Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Trafalgar D. Water Law vs. Eustass Kid

Kim Yener

• Trafalgar D. Water Law

Kullanılan: 200 64.1%
  • Eustass Kid

Kullanılan: 93 29.8%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 19 6.1%

• Kullanılan toplam oy
    312
Sıkıntı yok ama Law'ın tüm planı Dofy olduğunu öğrendik. Adam hayatını bu iş için adamış yani Kaido tarafı işin hikayesi. Zaten elimizde Kid için yeterli veri yok. Beklenti üzerinden yorum yapıyoruz. Law'ın meyvesi ve teknikleri çok op ama esas adamlar için işe yaramıyor gibi. Sanji ve Nami falan beden değiştirdi ama bunu Dofy gibi adamlara yapmıyor. Kid de sazanlık çok yok gibi dikkatini verecektir diye düşünüyorum.
Ben Kid'i ezmiyorum hatta şuan süpernova kaptanları arasında ilk 3 'de görüyorum. Dediğin gibi biraz yeterli bilgi olsa yeteneği hakkında neler yapabileceğini tahmin ederiz fakat şuan için tek bildiğimiz Rippel ve kendine doğru çektiği metaller ile büyük metal punch yapıyor.
Şu durumda Law hakkında çok bilgi bildiğim için Kidd'in sertleşme hakisi daha iyi olsa bile oyumu Law'a verdim çünkü yeteneği gerçekten çok işlevli.

@Densetsu no Samurai
Öncelikle düşüncene saygı duyuyorum fakat yanıldığını düşündüğüm yerler var.
1. Law'ın Vergo ile dövüşü sırasında Doflamingonun Vergonun hakisine kafa tutamazsın demeden önce Law'ın Vergo'yu yenememesinin asıl sebebi zanlımca ve çoğu kişinin de düşündüğü gibi Lawın kalbinin Vergonun elinde olması çünkü Law ne zaman bir attack yapmaya kalkışsa Vergo kalbini sıkıp Law'ın attack'ını engelliyordu.
2. Smoker Lawın kalbini almasına yardım etti , Çünkü Vergonun hakisini aşıp yenmenin mümkün olmadığını biliyordu. Tek çare Ope Ope No Mi.
3. Law Vergonun bütün vücudunu haki ile kaplamasından sonra vücudunu room içinde ikiye bölüyor ve böldükten sonra Vergonun üst ve alt kısmı hala haki ile kaplı kalıyor. Benim buradan çıkardığım tek sonuç Law'ın herhangi bir haki aşması söz konusu olmadığı sadece Meyvesi ile Full Haki Body Vergoyu ikiye bölmesi ile kazandığı.

Bu dediklerimi destekleyen bir diğer sebep ise Garpın Chinjao ile yaptığı dövüşte Chinjaonun hakisini aşıp matkap kafasını içine sokması ve Chinjaonun bayılması zira dediğin gibi Law Vergonun hakisin aşıp yenseydi yakın mesafeden kullandığı kılıç ile kesinlikle Vergonun kanını akıtırdıki Vergo bedeni ayrılınca '' Yarın nasıl kahvaltı yapıcam şimdi '' diyemez ağzını bile açamazdı zira ölmüş olurdu. Bu güçlü sebepler ile Law'ın Vergo'yu sadece meyve gücüyle yenme olasılığı epey artıyor. Şimdi Kid vs Law'ı tekrar düşünmelisin kardeşim.
Ben bu söylediklerine katılmıyorum. Eğer Ope Ope no Mi direk her şeyi kesebiliyor olsaydı şu sayfada sağ alt panelde görebileceğin sözleri okumazdık bence:
"Onun sahip olduğu haki. senin kesme gücüne bile dayanır!" Yani Law'un kılıç saldırılarını hakiyle durdurmak mümkün. Ama Vergo durduramıyor, yani Law o hakiyi aşıyor. Bunu iki sonuca bağlayabiliriz. Ya Law saldırısında Vergo'nun sahip olduğundan daha sağlam bir haki kullandı ya da meyvesinden bağımsız kesme gücünü (burada işin içine kılıç ustalığı da girer) böylesine güçlü bir Koka'yı aşabilecek kadar geliştirmiş.

Ben Kid'i ezmiyorum hatta şuan süpernova kaptanları arasında ilk 3 'de görüyorum. Dediğin gibi biraz yeterli bilgi olsa yeteneği hakkında neler yapabileceğini tahmin ederiz fakat şuan için tek bildiğimiz Rippel ve kendine doğru çektiği metaller ile büyük metal punch yapıyor.
Şu durumda Law hakkında çok bilgi bildiğim için Kidd'in sertleşme hakisi daha iyi olsa bile oyumu Law'a verdim çünkü yeteneği gerçekten çok işlevli.
Görünene bakarsak öyle ama Law Shabondy de ne gösterdi, birde öyle düşün. Law vs Luffy ne olur? Aynı şekilde mükemmel teknikleri ile Lufy'yide alabilir. Law ve Lufy eğer Kid'den güçlü ise ittifaklar arasında bir sıkıntı olur. Liderlerin kafa kafaya gitmesi lazım gibi düşünüyorum. Birde herkesin dediği gibi Kid'in emrinde bir Nova (Killer) var. Tayfası daha özel tasarlanmış, Law gibi bize yancı olacaklarını düşünmüyorum. O kadar şey yazıyorum ama hiç biri gücü ile alakalı değil.:D Bu tür konular için erken, sadece beklenti ve kişisel fikir olarak kalıyor.

Adamın kolu koparmışlar metalden kol yapmış kendine nasıl cyborg olacak :D Bildiğin insan.
Hahaha :D Bendim o çılgın. İlk Avatar'daki su bükücülerden biri aklıma geldi. Kanda bükebiliyordu. Sonra Magneto'yu hapisten kaçırmak için bizim bu ismi aklıma gelmiyor değişen hatun demir hapı içirmişti gardiyana. Kanındaki demiri çıkarmıştı Magneto reyizde .

Kidd'i severim yahu D bile çıkabilir sondaki fazla d'den dolayı.

@Master Nekomamushi

Ben de Law'ın Vergo'yu kesmesi konusında senin gibi düşünüyordum. Ortada haki olsa ortalık kan gölü olur şeklinde. Ancak olayın Room'un içinde gerçekleşmesi kan olayını engelliyor sanırım. Şu an mobilden Yazdığım için gerekli sayfalara ulaşamıyorum.

Bu biraz da beklenti meselesi tabi. Şimdi herkes Kafasında farklı farklı kapıştırır bu adamları. Ne desek boş. Beklemek Lazım :)

Ben bu söylediklerine katılmıyorum. Eğer Ope Ope no Mi direk her şeyi kesebiliyor olsaydı şu sayfada sağ alt panelde görebileceğin sözleri okumazdık bence:
"Onun sahip olduğu haki. senin kesme gücüne bile dayanır!" Yani Law'un kılıç saldırılarını hakiyle durdurmak mümkün. Ama Vergo durduramıyor, yani Law o hakiyi aşıyor. Bunu iki sonuca bağlayabiliriz. Ya Law saldırısında Vergo'nun sahip olduğundan daha sağlam bir haki kullandı ya da meyvesinden bağımsız kesme gücünü (burada işin içine kılıç ustalığı da girer) böylesine güçlü bir Koka'yı aşabilecek kadar geliştirmiş.
Oradaki kesme gücü eğer haki ile alakalı bir söz ise dediklerimi mantıksız çıkarır ama değilse room içindeki kesme gücüne nazaran söylenmişse dediklerim mantıklı olur. Lakin Kılıç + Haki ile Room'un içinde bile kesse yakın mesafeden Vergonun yaşaması imkansız olur ve oluk oluk kan akar.
Kaldı ki Koka'sını bu kadar geliştirmişse Kid'in silahlanma hakisi ile kıyaslamak mantıksız olur. Çünkü Rayleigh Hakilerde ustalaşma aşamasında bilgi verirken genellikle kullanıcılar bir hakide yoğunlaşır ve onda uzman olur diyor. Vergonun sadece Silahlanma hakisinde yoğunlaştığını ve silahlanma hakisinin Kid'dinkinden güçlü olduğunu düşünüyorum. Çünkü Vergo denen herif Doflamingonun flashbackındada gösterildiği üzere küçüklüğünden beri savaşıyor.

@Master Nekomamushi

Ben de Law'ın Vergo'yu kesmesi konusında senin gibi düşünüyordum. Ortada haki olsa ortalık kan gölü olur şeklinde. Ancak olayın Room'un içinde gerçekleşmesi kan olayını engelliyor sanırım. Şu an mobilden Yazdığım için gerekli sayfalara ulaşamıyorum.

Bu biraz da beklenti meselesi tabi. Şimdi herkes Kafasında farklı farklı kapıştırır bu adamları. Ne desek boş. Beklemek Lazım :)
Aynen dediğin gibi beklenti meselesi kim o alır bu alır dese de her şey bir yazarın elinde :D Oda'ya kalsa Buggy senpai alır :D :D
Çünkü en sevdiği kötü adam Buggy Reis

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık