Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

White'i deviren hangi prensesti bilmiyoruz malesef.
Hatta Godai'nin notlarında yazdığına göre Korecedeki çoğul eki belirsizliğinden dolayı sadece bir prenses miydi yoksa daha çok muydu belli değilmiş.
White Arie ailesinin meselesi sayılabileceğinden Arie ailesinden bir prenses veya yüksek sıralamalarından ötürü Adori, Enne diyenlerde var.
Garam Zahard'ın olması da ihtimal dışı değil ama ben olmadığını düşünüyorum çünkü kardeşini öldürdükten sonra saklanmak için kaçmış, dikkat çekmek istememiştir.
Göz önünde bulundurmamız gereken bir nokta varsa o da White'ın epeyce yaşlı olması yani Luslec'in dahil olduğu kurucu nesilden değilse de Fug'ın kulede korku sembolü olmasını sağlayan 2. nesilden. Karaka ise 3. nesile giriyor.

Evan evet top 100 ranker arasında ama bunun sebebi çok yetenekli bir rehber hatta kraliyet ailesinin baş rehberi olması.
Dövüş gücü hakkında SIU ilk 100dekilerle kıyaslanamasa da o sırada 500lü sıralarda olan Yuri'den çok da geride olmadığını söylemişti. İlk sayfadaki 223. bölümün blog yazısında da bir şeyler demişti.
Diken konusunda evet Rachel bildiğimiz kadarıyla Baam gibi onu vücuduna alacak bir kaba sahip değil.
Ama teori üretmek gerekirse içindeki şeytanla anlaşma yapıp onu silah gibi kullabilir.
Daha yüksek ihtimalse Emily'i kullanarak bir şekilde onu özümsemesi / kontrol etmesi.

Garam'ı Maschenny öldürür bu arc :D
Kaç tane prenses olduğundan haberimiz yok, her 100 yılda bir tane seçiliyor.. Ama Adori Zahard ve Enne Zahard içlerinde en güçlü olanlar olarak biliniyor, Maschenny'inin amacının ne olduğunu bilmiyoruz yine de onların olduğu bölümlerde Koon ve Ran flashbackleri göreceğiz.. Bence Enne Zahard komplonun kurbanı olmuş, daha fazla güçlenmesini engellemek için mühürlemişlerdir.. Baksanıza Yuri Zahard 2 ay silahı var diye Prensesler arasında tehlikeli görülmeye başlandı bile.. Belki de direk Zahard'ın emridir, kulenin açılmasını isteyeceğini sanmıyorum.. Fug'un amacının Zahard'ı indirmek olduğunu sanmıyorum, amaçlarını yitirmiş gücü arzulayan bir topluluk halindeler.. Baam'ın hocasının gösterildiğinden daha fazla güçlü olduğunu düşünüyorum, hepsinden öte bir gücü varmış gibi geliyor.. Emily de başlı başına bir sorun zaten insanları manipüle etmesi yetmezmiş gibi bir de dikenin gücünü de özümserse başımıza bela olacaktır demek ki umarım öyle olmaz.. Açıkçası Dikeni bulsalar da onu ele geçirebileceklerini düşünmüyorum, yine bir şekilde diken baam tarafından özümsenir.. Bu Rankerlardan en çok görmek istediğim Adori Zahard.. Mazino'nun aşık olduğu kadın :)

SIU blog yazısında Hatsu vs Koon dövüşü için denk karakterler hangisinin kazanacağı belli olmaz demişti.
Yakın dövüşte Keşifçiler,Fenercilere karşı üstün eğer Koon başka bir pozisyon için antreman yaparsa kazanır demişti.

Koon şimdi Zıpkıncı pozisyonunu ya öğrenmiş yada önceden biliyordu. Zıpkıncılar özellikle mesafeli dövüşte avantajlı yani yakın dövüşte zorluk çeken bir pozisyon.Ama bir Fenerci ile bir Zıpkıncı çok iyi bir ikili oluşturuyorlar.Fenerciler Zıpkıncılar mızrak attıklarında Deniz feneri sayesinde mızrağın açısını ayarlamada yardımcı oluyor ve isabetli atışlar atmasını sağlıyordu.
Şimdi Koon hem fenerci hem zıpkıncı olduğundan özellikle mesafeli dövüşte oldukça güçlü bir hale geldi.

Sıra yakın dövüşe geldi.Muhtemelen ileride Oltacı sınıfınıda öğrenecektir bildiğiniz gibi Koon Eduon'un diğer iyi olduğu sınıfı oltacı.
Böylelikle hem mesafeli dövüşte oldukça iyi hem de yakın dövüşte Hatsu'dan daha iyi hale gelecektir.

SIU blog yazısında Hatsu vs Koon dövüşü için denk karakterler hangisinin kazanacağı belli olmaz demişti.
Yakın dövüşte Keşifçiler,Fenercilere karşı üstün eğer Koon başka bir pozisyon için antreman yaparsa kazanır demişti.

Koon şimdi Zıpkıncı pozisyonunu ya öğrenmiş yada önceden biliyordu. Zıpkıncılar özellikle mesafeli dövüşte avantajlı yani yakın dövüşte zorluk çeken bir pozisyon.Ama bir Fenerci ile bir Zıpkıncı çok iyi bir ikili oluşturuyorlar.Fenerciler Zıpkıncılar mızrak attıklarında Deniz feneri sayesinde mızrağın açısını ayarlamada yardımcı oluyor ve isabetli atışlar atmasını sağlıyordu.
Şimdi Koon hem fenerci hem zıpkıncı olduğundan özellikle mesafeli dövüşte oldukça güçlü bir hale geldi.

Sıra yakın dövüşe geldi.Muhtemelen ileride Oltacı sınıfınıda öğrenecektir bildiğiniz gibi Koon Eduon'un diğer iyi olduğu sınıfı oltacı.
Böylelikle hem mesafeli dövüşte oldukça iyi hem de yakın dövüşte Hatsu'dan daha iyi hale gelecektir.
Koon Cassano'nun ilk çıktığı bölümlerde yılanadamla savaşırken yılanadam "yakın dövüşte bir fenerciye kaybedecek değilim" dediğinde Koon tek hamlede yılanadamı öldürüp "fenerci olmamın sebebi emir vermeyi sevmem" tarzı bir laf etmişti. Yani Koon'un yakın dövüşte çokra vasat olduğunu düşünmüyorum.

http://webtoontr.com/_/tower-of-god/127

Koon Cassano'nun ilk çıktığı bölümlerde yılanadamla savaşırken yılanadam "yakın dövüşte bir fenerciye kaybedecek değilim" dediğinde Koon tek hamlede yılanadamı öldürüp "fenerci olmamın sebebi emir vermeyi sevmem" tarzı bir laf etmişti. Yani Koon'un yakın dövüşte çokra vasat olduğunu düşünmüyorum.

http://webtoontr.com/_/tower-of-god/127
Zaten SIU'da Koon ile Hatsu'nun yakın dövüşte denk olduklarını söylüyor. Ama bir keşifçinin yakın dövüşte bir fenerciye karşı daha avantajlı olduğunu söylüyor. Bu şekilde denk oluyorlar.
Yani Koon oltacı olursa Koon yakın dövüşte denk olduğu Hatsu'yu yenebilecek.

Bu arasa ilk sezonu baştan okurken bölüm sonu blog yazılarında Zahard'ın oğlu ile ilgili birşey dikkatimi çekti. Forumda hep 134. kattan sonrasını Zahard'ın oğlu fethedecek söylentisinden dolayı pransin kim olduğu tartışılıyor. Baam diyen var, başkalarını söyleyen var ancak 30. bölüm blog yazısında Zahard'ın "doğmamış" oğlu diyor. Çeviri mi yanlış yoksa unutulan bir bilgi mi acaba?

Birde bir hamilelik olayı mı var, yoksa "üfff Zahard bir çocuk yapsa varyaaa" gibi bir söylenti mi?

Birde bir hamilelik olayı mı var, yoksa "üfff Zahard bir çocuk yapsa varyaaa" gibi bir söylenti mi?
Daha önce de kan aktarımı neden erkekler üzerinde kullanılmıyor diye sorulmuştu bu iki konu birbiriyle epey ilişkili bence.
Gardiyanlar Zahard'la otoritelerini paylaşmışlar ama bu gücün kontrolsüzce yayılmaması gerekiyor.
Prensesler hamile kalsa da hamilelik kolayca gizlenemez ve uzun bir süreç. Bir erkekse sadece 30 dkde çocuk sahibi olabilir :D
Erkeklerin değil de kadınların seçilme sebebi budur.

Bu arasa ilk sezonu baştan okurken bölüm sonu blog yazılarında Zahard'ın oğlu ile ilgili birşey dikkatimi çekti. Forumda hep 134. kattan sonrasını Zahard'ın oğlu fethedecek söylentisinden dolayı pransin kim olduğu tartışılıyor. Baam diyen var, başkalarını söyleyen var ancak 30. bölüm blog yazısında Zahard'ın "doğmamış" oğlu diyor. Çeviri mi yanlış yoksa unutulan bir bilgi mi acaba?

Nerde yazıyor ben göremedim.

O keşifçiydi bu fenerci; fenerci oltacılık da kassa felan düşünmeye gerek yok fazla Koon oltacılık kasarken Hatsu da başka bir şey kasar felan dengelenir. Önemli olan karakter ağırlığı. SIU Koon'un ağırlığını sürekli gösteriyor.
Ama Hatsu'da ise aksine karizmasını çizdirme konusunda pek çekinmiyor.
Ana karaktere yakınlık bazında da farkları var hikaye için. Koon Hatsu'ya kıyasla her zaman hikayeye daha fazla etki eden ve her zaman bir tık daha güçlü olan olacak.

Yine de benim bizim tayfalardan en sevdiğim karakterler Laure ile birlikte Hatsu. O şımarık prensese ağız payı vermesinin hayallerini kuruyorum. :W

@Kyouka Suigetsu
Zaten Hatsu yakın dövüş kararakteri pozisyonuda ona uygun.Kendinu hep yakın dövüş için geliştirmiş.Gidip başka pozisyon kasmasına gerek yok ama mesafeli dövüş içinde bir pozisyon isterse başka ama mesafeli dövüş için pozisyon kazması onu yakın mesafede geliştirmez.Sadece Koon'un mesafeli dövüşteki üstünlüğünü en fazla dengeler ki ben dengeleyebileceğinide sanmıyorum.Zıpkıncı ve Fenerci ikisi birlikte oldukça sağlam.
Koon dediğin gibi karakter ağırlığı olarak Hatsu'dan üstün.

Tabi her karakter her pozisyonu yapamaz.Koon bu bakımdan daha komplike bir karakter.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık