Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Trafalgar D. Water Law vs. Charlotte Cracker

Cracker Vs Law

• Law kazanır

• Cracker kazanır

• Kararsızım

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Room herkese, her zaman işler demek Zeffin attığı her tekme herkese zarar verir demek gibi, aksini ispatlayamadığın için doğru kabul etmektir. Aksini işaret eden yüzlerce şey olmasına rağmen.

Ses hızı= saniyede 300 küsür metre.

Yani dövüş sırasında rakip 30 metre uzakta olsa yanına gitmek 0,1 saniye sürer. Luffy ses hızını zaman atlamasından önce bile geçmişti.

Law cracker'in yanındaki bi taşla yer değiştirse Luffy'e kıyasla 0,01 saniye falan kazanıyor. "Işınlanma" kelimesini duyunca delirmeyin bu kadar. Smoker bile takip etmekte sıkıntı yaşamadı.

Herşey bir room shables hareketine bakar. Cracker fiziken daha dayanıklı olsa şans verirdim kendisine fakat lawın saldırıları zaten teklemelik olduğu için crackere şans veremiyorum.

Farkederdi.En azından kolunu kaptırmamış olurdu.Aynı şekilde Law'ın amacı ilk başta Dof'u oyalamaktı zaten.Shambles sayesinde oyalayabilirdi ama böyle bir şey olmadı.Ayrıca Fuji ve Dof'la çok uzun süre kapışmadı ki.O kadar kısa sürede sınırına ulaşıyorsa zaten Cracker'i alamaz.

Rakiplerinin eli armut toplasın ya da toplamasın sonuçta shamblese engel olamazlar ki.Law'ın shambles yapma hızı mı daha fazladır Dof'un Law'a ulaşma süresi mi ? Ayrıca sırf Shambles'i kendinden üstün adamlara işlemiyor diye ope opeyi çöpe atmak olmaz.Ope ope shamblesten ibaret değil.Gamma knife,counter shock,injection gibi teknikler var.Bu teknikler ölümcül teknikler.Sadece şu teknikler bile meyveyi kaliteli yapıyor zaten.
Kolunu kaptırmasına ne ara geldik? Orada zaten tamamen bitmiş haldeydi ve rakibi dibindeydi.

Köprüdeki dövüşün tamamını görmedik. Law'un oyalamak için neler yaptığını da bilmiyoruz. Ortada dövüşe başlamadan önce meyvesini üst üste kullanmaktan tükenmiş bir Law var. Dof gibi hızlı bir rakibe karşı zorlanarak room açıyor. Shambles yapıp yapmaması hiçbir şey ifade etmez orada. Açtığı o küçücük alanda shambles yaparak ne kadar oyalayabilir ki? Sağına soluna ya da köprünün dışına mı yollasın? Adam uçabiliyor zaten ve alan dar. Rakiplerinin eli shambles yaptığında değil, roomu açtığında armut toplamasın dedim. Ki Dof'un da eli armut toplamadı ve ağzını burnunu kırdı. Karşındaki adam sen room açarken oturup izliyorsa ve sen buna rağmen onun yeriyle alanın içindeki başka bir nesnenin yerini değiştirmek gibi basit bir şeyi kapasite(veya douriki veya haki ne demek istersen) farkı yüzünden yapamıyorsan meyvenin de pek anlamı kalmıyor. Ayrıca öyle olsa bence çok saçma olurdu.

Saydığın tekniklerden üst düzey adamlara karşı tek iş yapabilecek olanı Gamma Knife. Onun için de shambles tekniği hayati önem taşıyor. Ben de Law'ın scan tekniğiyle Cracker'in yerini saptadıktan sonra onu oradan çıkarıp gamma knife tekniğiyle yenebileceğini düşünüyorum. Sonuçta Law b.hakisi Luffy tarafından övülen Cracker'i yakın dövüşte üstün gelerek yenecek seviyede bir b.hakiye sahip biri değil. Tek şansı adamı yaptığı zırhtan çıkarmak. Shambles yeteneği de buna çok uygun.

Denizin içindeki balığa yollayamamasını da şu şekilde kendimce anlamlandırmaya çalışmıştım zaten:

Ha neden denizdeki balıklara atmadı Dof'u dersen orası mangakanın bileceği iş. Nasıl room yapıp hazırlıksız yakalanan rakibinin uzaktan ciğerini söküp elindeki taşla değişemiyorsa suyun içindeki nesneleri de kullanamıyordur belki. Bilemiyorum.
İşin özeti, dediğin gibi Law kendinden çok üstün bir rakibe shambles yapmaya kalkarsa ve adam alandan çıkmadığı veya Law'a saldırmadığı halde teknik işlemezse dediğini kabul ederim. Fakat şimdilik ikna olmadım.

Herşey bir room shables hareketine bakar. Cracker fiziken daha dayanıklı olsa şans verirdim kendisine fakat lawın saldırıları zaten teklemelik olduğu için crackere şans veremiyorum.
Şimdi dayanıklılık konusu açılıyor değil mi ? Tank-Man modundaki Cannon Ball sence King Kong Gun gibi bir saldırıdan güçsüz müdür? 11 Saat dövüştüğünü de unutmayın. ( Karşısında sürekli yemek yiyen bir adam da var)

O iş öyle değil işte be hacım Luffy ve Law en başından sağlam halleriyle Dof'un karşısına çıksaydı dövüş 30 dakika bile sürmezdi Law'ın tek kolu gitmiş Luffy bellamy ile uğraşırken 2 saniyelik team work bu adam Red Hawk ile yere çöktü sonrasında gamma knife kombosu yaptılar(sonra law'ın enerjisi bitti malum tek başına çıktı karşısına Luffy bellamy ile uğraşırken)Doflamingo ne hallere düştü sen düşün Cracker'a da ağır gelir Luffy ve Law ikilisi bak gör Kaido Arc'ta en başından komutan seviyesi bir adam karşısında team work yapsınlar sağlam halleriyle.Yani sağlam halleriyle en başından girişseler Dof'a öyle olmazdı o işler.
Ben biraz Dof'a haksızlık yaptığını dusunsemde haklılik payin var.Görcez bakalim Wano Arcinda sağlamligini tartisamayacagimiz adamlara karşı neler yapcaklar.Zaten bu ikiliye guveniyorum. Cracker karşısında tek başlarına Galip geliceklerine inaniyorum.Ama tek Dof'i konusunda sıkıntımız var.Onada birşey demiyorum illaki benim gibi düşünende vardır.

Ben biraz Dof'a haksızlık yaptığını dusunsemde haklılik payin var.Görcez bakalim Wano Arcinda sağlamligini tartisamayacagimiz adamlara karşı neler yapcaklar.Zaten bu ikiliye guveniyorum. Cracker karşısında Galip geliceklerine inaniyorum.Ama tek Dof'i konusunda sıkıntımız var.Onada birşey demiyorum illaki benim gibi düşünende vardır.
ODA'nın bölüm uzatmalarına kurban giden karakterler olarak düşün bunları bence :)VS'ler en başından 2v1 olacak ise öyle başlasa en başından anlayacağız aslında seviyeleri benimkiler de tahmin (kendi düşüncem) sadece belki öyledir belki değildir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık