Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Whatsapp Kullanıcı Sözleşmesi

Tepkiniz nedir?

• Kullanılan toplam oy
    102
Senin ülken seni 2 sınıf görüyor yabancılar neden görmesin.
Dünyada 2 Türk'ün bulduğu RNA aşı gündem, sen aşıda bile çinin kendi vatandaşına vurmadığı aşıyı alıp millete basacaksın.
Neyimiz 1 sınıf ki yabancılardan 1 sınıf davranış bekliyoruz.
Son dönem haberlere bakmıyorum ama böyle bir şey iğrenç rezil...

@kekomancer en karanlık oyun sensin.

Benim sıkıntım bu sözleşmenin avrupaya dikte edilmeyip bize dikte edilmesi. Beni en çok sıkan durum bu. Ya facebook kullanıcı sözleşmesini tüm dünyaya aynı şartlar altında uygulayacak ya da güle güle.
Bizim siyasiler bizim vatandaşların verilerinin peşinde olduğu için bir uygulama yürürlüğe soktular. (daha önce bunun için yerli milli geyiği yapıp yerli milli aplikasyon vs peşinde koştular da baktılar yapamıyorlar millet de tınlamıyor tutmadı. Sonra çeşitli propagadalar yapıp yeni uygulamayı yürürlüğe soktular) Bunlar da diyor ki "tamam ben temsilcilikler açarım, istediğiniz vergilere tabi olurum. Daha önce ödediğimden daha fazla para da öderim dert değil ama sizin istediğiniz şeyi size vermem çünkü gizlilik ilkeme aykırı. Hukuksal bir problem olursa ilgili makamlarınız benimle irtibata geçtiği takdirde değerlendirip her türlü sizinle paylaşıyorum zaten". Vermemek için de yeni kullanıcı sözleşmesi planladılar. Şimdi Facebook'un elinde şunu deme hakkı var. "İnsanlar bunu kabul etti sana ne oluyor? İnsan haklarına aykırı hareket ediyorsun" Adamlar zaten farkındalar da bizimkilerin Facebook'u yasaklamayacağını. Mesela zamanında Apple'da Abd ile benzer bir problem yaşadı. Abd kırk takla attıysa da apple gizlilik dedi vermedi. Hatta abd yaşanan bir olayı bahane etti sırf bu olay yüzünden yargı süreci mahkemeden mahkemeye iki taraf arasında gitti geldi en abd senatosuna kadar geldi. Ve Apple kazandı, vermedi. Halbuki Abd'de sunucuları bile var adamların. Tabi bu olay yüzünden ciddi yaptırımlar alamayacağının da farkındalardı abd'nin. Millette zannediyor ki facebook hepimizi satacak. İsterse yapar mı? Yapar. Ama bizim değersiz hayatımızı verileri satsa bile kimolduğunubilirsinsen'e verdiği zaman etkileyeceği kadar etkilemez. Zaten kimolduğunubilirsinsen'e vermemek için şart koşuyor. Bir de insanlar diyor ki "dayatıyor" :D Devlet değil kardeşim adamlar ne dayatması. Dayatma falan yok işletme diyor ki bak kardeşim bu benim hizmetim ve kullanım şartlarım da bu senin için eğer kullanacaksan böyle al bir oku eğer istersen beni kullanırsın istemiyorum diyorsan da kullanma sen bilirsin. Nasılsa kullanmak zorunda değilsin. İnsanlar da hemen meşhur misvak dede gibi "yüzellibeşi ararın bak fatan hayini" diye yükseliyor.

Son düzenleme:
Bilgilerimi Facebook ile paylaşmasından rahatsız olup gidip Facebook Messenger uygulamasını kullanıcam :artiz: Ya da mesaj içeriklerinin şifrelenmediği Telegram kullanıcam. : I
Protesto mu da resimleyip Instagram da paylaşırım : I

Açıkçası olayın kendisinden hiç rahatsız olmadım. Aksine böyle bir sözleşme olmaksızın yapmalarından rahatsız olurdum.

İşin saçma tarafı bu durumun kişisel tercihe bırakılmamış olması. Ama her halükarda Instagram, Facebook şu bu kullanıyorsanız zaten tüm bilgileriniz Facebook'ta var. Boşa hacklenmiş gibi hissetmeyin yani.

Bir de olay çıkar için büyütülüyor. Sanki resimlerimizi mesajlarımızın içeriğini birileriyle paylaşılmaya başlanacakmış gibi yansıtılıp bazı uygulamaların reklamı yapılıyor. Böyle bir durum yok. Daha doğrusu böyle bir şeyi aleni yapmazlar, yapamazlar zaten. Ama internet dünyasında böyle bir ihtimal her zaman söz konusudur. Bunu bilip kullanın yeter.

Sadece bu sözleşmenin Facebook'a para ödeyip anlaşma yapan irili ufaklı tüm şirketlerin size özel reklam gösterebilmesi için olduğunu bilin.

Google genelde bunu kapatmaya imkan veriyor ki olması gereken de budur. Diğer ülkelerin tepki göstermesi ve AB ülkelerinde uygulanmamasının sebebi de budur. Tüm bu olanlarda tek iğrenç durum Whatsapp'ın diğer ülkelere farklı AB ülkelerine farklı davranması.

Her halükarda güvenlik açısından bir çok uygulamadan daha iyi olmaya devam ettiğini düşündüğümden kaldırmayı düşünmüyorum. Çok kullandığımdan dolayı değil çevremdekiler iletişimini bununla sağladığı için. Elbette daha iyi olan, olma ihtimali olan (hiç birine güvenmiyorum) uygulamalar vardır ancak kullanacağım programın hem çok sade hem de çevremde çok kullanılıyor olması gerek. Kalkıp da normal sms kullanmayı ya da baskıyla tüm içerikleri verip vermeyeceğinden emin olmadığım diğer uygulamaları kullanacak değilim.

Yukarıda da dediğim gibi işin iğrenç tarafı farklı ülkelere farklı muamele uygulanması. Bu açıdan yaygın bir protesto olması iyi olur aslında. Ama olacağına pek ihtimal vermiyorum. Tüm kurum ve kuruluşlar, özel şirketler vs. böyle bir adım atarsa bir hareketlenme olabilir belki.

ünlü bir mafya anası olursam dert ederim:a:
Eskiden insanlar vatana millete faydalı evlat yetiştirmenin hayalini kurardı. Ah şimdiki gençler.. Nerden nereye.. :oleyo:

Son düzenleme:
Özelimizin kimsenin umurunda olduğunu zannetmiyorum. Okul grupları Telegram'a ve Teams'e geçtiği için kullanmayı bırakırım ben de belki, zaten sadece anneme ve babama yazıyordum. :D Bu çifte standart olayı hoş değilmiş, o yüzden kaldırırım gider; dünyanın en önemli meselesi değil ya.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık