Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 42 31.6%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 91 68.4%

• Kullanılan toplam oy
    133
İnsanlarla dalga geçerek komik olduğunu mu sanıyorsun?
Beni alıntılayarak bunlar siyahi değil yalnız dedin, ben de dedim ki "Siyahiler demedim zaten, okumak isteyen okusun dedim. "

Bunu yapınca dalga geçmiş mi oluyorum hayır.

İnsanlarla dalga geçeceğim zaman bu çok daha aşağılayıcı şekilde oluyor genellikle. Ayrıca komik olacağımı düşündüğüm için insanlarla dalga geçmiyorum. Zekalarının ne kadar yetersiz olduğuyla alakalı dalga geçtiğim için kendi kendime eğleniyorum geri kalan insanlardan herhangi bir beklentim olmuyor.

Beni alıntılayarak bunlar siyahi değil yalnız dedin, ben de dedim ki "Siyahiler demedim zaten, okumak isteyen okusun dedim. "

Bunu yapınca dalga geçmiş mi oluyorum hayır.

İnsanlarla dalga geçeceğim zaman bu çok daha aşağılayıcı şekilde oluyor genellikle. Ayrıca komik olacağımı düşündüğüm için insanlarla dalga geçmiyorum. Zekalarının ne kadar yetersiz olduğuyla alakalı dalga geçtiğim için kendi kendime eğleniyorum geri kalan insanlardan herhangi bir beklentim olmuyor.
Cümlenin sonunda ki o gülüşten belli oluyor. Bana göre sen attığın linkteki kişilerin siyahi olduklarını düşündün isimlerine bakıp, ama öyle olmadıklarını görünce de işi dalgaya vuruyorsun aklınca. Bir de yetersiz zekadan bahsetmişsin. Acınası bir haldesin.

Yok mu siyahi bir Legolasımız?

Netflix’in Dark dizisini neden bu kadar sevdiğimi yine anladım.
Hikaye Almanya’nın 1900 ve 2000’li yıllarında geçtiği için ve konunu bir kısmı zaman yolculuğu olduğu için mantıken 1900 yıllarda olmayan bir şey 2000’li yıllarda da olamaz. 19.yy sonlarında Almanya’da siyahi vardı ama çok çok azınlıktaydılar ve daha çok 1970-1980’e doğru belirgin bir sayıya ulaştılar. Dolayısıyla diziyi de buna göre uyarladılar ve tek bir siyahi oynatma gereği duymadan Netflix’in en başarılı dizilerinden biri oldular.

Lotr’e gelirsek biraz beklentim var ama bütün ayrıntılara dikkat edecek kadar ciddiye almayacağım projeyi. Diziyi Amazon yapıyor ve ciddi bir para var projede bunun için güzel bir atmosfer ve cast performansı bekliyorum.
Ben yeni Batman’deki James Gordon’u siyahi olarak kabul etmişim siyahi elf mi zoruma gidecek?

Bence asıl ırkçılık bu insanları zorla olmadıkları yapımların içine sokmaktır. Serinin aslında siyahi kimse yoksa, yapımda da olmaması gerekir. Çok lazımsa yeni bir lore yazılsın Star Wars'un son üçlemesi gibi, ama onlar da farkında yeni bir eserin hiçbir şeye benzemeyeceğinin. Yılların kalıplaşmış karakterlerini bile değiştirmeye başladılar artık, bu yapılan pozitif ayrımcılık değil, bambaşka bir şey haline geldi.
Geçen sene tam olarak bu paragraf gibi düşünüyordum. Alanya dan Antalya merkeze Ruslarin daha az diger etnik gruplarin ve renkli insanlarin yogun olduğu yere tasinınca fikrim değişti. Şimdi temsilin daha önemli oldugunu düşünüyorum.
Senin yıllar önce bir fotonu görmüştüm uzun saçlı ve hafif kahve tenli olarak hatırlıyorum seni. Yarın çıkıp genç
Aragorn u oynamak için seni cast etseler sadece oyunculuğuna bakarım. Geçen sene Türk olarak ve hatırladığım kadarıyla hafif esmer olarak cast edilmen tadımı kacirirdı. Şimdi " iyi Türkleri de fantezi anglo sakson kurgu dünyasına koyuyarlar " diye sevinirim. Ama oyunculuğunu yatirırdım tabi masaya.

Tolkien kendi zamanında yazmış ölmüş gitmiş. Hikayeyi şimdi bu zamanda bu zaman göre biraz değiştirsek bir şey olmaz bana göre. Çoğu zaman hikayeleri değil hikayecileri değiştirmeyi diliyorum zaten.
Lovecraft ve Ömer Seyfettin okumayı severim. Biri aşırı ırkçı ve artık gerçek hayattan kopmus zenofobisinden dolayı, kedisinin adı bile irkci. Adam insan olarak midemi bulandırıyor. Öbürü Bab-ı Ali Baskınında halkı galeyana getiren iki Ömer den biri o da çok ilginç bir karakter. Üzüle üzele seviyorsun devam ediyorsun.

He bu kararlardan toplumsal olaylar çıkar mı sanmıyorum ya. Neonazi ya da ırkçı insanlar zaten hikayelerden bağımsız olarak ırkçı . Daha da irkçılık koruklenir mi onu da sanmıyorum. Yabancı düşmanlığı her yerde var. Şu dönemde çok fazla göçmen olduğu için her yer bir miktar karışık zaten. Bunlarda refah la çözülen şeyler. Refah artınca farklılıklara tahammül artıyor alış - veriş falan oluyor herkes hayatına bakıyor.
Yoksa fakir adam ya da iş olanakları azalan işçi sınıfı "Şu Türklerde Almanya dan gitse, şu Surilerde Türkiye den gitse " diyor yani. Normal. Her ekonomik kesimin derdi başka.

Neyse çeksinlerde bakalım ne yapacaklar. Full doğu mu işlenecek ne yapılacak görelim artık.

Bu kitlenin en büyük sıkıntısı bir şey üretememeleri, Elemanların ürettiği tek bir şey yok ya ama daha önce yapılmış kült denen her şeyin içine ediyorlar. Allah Rızası için bir tane bir şey üretin arkadaş :artiz:

İster Amazon ister Netflix ister disney fark etmez, artık film, dizi, oyun sektörünün gidişatı belli. Elflerin zenci olmaları o kadar koymaz bana ama birbirlerine dalıp grup fantazilerine girerlerse salarım diziyi.
Batı kültürünün geçmişine ait değerlerde siyahilerin veya diğer azınlıkların bir iz bırakamamış olması bu insanların suçu değil ki. Bu kültürün gelişmesini sağlayan refah toplumu kimlerin sırtından oluşturuldu? Bu insanların içinden bir Tolkien bir Fitzgerald çıkmadı diye suçlayacak mıyız gerçekten? Sizin geçmişe dair üretiminiz 70'lerin tırt Blaxploitation filmlerinden ibaret, daha iyi bir şey üretene kadar gidin o köşede oynayın denmesi büyük haksızlık olur. Eğer günümüzde bu insanların içinden bu tür projelerde yer alabilecek liyakata sahip insanlar çıkmaya başladıysa elbette bu tür projelerde fırsatlar verilmeli. Kendi sanat ekollerini oluşturmalarına daha bir elli yıl var diye dışarı itelenirse SJW'lerin her gün yeni bir kavram türetip üretim yaptıklarını zannettikleri ve ancak birbirlerini eyledikleri kısır döngüden gerçek bir üretim çıkamaz zaten.

Yok mu siyahi bir Legolasımız?

Netflix’in Dark dizisini neden bu kadar sevdiğimi yine anladım.
Hikaye Almanya’nın 1900 ve 2000’li yıllarında geçtiği için ve konunu bir kısmı zaman yolculuğu olduğu için mantıken 1900 yıllarda olmayan bir şey 2000’li yıllarda da olamaz. 19.yy sonlarında Almanya’da siyahi vardı ama çok çok azınlıktaydılar ve daha çok 1970-1980’e doğru belirgin bir sayıya ulaştılar. Dolayısıyla diziyi de buna göre uyarladılar ve tek bir siyahi oynatma gereği duymadan Netflix’in en başarılı dizilerinden biri oldular.

Lotr’e gelirsek biraz beklentim var ama bütün ayrıntılara dikkat edecek kadar ciddiye almayacağım projeyi. Diziyi Amazon yapıyor ve ciddi bir para var projede bunun için güzel bir atmosfer ve cast performansı bekliyorum.
Ben yeni Batman’deki James Gordon’u siyahi olarak kabul etmişim siyahi elf mi zoruma gidecek?
Orlanda Bloom öyle bir özdeşleşti ki karakterle kim oynarsa oynasın sırıtır zaten.

Cümlenin sonunda ki o gülüşten belli oluyor. Bana göre sen attığın linkteki kişilerin siyahi olduklarını düşündün isimlerine bakıp, ama öyle olmadıklarını görünce de işi dalgaya vuruyorsun aklınca. Bir de yetersiz zekadan bahsetmişsin. Acınası bir haldesin.
Ciddi konular harici genelde cümlemi çok garip randomlar atarak bitiriyorum. Black Numenorean'ların siyahi olmadığını biliyorum zira hikayelerini okumayı bırak kendimce fanfic devam hikayeleri yazan birisiyim, konusunu gördüm insanlara bilgi olsun diye attım.

Asıl takıldığım nokta kendi kendine alınıp beni tanımadan kendince dediğim şeyi yorumlayarak bana hakaret etmen oldu. Ama egonu tatmin edecekse ona da devam edebilirsin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık