Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 42 31.6%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 91 68.4%

• Kullanılan toplam oy
    133
Ben Silmarillion'u yarıda bıraktım ama okuduğum kadarıyla karakter temelli olay örgüleri yerine evren inşası vardı hep. Kitaplarda detaylıca tasvir edilip insanların zihnine kazınan bir karakterin siyahi yapılması gibi bir durum var mı ki? O ayrı bir tartışma konusu olabilir ama okurların Orta Dünya'da yaşayan her bir kişiyle duygusal bir bağı var mı da siyahilerin yer alması sorun olsun?
Tartışma konusu tam olarak bu, yoksa oyuncuların siyahi olmasıyla kimsenin bir problemi yok. Sauron shapeshifter moduyla insanların arasında takılıyordu bir ara mesela. Yani tasviri çok değişik anlatılmıştı. Farklı insanların kılığına girebiliyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bu role uygun bir siyahi arkadaş varsa neden oynamasın ki? Niye karşı çıkalım. Silmarillion’da olmaması gerek bu Sauron terörü kısımlarının. Dizi zaten bu dönemlerden daha sonrasını anlatacak.

Bahsettiğim kısım bembeyaz, kızıl saçlı tasvir edilen bir karakteri siyahi bir oyuncu oynasa hikaye ile uyuşmazdı. Okurlar karaktere alışamazlardı. Anlatmak istediğim bu yani tamamen.

Benim Nienor ile var, Maedhros ile var, Nienna ile var. Deme öyle :(

Bu tarz şeylerin zorlama olması rahatsız ediyor.

Bi dram filmi çek araya uygun geliyorsa başka ırkları, başka yönelişleri koy göze batmaz ve iyi yedirirsen daha çok bile beğenirler.

Tarihi beyaz karakterleri bile siyahi yapmaya, eşcinsel olmayan karakterleri eşcinsel yapmaya başladılar. Ama yakında bu işleri bırakacaklar. Zorlama işlerin hiç biri tutmuyor. Bu tarz yapımları kimse izlemiyor. Boşa para harcamayı elbet bırakacaklar. James Bond'un kadın versiyonu da tutmayacak. Sen kendin bi kadın siyahi ajan hikayesi yaz koy sinemaya. Güzelse beğeniriz zaten. Zorlama yapma bu işleri yeter.

Ayyy ne kadar da ırkçısınız, hayretler içindeyim şuan :artiz:
Zamanında HP çekilirken Hermione reisi zorla beyaz yaptırdıklarında neredeydin ey Teror :)

La bunlar zenci olunca bu kardeşlerimiz "heyt be artık bize haksızlık yapmıyor bu kapitalist, ırkçı beyazlar" diye seviniyorlar mı ki? Heriflerin kökünü kurutanların bayrak taşıyıcıları şimdi de suni hareketlerle başka bir sömürüye hazırlanıyorlar sanki :hmm:

Ciddi konular harici genelde cümlemi çok garip randomlar atarak bitiriyorum. Black Numenorean'ların siyahi olmadığını biliyorum zira hikayelerini okumayı bırak kendimce fanfic devam hikayeleri yazan birisiyim, konusunu gördüm insanlara bilgi olsun diye attım.

Asıl takıldığım nokta kendi kendine alınıp beni tanımadan kendince dediğim şeyi yorumlayarak bana hakaret etmen oldu. Ama egonu tatmin edecekse ona da devam edebilirsin.
Attığın şey ile tartışılan konunun birbiri ile ilgisi yok. Basbaya isimden dolayı Kara Numenorlular'ı koyu tenli sanıp atmışsın, aksi bir durum varsa da insanlar öyle düşünsün diye atmış oluyorsun ve böylece dalga geçme amaçlı bir hareket yaptığını kabul etmen gerekiyor. Neresinden tutarsan tut haksızsın.

Egomu tatmim etmek için senin gibi gereksiz birine laf sokmam gerekmiyor. Az ötede oyna, bilmediğin konularda fazla konuşarak kendini daha fazla rezil etme.

Witcher ve LOTR evrenini seven birisi olarak, dizilerini izlemedim. Kitabını okuyorsun, değil kafanda canlandıramadığın, net tarif edilmiş birisini bile benzemeyen birisi oynuyor. Asyalısı, zencisi vs. İzlemedim, sanırım LOTR'u da izlemem. İsteyen istediğini çekebilir, buna kimsenin karıştığını görmedim burada. Rahatsız olan kişiler ise izlemeyerek tepkisini gösterebilir.

Bir beyaz olarak aslı tamamen beyazlardan oluşan bir esere siyahi oyuncuların girmesini ırkçılık olarak algılıyorum. Ne demek şimdi bu? Beyazlar yetersizdir, bu eserde oynamayı hak etmiyorlar demek. Ben şahsen bunu ırkçılık olarak görüyorum. Aslı beyaz olan bir karakteri siyah yapıyorsun demek ki o karakterdeki birini beyaz olarak düşünemiyorsun. Bu kadar da ırkçı olunmaz. :of:

Zamanında HP çekilirken Hermione reisi zorla beyaz yaptırdıklarında neredeydin ey Teror :)

La bunlar zenci olunca bu kardeşlerimiz "heyt be artık bize haksızlık yapmıyor bu kapitalist, ırkçı beyazlar" diye seviniyorlar mı ki? Heriflerin kökünü kurutanların bayrak taşıyıcıları şimdi de suni hareketlerle başka bir sömürüye hazırlanıyorlar sanki :hmm:
Okudukça aydınlanıyorsun, enfes bir bilgi kaynağı :sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık