Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

@Kyouka Suigetsu
Zaten Hatsu yakın dövüş kararakteri pozisyonuda ona uygun.Kendinu hep yakın dövüş için geliştirmiş.Gidip başka pozisyon kasmasına gerek yok ama mesafeli dövüş içinde bir pozisyon isterse başka ama mesafeli dövüş için pozisyon kazması onu yakın mesafede geliştirmez.Sadece Koon'un mesafeli dövüşteki üstünlüğünü en fazla dengeler ki ben dengeleyebileceğinide sanmıyorum.Zıpkıncı ve Fenerci ikisi birlikte oldukça sağlam.
Koon dediğin gibi karakter ağırlığı olarak Hatsu'dan üstün.

Tabi her karakter her pozisyonu yapamaz.Koon bu bakımdan daha komplike bir karakter.
Pozisyon demedim yalnız, başka bir şey dedim. Orda demek istediğim şey Koon'un sırf Hatsu'yu geçtiğini veya bir şeyleri dengelediğini göstermek için bunları örnek göstermeye gerek yok. Serideki ağırlıkları münasebetiyle Koon sadece fenerci olsa bile Hatsu'dan hep üstün olacaktır. Öğrendikleri şeylerin takibine ve ince hesap yapmaya gerek yok. :D

Pozisyon demedim yalnız, başka bir şey dedim. Orda demek istediğim şey Koon'un sırf Hatsu'yu geçtiğini veya bir şeyleri dengelediğini göstermek için bunları örnek göstermeye gerek yok. Serideki ağırlıkları münasebetiyle Koon sadece fenerci olsa bile Hatsu'dan hep üstün olacaktır. Öğrendikleri şeylerin takibine ve ince hesap yapmaya gerek yok. :D
Yok sen Hatsuyu hafife alıyorsun.Koon belki daha ön planda ama belki bu adam Arie Hon`u yenecek.
Zaten mangakanın kendisi diyor ikisinin dövüşünün sonucu belli olmaz diye.
Ancak pozisyon itibariyle Koon dezavantajlı olduğundan eğer başka pozisyon öğrenirse Hatsuyu yenebilir diyor.

O kadar hafife almak doğru değil.Zaten mangaka bu tip poziyon ve item olayına önem veriyor.
Misal Laure oldukça güçlü hatta Hatsudan daha güçlü ama Laure item kullanmıyor kullansa bile sınırlı olacak yani ilerde Hatsu filan sağlam itemlerle Laure`yi geçebilir.

Karakterlerin sadece ağırlığına bakarak yorum yapmak yanlış olur bu tip pozisyonlar ve item olayına mangaka önem veriyor.

Koon seride ağırlık olarak Hatsu dan üstün ama bu her zamab Hatsu yu yenecek değil.
Uzun vadade ondan iyi hale gelecek anlamına gelmeli.
Koon zıpkıncı pozusyonun yanında Oltacıyıda öğrenince Hatsudan üstün olacak.Hatsu başka pozisyon öğrense bile Koonu yakalayamaz karakter yapısı uygun değil.Yukarıda daha detaylı yazdım.

Ama şuan için ki biz şu ana bakıyoruz.Koon oltacı sınıfını bilmiyor ve bu yüzden yakın dövüş antremanı az yapmış.
Bir de item farkı var.Eğer Hatsu prensese kullandığı yeni kılıcı kullansa ne olurdu.
Koon Kutsal beyaz Aynayı Chang a vermişti.
Böylece Hatsu üstünlük sağlardı...

Yani pozisyon ve item farkı önemli.Ama Koon bu farkı serideki ağırlığından dolayı ileride halledecek.

Hatsu daha çok uzun vadade Rak ile denk bir karakter gözümde.
Tabi bunda stat kartlarının etkiside var.

Son düzenleme:
En iyi prenses anketi falan mı yapsak? Tog için farklı tartışma konuları bulmak lazım.

Androssi & Kaiser vs İkiz prensesler konusu açsam erken mi olur?

@Daredewill
Top 10 E seviye kurallı kimdi tartışması yapılabilir.

Şu an için bütün D seviye kurallılar gösterilmediğinden Top 10 D uygun olmaz.
Karakterler C seviyeye geçince o zaman D seviye için açılır.

Tabi açacaksan eğer bu daha uygun.Özellikle 30.katta Baam ın gücüyle alakalı ciddi tartışmalara gireceğimi hissediyorum.

Dediğin prenses dövüşünde zaten kazanan belli ikiz prensesler kolaylıkla kazanır. Sadece fiziksel olarak Androssi ile dövüşebiliyorlardı ki bu prenseslerin animeleri yani hayvanları var. Onlarla Androssi ve Kaizer'e üstün gelirler.

Son düzenleme:
Yok sen Hatsuyu hafife alıyorsun.Koon belki daha ön planda ama belki bu adam Arie Hon`u yenecek.
Zaten mangakanın kendisi diyor ikisinin dövüşünün sonucu belli olmaz diye.
Ancak pozisyon itibariyle Koon dezavantajlı olduğundan eğer başka pozisyon öğrenirse Hatsuyu yenebilir diyor.

O kadar hafife almak doğru değil.Zaten mangaka bu tip poziyon ve item olayına önem veriyor.
Misal Laure oldukça güçlü hatta Hatsudan daha güçlü ama Laure item kullanmıyor kullansa bile sınırlı olacak yani ilerde Hatsu filan sağlam itemlerle Laure`yi geçebilir.

Karakterlerin sadece ağırlığına bakarak yorum yapmak yanlış olur bu tip pozisyonlar ve item olayına mangaka önem veriyor.

Koon seride ağırlık olarak Hatsu dan üstün ama bu her zamab Hatsu yu yenecek değil.
Uzun vadade ondan iyi hale gelecek anlamına gelmeli.
Koon zıpkıncı pozusyonun yanında Oltacıyıda öğrenince Hatsudan üstün olacak.Hatsu başka pozisyon öğrense bile Koonu yakalayamaz karakter yapısı uygun değil.Yukarıda daha detaylı yazdım.

Ama şuan için ki biz şu ana bakıyoruz.Koon oltacı sınıfını bilmiyor ve bu yüzden yakın dövüş antremanı az yapmış.
Bir de item farkı var.Eğer Hatsu prensese kullandığı yeni kılıcı kullansa ne olurdu.
Koon Kutsal beyaz Aynayı Chang a vermişti.
Böylece Hatsu üstünlük sağlardı...

Yani pozisyon ve item farkı önemli.Ama Koon bu farkı serideki ağırlığından dolayı ileride halledecek.

Hatsu daha çok uzun vadade Rak ile denk bir karakter gözümde.
Tabi bunda stat kartlarının etkiside var.
Yuzlerce seri okudum, seri dinamiklerine gore yorum yapiyorum. Basite indirmek degil. Dedigimi anlatamiyorum herhalde. Koon ve Hatsu karsi karsiya gelse ve Koon hala sadece fenerci sinifinda olsa yine yener cunku agirligi fazla. Nasil yener peki? Babaciginin zulasindan sadece belirli sartlar altinda kullanabilecegi bir silah calmistir, o sekilde yener. Sapkadan tavsan.
Yani senaryo her zaman Aguero Agnis tarafina calisacak. Farkli pozisyonlar ogrenmeseydi baska bir sey olacakti, yine Hatsu'dan ustun olacakti. Daha genel konusuyorum ben. O hesaplara girip agiz yormaya gerek yok dedim sadece, sen kucumsuyorum anladin. Hatsu'nun o prensesi yenmesini bile bekliyorum ben halbuki. Karsimiza her ciktiginda elemani asmis bir sekilde buluyoruz zaten. Neyse bu konusmanin sonu yok gibin :v

@Daredewill
Top 10 E seviye kurallı kimdi tartışması yapılabilir.

Şu an için bütün D seviye kurallılar gösterilmediğinden Top 10 D uygun olmaz.
Karakterler C seviyeye geçince o zaman D seviye için açılır.

Tabi açacaksan eğer bu daha uygun.Özellikle 30.katta Baam ın gücüyle alakalı ciddi tartışmalara gireceğimi hissediyorum.

Dediğin prenses dövüşünde zaten kazanan belli ikiz prensesler kolaylıkla kazanır. Sadece fiziksel olarak Androssi ile dövüşebiliyorlardı ki bu prenseslerin animeleri yani hayvanları var. Onlarla Androssi ve Kaizer'e üstün gelirler.
Ama bizimkilerin fan tarafı var. Elaine az değil ve bence güzel eşleşme olur. Taç oyunu falan tekrardan okudum da Koon olsun ailesi olsun iyi bilgi verilmiş. Kendi içimizde bir vs veya farklı bir tartışma konuları açılabilir.

Siz keşifçi, fenerci falan konuşunca hoşuma gitti.

Taç oyunu deyince Androssi'nin ailesi hakkında denilenle aklıma geldi. Nasıl olur da 10 aileden birinin, başı dışında seviyecisi bulunmaz? Çocuklar ailedeyken yemek yiyemiyodu, kurallı olduktan sonra obez mi oluyolar acaba ashjsjsks

Taç oyunu deyince Androssi'nin ailesi hakkında denilenle aklıma geldi. Nasıl olur da 10 aileden birinin, başı dışında seviyecisi bulunmaz? Çocuklar ailedeyken yemek yiyemiyodu, kurallı olduktan sonra obez mi oluyolar acaba ashjsjsks
Bende oraya dikkat ettim. Yazar ya bu kadar derin düşünmedi o zaman ama imkanı yok. Ailenin bir kolu öyleydi büyük ihtimal. Saf Baam yemeği paylaşmalarını mı istedin dediydi.:D

Bende oraya dikkat ettim. Yazar ya bu kadar derin düşünmedi o zaman ama imkanı yok. Ailenin bir kolu öyleydi büyük ihtimal. Saf Baam yemeği paylaşmalarını mı istedin dediydi.:D
Öyle farzetsek bile 10 ailenin yan kolları bile aşırı güçlü oluyor yav. Bir tane bile seviyecinin çıkmaması çok garip. Bi olaylar dönmüştür garanti
Bu prenses olaylarında öğreniriz heralde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık