Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Witcher (2019-)

Diziyi beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 10 45.5%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 12 54.5%

• Kullanılan toplam oy
    22
Bir de şöyle bir şey var, ulan madem bu kadar iddialısınız bir şeyler yapın da sizin yapımlarınızı izleyelim :bilmem:
Sebep şu: Vasatlar işte. Yaratıcılıktan acizler. Belli fikirleri var ama geleceği olmayan vasat şeyler. O yüzden cesaret edip uygulamaya geçirmek yerine halihazırda ünlü olan markaları satın alıp bunlar üzerinden yansıtıyorlar fantezilerini.

Bu arada Witcher özelinde de konuşayım

Witcher'ı uyarlayan kadın daha öncesinde Daredevil'i de uyarlamıştı ki Daredevil gerçekten çok başarılı bir uyarlamadır. İroniktir ki Netflix'in bir zamanlar kalite yüzünü uyarlayan kişiyle vasatlık yüzünü oluşturanı uyarlayan aynı insan.

Ama bence bu kadın çizgiroman ve fantastik roman serisini aynı kefeye koydu.

Sonuçta neredeyse yüzyıldır belli bir sonu olmadan devam eden bir eseri uyarlamakka aynı yazar tarafından yazılmış başo sonu belli bir eseri uyarlamak ayrı şeydir. Çizgiroman uyarlamasında mecburen değişimler olur. Genelde belli hikayeler çorba yapılır arada senarist de bir şeyler katar. Buradaki önemli noktq ise önemli karakterlerin orjinlerine ve kişiliklerine pek ellememek.

Ama bu kadın Witcher'da da çr mantığı güttü bence. Çrdeki zaruri değişiklere temel olan hiçbir sebep geçerli olmadığı halde. Sonuç olarak da batırdı. Benim şahsi görüşüm budur bu olay üzerinde. Ama Lotr, WoT gibi yapımlar nasıl böyle oldu çözemedim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık