Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Trafalgar D. Water Law vs. Eustass Kid

Kim Yener

• Trafalgar D. Water Law

Kullanılan: 200 64.1%
  • Eustass Kid

Kullanılan: 93 29.8%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 19 6.1%

• Kullanılan toplam oy
    312
@Densetsu no Samurai
Öncelikle düşüncene saygı duyuyorum fakat yanıldığını düşündüğüm yerler var.
1. Law'ın Vergo ile dövüşü sırasında Doflamingonun Vergonun hakisine kafa tutamazsın demeden önce Law'ın Vergo'yu yenememesinin asıl sebebi zanlımca ve çoğu kişinin de düşündüğü gibi Lawın kalbinin Vergonun elinde olması çünkü Law ne zaman bir attack yapmaya kalkışsa Vergo kalbini sıkıp Law'ın attack'ını engelliyordu.
2. Smoker Lawın kalbini almasına yardım etti , Çünkü Vergonun hakisini aşıp yenmenin mümkün olmadığını biliyordu. Tek çare Ope Ope No Mi.
3. Law Vergonun bütün vücudunu haki ile kaplamasından sonra vücudunu room içinde ikiye bölüyor ve böldükten sonra Vergonun üst ve alt kısmı hala haki ile kaplı kalıyor. Benim buradan çıkardığım tek sonuç Law'ın herhangi bir haki aşması söz konusu olmadığı sadece Meyvesi ile Full Haki Body Vergoyu ikiye bölmesi ile kazandığı.

Bu dediklerimi destekleyen bir diğer sebep ise Garpın Chinjao ile yaptığı dövüşte Chinjaonun hakisini aşıp matkap kafasını içine sokması ve Chinjaonun bayılması zira dediğin gibi Law Vergonun hakisin aşıp yenseydi yakın mesafeden kullandığı kılıç ile kesinlikle Vergonun kanını akıtırdıki Vergo bedeni ayrılınca '' Yarın nasıl kahvaltı yapıcam şimdi '' diyemez ağzını bile açamazdı zira ölmüş olurdu. Bu güçlü sebepler ile Law'ın Vergo'yu sadece meyve gücüyle yenme olasılığı epey artıyor. Şimdi Kid vs Law'ı tekrar düşünmelisin kardeşim.

Demiri çeker. Ama yüksek adamlara karşı kullanamaz.
Örneğin Law'ın Dof'un kalbini değiştirmemesi gibi. :)

Neden kullanamaz demeyin onun muhatabı mangakamız Oda.

Kid'in ismi daha makul geliyor kurgusal açıdan, ama düşün düşün bulamıyorum nasıl yeneceğini. Meyve yönünden Law ezip geçiyor Kid'i. Çakma Magneto'nun daha adamakıllı hareketlerini görmedik, metale ne kadar hakim bilmiyoruz. Ama en hakim olduğu durumda bile o sadece metalle oynayabilecekken Law oda içindeki en ufak atomla bile istediği gibi oynayabilecek. Ayrıca Kid hızlı da değil gördüğümüz kadarıyla, ani hareketleri yok hiç. Oysa Law oda içinde ışık hızında hareket edebiliyor ve çok yıpratıcı saldırıları var, en ufak hatasında tek bile atabilir.
Haki elbette belirleyici olacak ve onun da Kid için ne durumda olduğunu bilmiyoruz henüz.
Var olan şartlar Law diyor.
Adam Shanks'a yürüyor, sen kimlerle karşılaştırıyorsun. Kid metali mistek bilye şekline getirip, Law'ı kurşun yağmurunun altında bırakır. Azıcık hayal gücü yahu, sende fazlasıyla var.

Kid bırakın lawı luffy'nin bile önünde bir karakterdir.Luffy'nin kidi geçeceği zaman seri sonlarına doğru olur. Bu ikisi serinin zirveleri olacak law da anda eşantiyon olur luffy'nin yanında(Adam bi ara bim poşeti gibiydi zaten :D). Law'ın gelip gelebileceği son nokta budur, hadi biraz daha güçlensin dofu yenebilecek, amiralle kapışabilecek seviyeye gelebilir anca. Özetle kid affetmez. :good:

Fark eder mi kimle yürüdüğü kendine güveniyor adam. Shanks'ın kılıcı olduğunu biliyor.:D
Şimdi seninle zıtlaşmak gibi olmasında Luffy' ye Kaido'yu indirmeyi teklif eden Law Doflamingoyu indirdikten sonra öfkeli Kaido ile yüzleşeceklerinin farkında ve bu yola 4 Süpernova ile değil [ Kid dahil ] sadece 3 süpernova ile çıkıyor bende bu durumda Law'ın hem Cesaretli hemde özgüveninin yerinde olduğunu düşünüyorum :D

Şimdi seninle zıtlaşmak gibi olmasında Luffy' ye Kaido'yu indirmeyi teklif eden Law Doflamingoyu indirdikten sonra öfkeli Kaido ile yüzleşeceklerinin farkında ve bu yola 4 Süpernova ile değil [ Kid dahil ] sadece 3 süpernova ile çıkıyor bende bu durumda Law'ın hem Cesaretli hemde özgüveninin yerinde olduğunu düşünüyorum :D
Sıkıntı yok ama Law'ın tüm planı Dofy olduğunu öğrendik. Adam hayatını bu iş için adamış yani Kaido tarafı işin hikayesi. Zaten elimizde Kid için yeterli veri yok. Beklenti üzerinden yorum yapıyoruz. Law'ın meyvesi ve teknikleri çok op ama esas adamlar için işe yaramıyor gibi. Sanji ve Nami falan beden değiştirdi ama bunu Dofy gibi adamlara yapmıyor. Kid de sazanlık çok yok gibi dikkatini verecektir diye düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık