gözümde Kara kral Ray olamaz. Ama Sanji seri sonunda bile Dofy kadar olmaz, Craker kadar olmasa da Zoro'ya göre kırılgan.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık