Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Witcher (2019-)

Diziyi beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 10 45.5%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 12 54.5%

• Kullanılan toplam oy
    22
En büyük Amerikan sektörlerinden birine en başından beri taşımadığı bir anlamı yüklüyorsunuz arkadaşlar. Adamların düsturları hiçbir zaman değişmedi.
Eskiden de en çok para getiren şeyi yapıyorlardı şimdi de en çok para getiren şeyi yapıyorlar.
ABD için ülke değil dev bir ticarethane deniyor. Böyle bir yerden çıkan ticari bir şirketler topluluğundan saygı, adalet, insan hakları, vefa falan beklemek sermayeyi kediye yüklemekten farksız. Hata sizde.
Tamam da ırzına geçtikleri hangi yapım para getirmiş ki bunu devam ettiriyorlar? İnsanlar dalga geçiyor sövüyor görmezden geliyor filmler, diziler iptal oluyor gişede çakılıyor vs reklamın iyisi kötüsü olmaz desen bile insanların hayatında yer etmediğinden çabuk unutuluyor bu yapımlar gene kofti.

Tamam da ırzına geçtikleri hangi yapım para getirmiş ki bunu devam ettiriyorlar? İnsanlar dalga geçiyor sövüyor görmezden geliyor filmler, diziler iptal oluyor gişede çakılıyor vs reklamın iyisi kötüsü olmaz desen bile insanların hayatında yer etmediğinden çabuk unutuluyor bu yapımlar gene kofti.
Başka alanda kazanıyorlardır muhtemelen. Kazançları da kayıplarından büyük demek ki hala devam ediyorlar.
Bir de filmlerin gişede çakılma sebepleri bu konudaki politikaları değil senaryolarının gitgide kötüleşmesi. Game of Thrones'un özellikle son iki sezonunu düşün. Yerden yere vuruldu. Oyuncular siyah ya da asyalı diye mi? Hayır senaryo kötü diye.
Son zamanlarda çıkan hangi Hollywood yapımının dişe değer bir senaryosu, yönetmenliği ya da görselliği vardı? Gerçi ben pek takip etmiyorum çünkü anlamsız geliyor ama genel olarak duyduğum bu.
Bu kalitesizlikten en köklü yapımlar bile nasibini aldı. Matrix 4 ortada. Senaryosu nispeten iyi olan Dune ortada.

Başka alanda kazanıyorlardır muhtemelen. Kazançları da kayıplarından büyük demek ki hala devam ediyorlar.
Bir de filmlerin gişede çakılma sebepleri bu konudaki politikaları değil senaryolarının gitgide kötüleşmesi. Game of Thrones'un özellikle son iki sezonunu düşün. Yerden yere vuruldu. Oyuncular siyah ya da asyalı diye mi? Hayır senaryo kötü diye.
Son zamanlarda çıkan hangi Hollywood yapımının dişe değer bir senaryosu, yönetmenliği ya da görselliği vardı? Gerçi ben pek takip etmiyorum çünkü anlamsız geliyor ama genel olarak duyduğum bu.
Bu kalitesizlikten en köklü yapımlar bile nasibini aldı. Matrix 4 ortada. Senaryosu nispeten iyi olan Dune ortada.
Oyuncu seçimleri ve kurgunun leş olması birbirinden alakasız değil aslında. Aynı yanlışın iki sonucu diyelim. Özensizlik, politik doğruculuk, iplememek, çapsızlığı bir potada erit bu yapımların yapım aşaması ortaya çıkıyor.

Abi cidden dalga mı geçiyorsunuz? Birkaç büyücüyü siyah yapın anladık da hakikaten buna ne gerek var yahu?

Düşünüyorum da karakterlerin afrikalı olmasını geçtim, hintli, asyalı, yerli, ortadoğulu vs olduğu bir eserde karakterleri silme beyaz yapsalar yıkarlardı ortalığı. E bu yaptıklarının ne farkı kaldı şimdi?
Çünkü bunlar mağdur, mazlum falan.

Oyuncu seçimleri ve kurgunun leş olması birbirinden alakasız değil aslında. Aynı yanlışın iki sonucu diyelim. Özensizlik, politik doğruculuk, iplememek, çapsızlığı bir potada erit bu yapımların yapım aşaması ortaya çıkıyor.
Tamamen alakasız değil tabi ama senin de dediğin gibi filmin kötü olmasının binbir sebebi var oyuncu seçimini etkileyen kriter bunlardan sadece biri. O kriteri çıkarsan bile yapacağın film dizi yine berbat olacak çünkü yapımın kendisi kalitesiz.
Israrla bu kadar kötü yapım çıkarmalarının sebebi belki de sandığımızın tam tersidir.
Bütün o lgbt savunuculuğu, ırkçılık, cinsiyetçilik karşıtı eylemleri ısrarla kötü filmlerde işleyerek belki de toplumdaki nefreti besleme çabasındadırlar.
Holllywood Amerikanın en çok kullandığı toplum mühendisliği silahı oldu şimdiye kadar. Hollywood'daki bu ısrarlı kalitesizliğin insan hakları hareketleri ile bu kadar içiçe geçirilmesi belki de senin dediğin gibi ticari amaçtan başka bir şeydir.

Bütün o lgbt savunuculuğu, ırkçılık, cinsiyetçilik karşıtı eylemleri ısrarla kötü filmlerde işleyerek belki de toplumdaki nefreti besleme çabasındadırlar.
Ya da bir çeşit sigortadır. Kurgunun beğenilmeme ihtimaline karşılık "ırkçılar o yüzdeb beğenmediler ühü ühü" diyebilme özgürlüğüdür.n

Ya da bir çeşit sigortadır. Kurgunun beğenilmeme ihtimaline karşılık "ırkçılar o yüzdeb beğenmediler ühü ühü" diyebilme özgürlüğüdür.n
O da ihtimal tabi. Ama çıkan yapımların hiçbirinin iyi olmaması bilerek kötü yapıldığı fikrini besliyor bence.

O da ihtimal tabi. Ama çıkan yapımların hiçbirinin iyi olmaması bilerek kötü yapıldığı fikrini besliyor bence.
Ya ben açıkçası böyle komplo teorilerine sıcak bakmıyorum. Komplo dediğin olay 3 5 adamla yapılabilen, doğası gereği sayı arttıkça patlama olasılığı yükselen bir şeydir. Sonuçta bunlar milyon dolarlık, yüzlerce çalışan barındıran şirketler. Bir tane de değil bu sjw akımına kapılan. Şimdi burada yüzlerce çalışanın, hissedarın, patronların falan bir komplo içerisinde olması kulağa pek de makul gelmiyor.

Daha makul açıklama şu. Amerikada bugün beyaz oranı %50'lerde. Ki onlar beyaz derken caucasiod deyip geçiyorlar. Yani onların beyaz tanımı içine Ortadoğulular da dahil. Yani kısaca Amerikan halkının büyük kısmının böyle şeylere prim vermesi için gerekli toplumsal taban mevcut bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık