Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Zirve Sengoku vs. Zirve Silvers Rayleigh

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    326
Sengokunun gücüyle değil stratejik düşünce yapısıyla ön plana çıktığını düşünüyorum güç olarak prime döneminde sağ kol üzeri ya vardır ya yoktur fakat rayleighin prime döneminde king+marcoyu aynı anda paketleyeceğini düşünüyorum. 1 e 1 dövüşte rayleighin alacağını fakat topyekûn bir savaş sırasında sengokunun daha fazla iş yapacağını söyleyebilirim.

Herkes bir tane panel sebebiyle "Roger, Sengoku'yu adamdan saydı o yüzden alır". Çekiyor. Ya Roger'ın arkasını kollayan ona abilik yapan, teknesini veren Rayleigh. Roger Korsanlar Kralı ise bu adam da Kara Kral. Sengoku da Kral Haki var alır diyen var. Beyin yoksunluğu işte. Sengoku 3 lafından 2si uydurma olan Vivre Card'a göre Kral Haki sahibi, Rayleigh cidden Kral haki sahibi.

Biri de Prime Rayleigh'i Kizaru ile aynı tier'e sokmuş. Adam 20 yıllık emeklilikten, barda takılmalardan sonra , 20 yıl sonra ilk defa eli kılıç tutar tutmaz gülerek Amiral tutabiliyor. Calm Belt'yü yüzüyor falan :D Adam da gelmiş Prime için, Kizaru seviye demiş. İyi bu kafayla devam gençler :D

Bir de Roger, Sengoku'yu adamdan sayıyor, Sağ kolunu saymıyor sanki :D Bu evrende 3 tane gerçekten "sağ kol" denen, "2. kaptan" denen tümen komutanı var. Biz diğerlerine tabiren, mecazen sağ kol diyoruz. Bunlar Rayleigh, Beckman ve Zoro. Ve Oda bir SBS'sinde Zoro ile Luffy'nin birbirine yakın olduklarını söylerken örnek olarak rayleigh ve roger gibi, beckman ve shanks gibi demiş.

Ama ne hikmetse Sengoku dikkate alınmış, Rayleigh'de o tayfada miçoluk yapmış gibi bir algı var.Bir de Garp ile Sengoku denk güçte denilmeye de başlandı. Garp Marineford'da 3 amiralin koltuğunu tek başına doldurduğunda, Beyazsakal adamlarını uyarmak zorunda kaldı "Korkmayın şundan o da bir insan diye" milletin nutku tutuluyordu :D :D Lel

Sengoku, Luffy'nin fusenini aşamazken (ha bence full gücüyle vurmadı Garp yüzünden o kesin ama yine de...) Garp, Anka formundaki Marco'ya blitz atıp adamın modunu kapattıran savaş sonrasında bile yanağında kalacak iz bırakıyordu (tek yumrukla öyle uzun uzun döverek değil).

Aynı Marco, Kizaru ile güle oynaya köşe kapmaca oynayabiliyordu :D Ama şimdi Kizaru, zirve Rayleigh dengi, Sengoku da Garp dengi olmuş hayret :D :D

Garp ne dedi Rayleigh için ? O da gelirse MF kaldıramaz (bir efsaneyi daha tutamaz dedi). O MF'nin lideri de Sengoku, Garp buna rağmen bunu söylüyor.

Bakın Sengoku ile Rayleigh dövüşü iki yönlü de gidebilir ikisi de çok güçlü, ikisi de çok özel eski topraklar.

Ancak bir tarafı tutacaksanız, tuttuğunuz tarafı yağa bala batırıp, karşı tarafı da itin makatına sokmadan yapın bu işi.

Benim oyun Rayleigh'e yakın ancak Sengoku alsaydı da şok falan olmazdım açıkçası.

Sengokunun gücüyle değil stratejik düşünce yapısıyla ön plana çıktığını düşünüyorum güç olarak prime döneminde sağ kol üzeri ya vardır ya yoktur fakat rayleighin prime döneminde king+marcoyu aynı anda paketleyeceğini düşünüyorum. 1 e 1 dövüşte rayleighin alacağını fakat topyekûn bir savaş sırasında sengokunun daha fazla iş yapacağını söyleyebilirim.

Bu konuyu ne zaman görsem. Küçük luffye tek atamayan , budha sengoku ve gear 4 luffye tek atan rayleigh gelir aklıma.

Katakurinin g4e yaptığını atmama gerek olmadığınıda düşünüyorum.
Bu konuyu ne zaman görsem. Küçük luffye tek atamayan , budha sengoku ve gear 4 luffye tek atan rayleigh gelir aklıma.
Patlamış bir topla futbol oynamış herkes bu sahneyi gayet de anlar. Balona yumruk atmak da benzer. Sengoku'nun hatası yanlış türde bir saldırı yapmaktı sadece. Tek sahne ile karakter gömecekseniz 300 bölümdür gördüğümüz Yonkolara bakın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık