Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 42 31.6%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 91 68.4%

• Kullanılan toplam oy
    133
T'Challa yani Black Panther beyaz olsaydı laf etmeyecek miydiler? Tek bunu soruyorum başka da bir şey demiyorum. Yıkarlardı Marvel binasını :D
Siyahilerin kendine ait üç beş karakteri var zaten. Onuda beyaza oynatmak artık iyice haksızlık. Herkes beyaz zaten. Haksızlik bu. Haksızlıgın önünde bir ağaç gibi durup kök salacağım. Daha Türk kahraman uyarlanamadı sinemaya. Pakistanlı müslüman kız geliyor, Moon Knight gelecek o da Oscar Isaac olacak. Bak temsil olarak ne kadar geride kaldık. Janissary var dc de işte bildiğim

Amerika da Türkler lobileşmiyor doğru düzgün, bizi tanıtmıyorlar, sonra bize arap diyorlar diye uzuluyorsunuz

Siyahilerin kendine ait üç beş karakteri var zaten. Onuda beyaza oynatmak artık iyice haksızlık. Herkes beyaz zaten. Haksızlik bu. Haksızlıgın önünde bir ağaç gibi durup kök salacağım. Daha Türk kahraman uyarlanamadı sinemaya. Pakistanlı müslüman kız geliyor, Moon Knight gelecek o da Oscar Isaac olacak. Bak temsil olarak ne kadar geride kaldık. Janissary var dc de işte bildiğim

Amerika da Türkler lobileşmiyor doğru düzgün, bizi tanıtmıyorlar, sonra bize arap diyorlar diye uzuluyorsunuz
Yazsınlar bir şeyler bana ne bundan :(

sağda solda okuduğum kadarıyla biz ortadünya fanlarını bayağı üzecek bi proje sanırım.
tamamen mevcut eğlence sektoru piyasası için çekileceğinden şüphem yok
bir iki siyahi oyuncu iki tane lgbt yerleştirince toplumsal duyarlı olmuyorsun silmarillion evrenine ihanet etmiş oluyosun

Malesef bu yorumun objektif bir yorum değil. Düşüncelerin çok güzel olsa da bu düşüncen günümüz dünyasının politik sorunlarını, bambaşka bir evren'deki bir dünyaya empoze ediyor.
Elfleri kapitalist elf - sosyalist elf diye ayırıp birbirleriyle de savaştırabilirsin bu mantıkla. Yani evrende olmayan bir şeyi gerçekleştirmek istiyorsun. Bu söylediğine ancak nasıl bir durumda katılabilirim biliyor musun, zenci oyumcuların ten rengini elf ten renginde ekrana yansıtacak bir teknolojileri varsa. O zaman o karakteri en iyi oynayana versinler rolü. Ancak nasıl sen siyahiyi beyaz yaparsın diyerek yine linç yerler muhtemelen. Tolkien kitabı yazdığında ırkçılık yoktu, zaten yaşadığı yerde siyahi yoktu o yüzden şimdi evrene siyahiker eklenebilir mantığı, ancak seri yaşadığımız dünyaya ve günümüze uyarlanacaksa geçerli olabilir. Ancak seri orta dünyada geçiyor ise o dünyanın kurallarına uymak zorunda.

Yazsınlar bir şeyler bana ne bundan :(
Yenisini üretsinler, geçmişe dair tüm fikri mülkler beyazlarındır demekle bitmiyor iş.
Batı kültürünün geçmişine ait değerlerde siyahilerin veya diğer azınlıkların bir iz bırakamamış olması bu insanların suçu değil ki. Bu kültürün gelişmesini sağlayan refah toplumu kimlerin sırtından oluşturuldu? Bu insanların içinden bir Tolkien bir Fitzgerald çıkmadı diye suçlayacak mıyız gerçekten? Sizin geçmişe dair üretiminiz 70'lerin tırt Blaxploitation filmlerinden ibaret, daha iyi bir şey üretene kadar gidin o köşede oynayın denmesi büyük haksızlık olur. Eğer günümüzde bu insanların içinden bu tür projelerde yer alabilecek liyakata sahip insanlar çıkmaya başladıysa elbette bu tür projelerde fırsatlar verilmeli. Kendi sanat ekollerini oluşturmalarına daha bir elli yıl var diye dışarı itelenirse SJW'lerin her gün yeni bir kavram türetip üretim yaptıklarını zannettikleri ve ancak birbirlerini eyledikleri kısır döngüden gerçek bir üretim çıkamaz zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık