Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Vicdan ya da Özgürlük

Seçiminiz Ne Olurdu?

• Kullanılan toplam oy
    83
O şerefsiz nasıl benimle bu kadar rahat konuşuyor öncelikle, ya ben ölürüm ya o ölür orda ama faraza böyle bir olay oldu o psikolojiyi tam yaşamadığım için emin olmamakla beraber masum bir adamın ölümü üzerinden gelecek yaşamda ben şahsen rahat edemem vicdanım el vermez ben bildiririm

Büyük konuşmak için fazla derin bir soru. Birçok farklı açıdan olaya yaklaşım sergileyebiliriz. En basitinden günümüz Dünyasını ele alabiliriz.

Ben olsaydım büyük ihtimalle adamın ölmesi karşılığında özgürlüğüme kavuşurdum. Bu durumdan dolayı kendimi de suçlu hissetmezdim. Başkalarının kendi arasında kurduğu tezgahın ekmeğini yer ve çekilirdim köşeme. Zira ben o adamın hayatını kurtarmak uğruna kendi 15 yılımı verirsem dışarı çıktıktan sonra masum olan adamın birilerinin canını yakmayacağının garantisini veremem. Hoş, kime göre masum? Neye göre masum? Masum insan var mıdır? Masumiyetin sınırı nedir? Benim birkaç kere soygun yapmış olmam o adamı benden daha masum yapıyor mu?

Adamı kurtarırdım diyen sadece burada bile en az 39 kişi var ise, toplumu kirleten insanlar nerededir? Madem herkes bu kadar şeref, namus, onuru uğruna yaşıyorsa neden toplumun büyük bir kısmı mutsuz? Yoksa iyi görünmek moda mı? Bırakınız bu işleri, kuyruğu kısılan insan önce kendi kuyruğunu kurtarmanın peşine düşer. Bunun adı psikolojidir.

Arkadaş herkes ne kadar çok biliyor ne kadar kendinden emin ya. Açalım bir konu yanınızda küçük kardeşiniz, anneniz veya babanız var. Ormanda geziyorsunuz ve ailenize ayı saldırdı kaçıp gidermisiniz yoksa ailenizdekileri korumayamı çalışırsınız vs diyelim. Korumaya çalışırdım diyenlere de "yeaa bırak bu işleri usta biraz realist olalım insan bencildir kendi canını düşünür, fırlarsın hemen oradan" diyelim kapatalım konuyu. Hepimiz aynıyız, bu tarz durumlar yaşadık benzer tepkiler verdik yalandan duygusallığın iyilik timsali olmanın anlamı yok diyelim. Böyle kafa sevmeye devam edelim.

O idamını bekleyip mental olarak öleceğine beklemediği anda huzura kavuşturmuş olurdum.Onu benden daha iyi yapan ne olabilir ki?Bu olayda masum olması benden daha iyi yapmaz düşüncesi ile kendimi kurtarma düşüncesi birleşirdi herhalde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık