Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Vicdan ya da Özgürlük

Seçiminiz Ne Olurdu?

• Kullanılan toplam oy
    83
Dünyanın en aciz insan davranışıdır bencillik. Basit insanların özelliğidir. İnsanı insan yapan en önemli davranışı merhamettir. Bir masumun öldürülmesindense özgürlükten geçerim.
Dışarda bir sürü yardıma ihtiyacı olan insanlar parasızlıktan intihar eden,tacize uğrayan yada vb peki biz merhametli insanlar onlar için ne yapıyoruz görmezden gelip yalandan onlar için üzülüp iki paylaşım yapıp hayatımıza devam ediyoruz çünkü bizim sorunumuz değil .Bİzim kendi hayatımız var kendi sorunlarımız var bu yüzden benciliz.

Dışarda bir sürü yardıma ihtiyacı olan insanlar parasızlıktan intihar eden,tacize uğrayan yada vb peki biz merhametli insanlar onlar için ne yapıyoruz görmezden gelip yalandan onlar için üzülüp iki paylaşım yapıp hayatımıza devam ediyoruz çünkü bizim sorunumuz değil .Bİzim kendi hayatımız var kendi sorunlarımız var bu yüzden benciliz.
Ben güvenlik görevlisiyim asgari ücretten bir tık yüksek maaş alıyorum yine de her ay maaşımın belli bir miktarını sadaka olarak veriyorum ihtiyaç sahiplerine.

Bencillik yapanların sayısı arttıkça dünya yaşanmaz hale geliyor. Halen bencilliği savunabilmen yanlış diye düşünüyorum. Bu toplumun bencilleşmediği güzel zamanlar vardı.

Masum birinin böyle berbat bir şeyle lekelenerek ölmesine ve dahası asılsuçlunun elini kolunu sallaya sallaya sokaklarda gezmesine izin verebilecek kadar kendini umursayan biri olmadım sanırım hiç.

Ben güvenlik görevlisiyim asgari ücretten bir tık yüksek maaş alıyorum yine de her ay maaşımın belli bir miktarını sadaka olarak veriyorum ihtiyaç sahiplerine.

Bencillik yapanların sayısı arttıkça dünya yaşanmaz hale geliyor. Halen bencilliği savunabilmen yanlış diye düşünüyorum. Bu toplumun bencilleşmediği güzel zamanlar vardı.
Neyse uzatmak istemiyorum sadece bencillik o kadar kötü bir özellik değil bana göre benim düşüncem bu yönde.

Neyse uzatmak istemiyorum sadece bencillik o kadar kötü bir özellik değil bana göre benim düşüncem bu yönde.
Hayatta kalmak için bencil olacan çünkü hayattaki en büyük amacımız hayatta kalmak bir gün kesinlikle öleceğimizi bilsek bile. Herhalde o yüzden bencillik kötü bir özellik değil diyorsun.

Edit: Tabi bence doğru değil.

Hayatta kalmak için bencil olacan çünkü hayattaki en büyük amacımız hayatta kalmak bir gün kesinlikle öleceğimizi bilsek bile. Herhalde o yüzden bencillik kötü bir özellik değil diyorsun.
Oda var da çok daha küçük seyler için benciillik yapıyoruz ben her insanda var ama az ama çok farklı türlerde bencillik var bazen senin için değerli olan eşyanı paylaşmak istemezsin çünkü sen ona değer verirsin. Ya da intihar eden insanlar sadece kendileri düşünürler çok uçu açık bencillik kavramının herkesin bencilliği farklı sadece.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık