Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Soru - Cevap Köşesi - 4

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aokijinin Dofu dondurduğu bölümle ilgili bir sorum var.

Şimdi Aokiji orada Dofu saliseler içinde donduruyor. Bunu Dof savaşamayacak hale gelene kadar devam ettirebilirmi ? Yada Dof buzu kırana kadar geçen sürede buzu kırılmayacak seviyeye kadar sertleştirebilirmi? Böyle düşününce Dof, Aokijiyi hiç zorlayamaz gibi geldi. Senin düşüncen ne ?

Buranın soru cevap köşesi olduğunu görmedim tartışma yorumu atıyorum bende kafa kalmadı.
Gelmişken bir soru sorayım.Brook ile zoro arasında bir sürtüşme vardı sanki nerede olduğunu hatırlayamadım nedeni neydi ?
Ben hatırlamıyorum öyle bir şey.

Zephyr filler karakter mi yoksa Sengoku döneminde mangada kabul görmüş amiral mi?
Normalde E.oda amiralleri üçledi hep, Sengoku-Zephyr dersek 3.bir amiralinde olduğunu düşünüyor musun?
Karakter ve geçmişi gerçek. Z filminde olanlar fillet kapsamına giriyor. Garp olduğu için, gerek görmemişlerdir bence.

Luffy ile lucci arasındaki güç farkı ile luffy ve doflamingo arasındaki güç farkı bir midir ? Bir değilse yalnız iman gücü dofu yenmeye yeter mi ? Yeni bir teknik görebilir miyiz bu dövüşte ?
Değildir. Doflamingo çok güçlü bir adam. Hem meyvesel, hem fiziksel, hem de mental açıdan çok iyi. Düşündüğümüzden farklı bir dövüş seyri olacağını tahmin ediyorum. Yeni teknik beklemiyorum.

Merhaba

Şimdi ben burada biraz farklı tipten bir soru soracağım, soru biraz saçma da gelebilir gerçi.

Şimdi,2. Dünya savaşı esnasında Barbarossa harekatıyla Naziler Rusya'ya saldırdı ve yenildi.Peki, bu Naziler niçin Balkan ülkelerini işgal ettikleri gibi Türkiyeyide işgal edip başka bir cephe açıp Rusyayı iki yandan kıstırmak gibi bir strateji geliştirmedi? Böyle bir şeye engel olan unsurlar nelerdi? Gerçi İngilizler o esnada Ortadoğudaydı ve Nazilerin önüne engel çıkarabilirdi belki o taraflarda zaten Afrika savaşında yenilmişti Ingilizlere ama öncesinde orada bulunan sömürgeleri iki taraftanda sıkıştırıp daha kolay alt edebilirdi

Özet:Almanya niçin savaşta Türkiye'ye bulaşmadı dibinde olmasına rağmen? Beni aydınlatırsan sevinirim. Strateji falan pek bilmem yaşımda genç daha üni'ye bile gitmiyorum ama geçen bu tür şeylere bakarak kendimce böyle bir çıkarımda bulundum bunun sebebi nedir sana göre?
Hitler ve kurmayları, kış başlamadan önce Sevyetler Birliği'ni bitirmek istiyordu. İsteseler Türkiye'yi rahatça alabilirlerdi ve dediğin gibi alttan bir cephe daha açabilirlerdi. Fakat böyle yaparak hem kuvvetleri bölmüş, hem de zaman kaybetmiş olurlardı. Zira senin dediğini Ukrayna'yı işgal edip, askerleri Kırım üzerinden Kafkasya'ya geçirerek zaten yapmışlardı. Yani Türkiye'ye saldırmaları mantıksız bir hamle olurdu.

Logia birine hakisiz bir şekilde yumruk atsak ve elimiz göğsünden girip sırtından çıksa, daha sonra silahlanma hakisi kullansak,

a) hakimiz vurduğumuz kişiden azsa ne olur?

b) çoksa ne olur? Doğrudan parçalanır mı göğüs kısmı?
İkisinde de bir şey olmaz.

Bir Tontattalı zoan yese nasıl bir şey olur? Ve bunlar haki bilebilir mi?

Son anime bölümünü izlerken aklıma geldi. Robin, Logia olan Trebol'u nasıl tutabiliyor?

1. Yukarıda böcek tipi Zoan meyvesi yemiş bir Tontatta'lı var. Ayrıca Haki de kullanabilirler.

2. Trébol elementine uygun şekilde yarı akışkan bir forma sahip. Yani tutulabilir. Fakat animeye pek güvenme sen o konularda.

Logia turu meyve yemis olanlar hakisiz normal bir darbe alinca aci ya da baska birsey sey hissediyorlar mi?
Evet.

Bu hafta bölüm var mı ? (Manga için)
Var.

one piece renkli versiyonunu çevirmeyi düşünür müsünüz?
http://www.mangapanda.com/one-piece-colored
Düşünüyorduk, fakat vazgeçtik. İşimiz çıkıp da haftalık bölümü iki saat geç verdik diye başka gruplara "One Piece çevirin!!" diye ağlayan kişiler için değmeyeceğini düşündük.

Aokijinin Dofu dondurduğu bölümle ilgili bir sorum var.

Şimdi Aokiji orada Dofu saliseler içinde donduruyor. Bunu Dof savaşamayacak hale gelene kadar devam ettirebilirmi ? Yada Dof buzu kırana kadar geçen sürede buzu kırılmayacak seviyeye kadar sertleştirebilirmi? Böyle düşününce Dof, Aokijiyi hiç zorlayamaz gibi geldi. Senin düşüncen ne ?
Sanmıyorum. Adam dondurmanın mantığı, dıştan içe doğru çünkü. Doflamingo bedenine iplerini sardığından, dışı donduğunda ipleri çekerek buzu kırdı. Bu yüzden Buffalo "Buz kalbine ulaşmadan, kurtuldu" gibi bir laf söyledi. Yani Doflamingo, hiçbir zaman kendini tamamen dondurtmaz.

Şu renkli bölümler için aldığınız karar kötü olmuş, yazık olmuş.
Kurunun yanında yaş da yanar, durumundan hiç haz etmiyorum. Bir kaç arkadaş bir laf ediyor, konuyla alakası olmayan arkadaşlar bu işin ceremesini çekiyor.

Bu uygulamayı büyük bir hevesle bekliyordum halbuki.

Şu renkli bölümler için aldığınız karar kötü olmuş, yazık olmuş.
Kurunun yanında yaş da yanar, durumundan hiç haz etmiyorum. Bir kaç arkadaş bir laf ediyor, konuyla alakası olmayan arkadaşlar bu işin ceremesini çekiyor.

Üzüldüm, büyük bir hevesle bekliyordum halbuki.
Bir kez olsa "Densizin biridir" deyip, geçerdim. Fakat son zamanlarda bu olay çok sık olmaya başladı. Yani ben, benim çevirimi iki üç saat bekleyemeyen, üzerine "Okuyayım da, kimden olursa olsun" kafasındaki adam için aylarımı ayırıp 700 küsür bölümü baştan çevirmem. Üstelik Zoro ve ben, bunu emeklilik projesi olarak düşünüyorduk.

Bir kez olsa "Densizin biridir" deyip, geçerdim. Fakat son zamanlarda bu olay çok sık olmaya başladı. Yani ben, benim çevirimi iki üç saat bekleyemeyen, üzerine "Okuyayım da, kimden olursa olsun" kafasındaki adam için aylarımı ayırıp 700 küsür bölümü baştan çevirmem. Üstelik Zoro ve ben, bunu emeklilik projesi olarak düşünüyorduk.
Size de bir şey diyemiyorum ki haklısınız da zaten. O tarz bir olaydan sonra kim devam etme isteği duyar ki.
Başımıza ne geldiyse bu sabırsızlıktan geldi ve gelmeye de devam ediyor.

Size de bir şey diyemiyorum ki haklısınız da zaten. O tarz bir olaydan sonra kim devam etme isteği duyar ki.
Başımıza ne geldiyse bu sabırsızlıktan geldi ve gelmeye de devam ediyor.
Şimdilik proje rafta, belki sonradan tekrar gündeme gelir. Bundan vazgeçince, Kingdom için yol açılmış oldu ama.

Kingdom mu dedin smoker
Abuu :O
Geçenlerde sorduğumda seneye gibi ceviririz demistin
Askerden geldikten sonra çevirmeyi düşünüyor musun ?
Yoksa belli bir zamanı yok mu ?
Boyle bir seriyi senden okumak super olur :)

Oo_ExiTuS_oO

Benim de bir sorum olacak.
Reyliegh'i gördüğümüz ilk zamanlarda deniz kızını tasmasından kurtarırken patlamayı başka yöne göndermeyi kral hakisi ile mi yaptı? Luffy de onu yapabilir mi? Birde bununla gelen saldırıları da başka yöne gönderebilir mi?
Şimdiden teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık