Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yapımlarda Suç Unsurları

Yapımlarda Suç Unsurlarına Yer Verilmeli midir?

• Evet.

Kullanılan: 33 63.5%
  • Hayır.

Kullanılan: 19 36.5%

• Kullanılan toplam oy
    52
Filmlerde suç unsuru olur. Olmadan bir şeyi anlatamazsın.

Söz konusu diziye gelecek olursak afişi +16 için uygun olabilir (di) eğer oynayanlar küçük çocuklar olmasaydı. Bu başka bir şey. Afişte amaçlanan şey dans değil ben böyle düşünmüyorum. Dizi de pedofiliyi anlatmıyor anladığım kadarıyla. Özendirebilir mi emin değilim. Ama soru yapımlarda suç unsurları güzel gösterilip özendiril mi şeklindeyse cevabım hayır. Dizilerde tecavüz anlatılıyo olabilir. Ama haklı veya iyi bir şeymiş.gibi anlatılmasına karşıyım. Hatta bu amaçla yapılmış sanatın her türlüsüne karşıyım. Çünkü insanlar en kolay sanatla manipüle edilebiliyor.

Fragmanı dahi izlemedim ancak afiş yeterli. Çocuklar cinselliği öne çıkaracak şekilde poz verdirilmiş. Eğip bükmeye gerek yok. Bu yaştaki çocukların ne malzemesi olduklarını bilmeden böyle kullanılmalarını doğru bulmuyorum.
Aynen, öyle afiş resimleri çıkararak kendi ayaklarına sıkmışlar. Dizinin konusu müslüman şekilde yetiştirilen bir kızın ailesinin geleneklerine karşı gelen şeylere özenmesiyle alakalıymış. Fena konu değil aslında ama ne yaptığın değil nasıl yaptığın önemli işte.

Çok ince çizgili bir konu. Ne diyeceğimi de bilemiyorum. Çok abartılmadığı sürece tv de özendirme diye bir şeye inanmıyorum. Çünkü bizde neler izledik ve baktık ama hiç kimseye zarar vermedik... Ama işin içine çocuklar girince daha hassas oluyorum ve oluyoruz... O yüzden normalde suç unsurunu özendirici bulmasak ya da inanmasak bile karşı çıkmak istiyoruz ki, bu bence normal ve gerekli bir şey...
Bushido senin benim gibi insanlar özenmez ama emin ol özenenler var 2003 yılının çarşamba'nın ertesi günü perşembe KV izlenmiş ve okula gelinmiş liselerin önü malumun olacak ki "hayırdır bilader neye baktın" diyenler ile dolu emin ol özenen çok olabiliyor yanlış şeylerle. Bizim arkadaşlardan biri kendisini Polat falan sanıyordu o dönemler.

Bushido senin benim gibi insanlar özenmez ama emin ol özenenler var 2003 yılının çarşamba'nın ertesi günü perşembe KV izlenmiş ve okula gelinmiş liselerin önü "hayırdır biladerciler" ile dolu emin ol özenen çok olabiliyor yanlış şeylerle.
Bunu kabul ediyorum sıkıntı yok. Bunun sebebini de yetiştirilme tarzı olarak görüyorum. Benim demek istediğim bütün suçu Tv'ye atmak doğru değil. İnsanoğlu var olduğundan beri içinde pislik taşıyan bir varlık. Bunun dizi ve filmler ile ilgisi yok bunu demek istemiştim. Ama dediğim gibi konu çocuklar olunca her şeye hassasiyet gösteririm ve göstermeliyiz...

Gerek yok bence. Küçük sübü sübyanın kadınsı tavırları ve teşhiri hangi izleyeni eğlendirecek? Adam öldürme, uyuşturucu falan daha kabullenilmiş şeyler, pedofillere teşhir niteliğinde şeylerden ise kaçınmak lazım. Bu o çocukların üzerinden çıkar elde etmek olur.

Bence asıl olay, bunları bize normal bir şeymiş gibi sunmaları. +18 filmlerin ne olduğu belli, içerikleri itibari ile izleyici kitle bu ibare ile uyarılıyor. Ama siz normal bir dizi içeriği çeker gibi bu tür şeyleri normalleştirirseniz... Yeni nesil farkı dedikleri de bu olsa gerek. Eskiden insanın gördüğü şeyler kısıtlı olduğu için, değişim sadece kendi çevresinde kalıyordu. Ama globalleşen bir dünya da popüler bir dizi, tüm değişimi aynı anda yapabiliyor. Pozitif etkisi olduğu gibi negatif etkisinin de olduğu bir gerçek. Yakında her şey normalleştirilecek ama bunlar kimin normali? Dünyanın ahlakı, sinema sektörünü elinde bulunduran batının ahlakına doğru evriliyor, onların doğruları doğrularımız, onların değerleri değerlerimiz oluyor ama bunun farkına varmıyoruz bazen. Şu küçük kızların böyle gösterilmesini neye göre yorumlayacağız ? Cumhuriyetten önce Türk insanın değer yargıları neydi mesela ? Veya sonraki değer yargıları nedir ? Benim gördüğüm tek şey şu, tek tip bir insan modeli oluşturulmaya çalışılıyor. Tüm milli devletlerin değer yargılarını, kültürel benliklerini boşaltmak istiyorlar. Sonra kendileri istedikleri değerleri koyabilecekler.

Amacın ne olduğu söylenirse söylensin, senaryo ne içerirse içersin. Posterde arkadaki gözlüklü kıza bakın. O kıza o pozun neden verdirildiği ortada.
O pozu verdirten de o pozu verdirtenin bunu yaparken hitap ettiği kitle de sapıktır. O çocuğun anası babası da çocuğunu peşkeş çeken insanlardır.
Bugün bu afişe ses çıkarmamak yarın çocuğun çıplak görüntüsünü, tecavüz sahnesine de ses çıkarmamak, sahip çıkmaktır.
Senaryo umrumda değil, bu diziye izleyene pedofili özgürlükçüsü derim ben. Çünkü bunların yapılmasını destekleyip besliyorlar.
Bir Dark'a laf ediyorduk bir de.

Üye silindi 1004

Bence burada asıl sıkıntı içeriğin sunuluş şekli. Bundan galiba bir yıl kadar önce Youtube’da pedo skandalı patladığı zaman pedoların izlediği arşivlediği kızlar tam olarak bu profildi. Saçlarından makyajlarına kadar. Üstüne de yapımın ismini Cuties koymuşlar. Eh yuh yani. Böyle bir şey yapacaksanız çok titiz olmanız gerekiyor. Çok. Netflix gereken titizliği göstermediği için elinde kötü patladı.

Amacın ne olduğu söylenirse söylensin, senaryo ne içerirse içersin. Posterde arkadaki gözlüklü kıza bakın. O kıza o pozun neden verdirildiği ortada.
O pozu verdirten de o pozu verdirtenin bunu yaparken hitap ettiği kitle de sapıktır. O çocuğun anası babası da çocuğunu peşkeş çeken insanlardır.
Bugün bu afişe ses çıkarmamak yarın çocuğun çıplak görüntüsünü, tecavüz sahnesine de ses çıkarmamak, sahip çıkmaktır.
Senaryo umrumda değil, bu diziye izleyene pedofili özgürlükçüsü derim ben. Çünkü bunların yapılmasını destekleyip besliyorlar.
Bir Dark'a laf ediyorduk bir de.
Reis biraz abartmadın mi :S

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık