Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yapımlarda Suç Unsurları

Yapımlarda Suç Unsurlarına Yer Verilmeli midir?

• Evet.

Kullanılan: 33 63.5%
  • Hayır.

Kullanılan: 19 36.5%

• Kullanılan toplam oy
    52
Reis biraz abartmadın mi :S
Suç işleyen insanlar tepki ya da ceza görmediklerinde özgüven ve cesaret kazanırlar. Halk olarak bizlerin özellikle çocuklar söz konusu olduğunda çok sert ve ağır tepki vermemiz gerekiyor. Pedofililer korkmalı. Kafalarını yerden kaldıramamalılar. Çünkü düzelmek için adım atmıyorlar. Biz anca kurbanlar için üzülüyoruz da kurban olmalarını önlemek için ne adım atıyoruz.
Belki hızımı alamamış ve diziye de saydırmış olabilirim ama şu afişi hazırlayan adama verilecek destek fikri kanımı kaynatıyor. Elimde olsa yargılatırım.

Jimnastikde, balede, voleybolda, teniste de işin gereği bir kızın günlük kıyafetlerine nazaran daha dar ve açık kıyafetler giyilebiliyor. Aynı şekilde ponpon kızlar da. Ancak sıkıntı trailerdan ve afişten anladığım kadarıyla bu kızlar cinselliği ön plana çıkaran bir dans çeşidine merak salmış, giyimlerinden, hareketlerinden de herhangi bir hiphop klibinde görebileceğimiz totosunu sallayan zenci ablalalara özenmişler gibi duruyor. Evet, dans zaten yaparken vücudunu sergilediğin bir icraat ama direkt cinselliğe vurgu yapan pole dancedır, twerktür bilmem nedir bunlar biraz fazla kaçar o yaştaki kızlar için.

Bu küçük olay şimdi böyle bir tepki görecek. Daha sonra bunun gibi diziler, filmler çıkmaya devam edip hatta daha kötü sahneler çıkacak. Aynı tecavüz sahneleri veya suç özendirici sahneler gibi normalleşecek hepsi. Bu işler böyle gidiyor maalesef. Önce küçük adımlar atılıp daha sonra sonu tahmin edilmeyecek şeyler ortaya çıkıyor. Dizide ne anlatıldığını bence o afişlerden sonra görmeye gerek yok :( Çok üzücü. Ama bunun önüne geçebileceğimizi sanmıyorum. Üstte bir arkadaşın dediği gibi kimin değerlerine göre aykırılık var ? Artık anlayamıyorum

Üye silindi 1004

Suç işleyen insanlar tepki ya da ceza görmediklerinde özgüven ve cesaret kazanırlar. Halk olarak bizlerin özellikle çocuklar söz konusu olduğunda çok sert ve ağır tepki vermemiz gerekiyor. Pedofililer korkmalı. Kafalarını yerden kaldıramamalılar. Çünkü düzelmek için adım atmıyorlar. Biz anca kurbanlar için üzülüyoruz da kurban olmalarını önlemek için ne adım atıyoruz.
Çok ezbere düşünce şekilleri bunlar. Bundan 50-60 yıl önce olsa çalışır da günümüzde hiçbir işe yaramıyor. Amerika’da çocuk parkının birazcık yakınında biraz fazla takılınca bile tepene polis indiriyorlar. Dünya’nın cezasını yatıyorsun. Çıkınca da damgalıyorlar. Çıktıktan sonra yaşayacağın yerdeki insanlara pedo olduğunu söyleyip imza toplaman gerekiyor barınabilmek için.

Fakat sonuç değişmiyor Amerika’da her yıl pedo sayısı daha da artıyor. Bundan 100 yıl öncesinin modernizmine göre adalet ve ceza dağıtarak caydırıcı olamazsın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık