Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Whatsapp Kullanıcı Sözleşmesi

Tepkiniz nedir?

• Kullanılan toplam oy
    102
Senin ülken seni 2 sınıf görüyor yabancılar neden görmesin.
Dünyada 2 Türk'ün bulduğu RNA aşı gündem, sen aşıda bile çinin kendi vatandaşına vurmadığı aşıyı alıp millete basacaksın.
Neyimiz 1 sınıf ki yabancılardan 1 sınıf davranış bekliyoruz.
Haklısın, her ikisi de kişisel olarak kabul edebileceğim türden bir tutum değil.

Ben olaya daha çok kişisel bakıyorum, benim bilgilerimi alsalar ne olur almasalar ne olur. Genele vurunca pek hoş bir durum değil tabi.
Şimdilik kullanıyorum ama mahalle bakkalı bile telegrama geçmiş. Ben de geçer miyim bilmiyorum.

Özelimizin kimsenin umurunda olduğunu zannetmiyorum. Okul grupları Telegram'a ve Teams'e geçtiği için kullanmayı bırakırım ben de belki, zaten sadece anneme ve babama yazıyordum. :D Bu çifte standart olayı hoş değilmiş, o yüzden kaldırırım gider; dünyanın en önemli meselesi değil ya.
Wp’den konuştuğun flörtlerin yok mu sen nasıl kızsın

Teknolojik dev şirketlerin tamamen bağımsız olduklarına hayatta inanmam.Hepsinin gizli bir ajandası vardır. Bilgi güçtür arkadaş ulaşamadığın yer senin değildir.
Geçmişte parmak izi, günümüzde Dna gelecekte kişisel veriler çok değerlenecek. Kişisel verileri saklama, depolama, kullanma yeni bi şey değil eskiden daha gizlice yapmaya çalışırlardı şimdi güya şefaf bir döneme geçiliyor. Hırsız evi soymaya gelirken zili çalıyor o kadarda kibar yani. Adamlar senin kişisel bilgilerin bizimdir diyor ya kabul et yada go home biradeer.. Herkes vurgun peşinde..

Son dönem haberlere bakmıyorum ama böyle bir şey iğrenç rezil...

@kekomancer en karanlık oyun sensin.
Bu gerçek bütün dünya 2 Türk'ün aşısı RNA aşı biontech aşısı sipariş ediyor. 2Türk doktor dünya gündeminde. biz çinden geleneksel aşı bu diye sinovac alıyoruz

Çay simit hesabı gibi hesaplara girmek istemiyorum ama 1 günümü 144p kayıt altına alsam en az 5 GB yer tutar. 2 milyar kişinin 5-10 yıllık hayatını kayıt altında tutmak için ne kadar alan gerekeceğini varın siz düşünün. Böyle bir şey için dijital alanı geçtim yeterli fiziksel alan bulamazsın. Bir de adamlar 7/24 izleme, dinlemenin yanında, en sevdiğim rengi, uğurlu sayımı falanda tutuyolarmış. Bu sürdürülebilecek bir şey değil...
Şirketler tamamen duygusal(dolar gibi) sebeplerle işlerini halleder. Yani; firmalar bazı anahtar kelimeler, cümleler, bilgiler için watsapp'a teklif verir. Watsapp'ta istenen veriyi sağlıyorsanız eğer onu satar. Bu veriler istatistik yapmak içinde kullanılabilir, reklam yerleştirme içinde. Ama herkesin her şeyinin 5-10 yıl saklanması akla mantığa uygun bir şey değil...

Bende rahatsızım bu durumdan ama uçuk kaçık komplo teorilerine inanmıyorum size de inanmamanızı öneririm.
144p video 1 saatte yaklaşık 60-70 mb falan. Bu 1 günde 1.5 gb falan eder. Googleın 2020 yılında sakladığı bilgi miktarı 2000 exabyte'dan biraz fazla (1 exabyte 1.1 milyar gb ediyor) Bu 1 milyar insanın 3 yıl boyunca söylediğin 144p kaydını almaya yetecek bir miktar. (yanlış hesaplamadıysam) Bu sadece google'ın aktif sakladığı 1 yıllık veri miktarı. Bunu da eklemek isterim.

Teknoloji (verilerin sıkıştırışması ve serverların büyümesi) bizim tüketimimizden daha hızlı büyüyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık