Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Trans Kadınların Kadın Sporlarında Olması Hakkında

Trans Kadınların Kadın Takımlarında/Müsabakalarında Olması Doğru mu ?

• Doğrudur, Kadın Takımlarında/Müsabakalarında Olmaları Adil Rekabeti Bozmuyor.

Kullanılan: 13 6.6%
  • Yanlıştır, Kadın Takımlarında/Müsabakalarında Olmaları Adil Rekabeti Bozuyor.

Kullanılan: 167 84.8%
  • Kararsız

Kullanılan: 17 8.6%

• Kullanılan toplam oy
    197
Homoseksüellik hastalıkmış ya peki tedavisi nedir kanka?
sence hastalık değil mi, değilse nedir? eğilimse bunun eğilim olduğu yorumunu bi otoriteden mi alıyorsun, eğer öyleyse bu yorumu kimden aldın? yoksa kendi araştırman sonucu meta analiz mi yaptın, yaptıysan bu çalışmalar neler ve hangi yöntemle yaptın?

çünkü yöntemine, yorumuna göre çıkarımlar arasında çok büyük açıklıklar oluşabiliyor. ne bileyim deneyimli eğitmenlerce eğitilmiş insanların performansını, aldığı eğitimin %30una bağlayan meta analistler de var, %90ına bağlayanlar da var. eldeki ile, yeterince çeşitli veya tutuarlı veri ile açıklanamayan kısımlar da var. iş yoruma girdiğinde aynı cinsiyet beyanı gibi iş içinden çıkılamayan devasa düzlemlere sürükleniyor.

Başlık: Annene karşı kıskançlık hissetmek doğal mı?
Geçenlerde annem benim yaşlarımdayken çekildiği eski bir videoyu izletti. Kendisi bana benziyordu ama, hani, kendisi kızdı. Etrafımdaki yaşıtım olan kızlara karşı bir cinsiyet kıskançlığım var ( toksik değil sadece onlara benzeyemediğim için üzülüyorum, onlar gibi olamadığıma üzülüyorum.) fakat anneme karşı böyle hissettiğim için nedendir bilinmez iğrenç hissediyorum, bunları yazarken bile korkunç hissediyorum, Bunun normal olup olmadığını bilmek istiyorum, sadece bir kız olmak istiyorum
Yorum iki: Bunun neden normal bir cinsiyet kıskançlığından daha garip hissettirdğini düşündüğünü anlıyorum, fakat bu normal türden bir kıskançlık, normalsin dostum. <3

Onları ötekileştirmemek için yer açmalıyız diyenlere şunu demek lazım. Bir kadının memesinden dudaklarına her yanı onlar için bir ötekileştirme. Bir kadın olmadıklarını biliyorlar, benzemek için elinden geleni yapıyorlar, amma velakin benzeyemiyorlar ve bunu kuruntu haline getiriyorlar. Ama onları ötekileştirmemeliyiz diyenler bilsinler ki onlar ötekiler. Kadın olamıyorlar, öteki olmak onların yapısında var, onlar da bunu bildikleri için kadınları kıskanıyorlar. Kadın doğamadıkları için kadının bedeninin her parçasını kıskanıyorlar.
Peki bunun trans kadınların normal kadınlarla sporlarda yarışması/yarışmaması ile ne ilgisi var?

trans mma dövüşcüsü vs kadın
aynı boy kilo ve uzunlukta olan kadın ve erkek doğan iki insan arasında 22 kg kas ve kemik farkı olduğunu okumuştum.
Siklet ile de çözülecek bir durum değil.
Erkek doğup kadına dönenler,
Kadın doğup erkeğe dönenler diye 2 yeni kategori eklenebilir.

Çok aldatıcı bir başlıkla yapılan bir haber olmuş, haberin daha detaylı hâlinde şu iki madde var ama ?
Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA), erkek ergenliğinin herhangi bir dönemini yaşamış trans sporcuların kadın kategorilerinde yarışmasını yasakladı.
Kararda, erkeklikten kadınlığa geçen sporcuların, Tanner Ölçeği'nin (çocuklar, ergenler ve yetişkinlerdeki fiziksel gelişim ölçeği) ikinci aşamasının ötesinde erkek ergenliği yaşamamış olması ya da 12 yaşından küçük olması koşuluyla kadın kategorilerinde yarışabileceği belirtiliyor.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık