Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Soru - Cevap Köşesi - 2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
usta daha önce soran oldu mu ve ya dikkatimden kaçmış olabilir.
Tony Tony Chopper'ın Rumble Ball larından normal insan yer ise etkisi olur mu yada nasıl bir yaratır.

kizarunun meyvesi parltı meyvesi.normalde brookun kılıcı ona sapladığında içinden geçiyordu kılıcında erime gibi birşey olmadı ama aynı kizaru meyvesi ile çelik eriten lazerler atabiliyordu.sence aynı durum smoker da da olabilir mi?yani zehirli duman saldırıları vb gibi
Aynen usta bende bu soruyu sorcaktım Smoker ın gazı belirli bir gaz mı yoksa hani atıyorum içindeki karbondioksit oranını değiştirip zehirli bir gaz yapabilirmi yada daha uçucu bir gaz falan

Luffy Cp9 özel hareketlerinden 'Soru', Sanji ise 'Geppou' kullanmayı öğrenmişti. Şimdi sormak istediğim; Zoro bu özel hareketlerden 4 ve 5 kılıç stili için 'Rankyaku', Franky ise vücudu çok iri olduğu için 'Kami-e', Robin'in meyvesi darbelerden etkilenip özelliğini kaybettiği için 'Tekkai' (Kurt adam hareket edebiliyordu bu özelliği kullanırken.) ve son olarakta Chopper 'Shigan' (kung-fu ve toynaklarıyla baya etkili olur.) kullanmayı ilerleyen zamanlarda öğrenebilirler mi? Luffy ve Sanji kendileri öğrenmişti bu hareketleri onun için.) Daha önce sorulduysa kusura bakmayın.

Smorker , Sizin çevirinizde son sayfada son sözler ( manga sayısı : 641 . Sayfa : 19 ) '' gerçek bedenini biliyorum '' diye çevrilmiş ama farklı çeviri gruplarından biri '' asıl karakterini Biliyorum '' diye çevirmiş.Bir başka yabancı çeviri gurubu ise '' Gerçek formunu biliyorum '' demiş tam olarak hangisi doğru acaba ?

kizarunun meyvesi parltı meyvesi.normalde brookun kılıcı ona sapladığında içinden geçiyordu kılıcında erime gibi birşey olmadı ama aynı kizaru meyvesi ile çelik eriten lazerler atabiliyordu.sence aynı durum smoker da da olabilir mi?yani zehirli duman saldırıları vb gibi
Kizaru'nun normal hali, normal hali. Saldırıya geçtiğinde gücünü şekillendiriyor. Smoker'ın bedeni normal duman ama saldırılarında yoğunluğunu arttırıp, dumana şekil falan veriyor. Zehirli duman yapabileceğini sanmıyorum ama düşmanını boğabilir bence.

The Phoenix Marco

Kairoseki şeytan meyvesi güçlerini engelliyorsa brook kairoseki kelepçeleri ile bağlanırsa meyvesi etkisizleşip ölür mü yoksa meyvesi sadece öldüğü an etkili oluyor sonra işe yaramıyor mu?

smoker sana birşey sorcam şimdi ben mangayı baştan okumaya başladım thriller bark tayım ve 490. bölümde şöyle bir sayfa çıktı
http://www.mangareader.net/103-2597-4/one-piece/chapter-490.html
buradaki gölgede gözleri parlayan şey hakkında herhangi bir bilgi var mı?
Malesef.

usta daha önce soran oldu mu ve ya dikkatimden kaçmış olabilir.
Tony Tony Chopper'ın Rumble Ball larından normal insan yer ise etkisi olur mu yada nasıl bir yaratır.
Etkisi olmaz. Çünkü Rumble Ball sadece Şeytan Meyveleri'nin dalga boylarını etkiler.

Aynen usta bende bu soruyu sorcaktım Smoker ın gazı belirli bir gaz mı yoksa hani atıyorum içindeki karbondioksit oranını değiştirip zehirli bir gaz yapabilirmi yada daha uçucu bir gaz falan
Dumanının yoğunluğunu değiştirebiliyor. Yani dumanı sis inceliğinde yaratıp, büyük bir alana yayabilir, kendide o sisin içince görünmeden yer değiştirebilir.

Luffy Cp9 özel hareketlerinden 'Soru', Sanji ise 'Geppou' kullanmayı öğrenmişti. Şimdi sormak istediğim; Zoro bu özel hareketlerden 4 ve 5 kılıç stili için 'Rankyaku', Franky ise vücudu çok iri olduğu için 'Kami-e', Robin'in meyvesi darbelerden etkilenip özelliğini kaybettiği için 'Tekkai' (Kurt adam hareket edebiliyordu bu özelliği kullanırken.) ve son olarakta Chopper 'Shigan' (kung-fu ve toynaklarıyla baya etkili olur.) kullanmayı ilerleyen zamanlarda öğrenebilirler mi? Luffy ve Sanji kendileri öğrenmişti bu hareketleri onun için.) Daha önce sorulduysa kusura bakmayın.
Şimdi o olay yanlış algılanıyor. Luffy, Soru tekniğini, mevyesinin özelliği ile kendisine uyarladı. Yani Soru yapmıyor. Sanji'nin tekniği de Geppo değil, kendi geliştirdiği ve Geppo'dan daha güçlü bir teknik. Kendi meyveleri ve fiziksel güçleri elveriyorsa, benzerlerini yapabilirler. Ancak, Rokushiki tekniklerini yapmak, uzun eğitimlerle mümkün olan birşey.

bende tam bu hareketlerle ilgili bir soru soracaktım (bu arada zoroya rankyaku lazım değil Pound Ho ları var zaten.)

Soruma gelirsek, Smoker sanji geppou yu öğrendi ama sence diğer 6 stil hareketlerinden sanjiye en uygun olan, sanjinin gücüne daha fazla güç katacak teknik hangisi sence ?

mesela bence sanji rankyakuyu öğrenseydi. adam zaten tekme ile dövüşüyor rankyakuyuda fena kullanırdı ve benim aklıma şöle bir saldırıda geldi. Diable Jambe ile alevli bir rankyaku felan yollayabilirdi)
Yukarıda da dediğim gibi, Sanji'nin tekniği Geppo değil ve daha güçlüsü. Dediğin gibi Sanji tekmeleri ile dövüşen biri, Rankyaku benzeri saldırıların onun bu özelliğini yok edeceğini düşünüyorum. Sanji için en iyi teknik, Geppo benzeri olan Sky Walk.

Smorker , Sizin çevirinizde son sayfada son sözler ( manga sayısı : 641 . Sayfa : 19 ) '' gerçek bedenini biliyorum '' diye çevrilmiş ama farklı çeviri gruplarından biri '' asıl karakterini Biliyorum '' diye çevirmiş.Bir başka yabancı çeviri gurubu ise '' Gerçek formunu biliyorum '' demiş tam olarak hangisi doğru acaba ?
Karakterden bahseden sallamış. Son balonda yazan söz, True Form, yani Gerçek Form, Gerçek Şekil ya da Gerçek Beden anlamına gelir.

Kairoseki şeytan meyvesi güçlerini engelliyorsa brook kairoseki kelepçeleri ile bağlanırsa meyvesi etkisizleşip ölür mü yoksa meyvesi sadece öldüğü an etkili oluyor sonra işe yaramıyor mu?
Temas olduğu müddetçe, ölü kalır. Sonrasında geri hayata döner, geçici yani.

bişey kafama takıldı
roger idama giderken bileklerinde denz taşı kelepçesi yok tahta kelepçeler var roger şeytan meyvesi kullanıcısı değil diyebilirmiyiz
yoksa sembolik bişeymi çünkü koskoca roger için tahta kelepçeler bişey ifade etmese gerek

bişey kafama takıldı
roger idama giderken bileklerinde denz taşı kelepçesi yok tahta kelepçeler var roger şeytan meyvesi kullanıcısı değil diyebilirmiyiz
yoksa sembolik bişeymi çünkü koskoca roger için tahta kelepçeler bişey ifade etmese gerek
Diyebiliriz de diyemeyiz de. Nerden baktığına bağlı.

Luffy kairosekiye dokununca bi mallık geliyor ama diğer kullanıcılarda(Örn:Ace) öyle birşey olmuyor bi sebebi var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık