Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Soru - Cevap Köşesi - 2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy,lastik olduğu için fiziksel özellikleri fazla gelişemiyor(boy,kilo,surat yapısı gibi) buradan yola çıkarak Luffy'nin meyve gücünden dolayı uzun ömürlü yaşaması abes kaçmaz değil mi.

Bb'nin iptal olayı nerde geçti tam olarak ? Kendisinin anlattığına göre kairoseiki ile aynı gücü tarif ediyor ;
Df user can no longer use his abilities
Şeytan meyvesi kullanıcısı gücünü kullanamaz
diyor.Bu kairoseki tanımı ile aynı değil miydi ?

Birde kairosekinin elmas kadar sert olması abartı değil mi sence ? Nerde geçtiğinide aradım bulamadım.

Luffy,lastik olduğu için fiziksel özellikleri fazla gelişemiyor(boy,kilo,surat yapısı gibi) buradan yola çıkarak Luffy'nin meyve gücünden dolayı uzun ömürlü yaşaması abes kaçmaz değil mi.
Kendi ömrünü kısalttığı için olayın bir önemi yok.

BB Aceye ilk vurduğunda ilk Kurouzu yaptığı eli ile tutup meyveyi iptal edip sonra yumruğu çakıyor ama 2. deneyişinde ise (koyduğum resimlerdede görüldüğü üzere) Ace Alev Mızrağını çakıyor BB yinede yumruğu indiriyor Aceye ama bu sefer Kurouzu yaptığı eli ile Aceye temas etmeden direk diğer eliyle Aceye vuruyor.

Anlamaığım nokta BB ilk Kurouzu yada Karanlığa dönüştürdüğü eli ile rakibe dokunması lazım değilmi iptal etmesi için meyvesini (ID de Luffyi havadayken ilk çekiyor ve yakaladığında ise Luffynin meyve gücü iptal oluyordu). Yoksa BB nin temas etmeden sadece rakip Kurouzunun çekim gücüne yakalandığı andamı meyve gücü iptal oluyor (ilk resimde Acenin çekilmesi gibimi) ?
Kendi dokunduğunda, iptal ediyor. Sanıyorsam, bu kural sadece elleri için geçerli. Yoksa Luffy'nin vuruşu o şekil bir etki yaratmazdı.

Bb'nin iptal olayı nerde geçti tam olarak ? Kendisinin anlattığına göre kairoseiki ile aynı gücü tarif ediyor ;
diyor.Bu kairoseki tanımı ile aynı değil miydi ?

Birde kairosekinin elmas kadar sert olması abartı değil mi sence ? Nerde geçtiğinide aradım bulamadım.
Bir yerde geçmedi, ben öyle olduğunu düşünüyorum.
Nerede geçtiğini bende hatırlamıyorum. Bir yerde geçmemiş olsa, öyle uyduruk bir bilgi eklemezler.

trafalgarlaw

Akainu-Kizaru-Aokiji-Benn beckman-Jozu-Marco bunlarıngüç sıralaması nedir sence?

Roronoa Zoro

Luffy hava doldururmuş gibi içini lastik gücü sayesinde haki mi dolduruyor ?

Lucci nin normal dourikisi 4000'di seytan meyvesi formuna geçince kac douriki oluyodur ve luffy nin normal, g2 ve g3 formlarında dourikisi kactır ve 2 yıl aradan sonra bu formlara b. haki ekleyince, kac dourikisi olur.
Öncelikle sorduğun soru için seni tebrik ediyorum. Bu soruyu ÖSYM'ye başvurup, üniversitelere giriş sınavına Matematik-II'den koydurmaya çalışacağım. Lucci'nin normal Doriki'si 4000 olduğuna göre, Zoan türü Şeytan Meyvesi, kullanıcısının fiziksel gücünü ikiye katlıyor desek, meyveli hali 8000 Doriki eder. Luffy, Lucci'yi yenebildiğine göre, Doriki'si 8000 üzeridir. Ancak zorla yendiği için fazla üzeri değil, olsa olsa en fazla 8250'dir. Luffy'nin normal Doriki'si, 4000, Gear 2 olduğunda 6000, Gear 3'te 8000, iman gücü de eklenince 8250 yapıyor. Şimdi bunların üzerine Haki ekleyeceğiz. Haki'nin Doriki'ye direk etkisini bilmediğimizden, ben yine gücü ikiye katladığını varsayacağım. Hal böyle olunca da, 16.500 Doriki'si oluyor Luffy'nin.

Lucci mi Sentoumaru mu kim daha güçlü sence ?
Sentomaru öper.

ozaman magellan mihawk tanda güçlüdür. magellanın shanks a karsı bi sansı varmı snce yeneblirmi
Mihawk, Magellan'ı harcar. Ben dövüş tekniklerini de göz önüne alıyorum. Shanks, biraz uğraşır ama alır.

Akainu-Kizaru-Aokiji-Benn beckman-Jozu-Marco bunlarıngüç sıralaması nedir sence?
Beckman'nın gücünü bilmediğimden yorum yapamam. Jozu, Aokiji'den güçsüz, Marco'dan güçlü, Akainu ve Kizaru ile denktir. Marco, Jozu'dan güçsüz, Akainu, Kizaru ve Aokiji'ye denktir. Aokiji, Jozu'dan güçlü, Akainu, Kizaru ve Marco'ya denktir. Kizaru, Akainu, Aokiji, Marco ve Jozu'ya denktir. Akainu, Aokiji, Kizaru, Jozu ve Marco'ya denktir.

birde 2 sene önce luffy vs kid olsa sonucu no olurdu. şmdi luffy alır heralde
İki sene önce, Luffy yenerdi. Şimdi durumlar nasıldır bilemem.

E o zaman Garp yumruk atarken niye eli normal? Ya da Rayleigh fili busoshoku ile vurarken?
Cop gibi düşün. Sertleşen lastik, kararıyor.

Luffy hava doldururmuş gibi içini lastik gücü sayesinde haki mi dolduruyor ?
Hayır. İçine yine hava dolduruyor, dış tarafı Haki ile kaplıyor.

Smoker yaptığın sıralamada Jozu'yu iki kollu halini mi kattın yoksa tek kollu halini mi ? Şayet tek kolluysa ben gücünün baya düştüğünü düşünüyorum,
yani marco jozu bence denklerdi tamamen,hatta marco nun üstün olduğunuda düşünmüyordum ancak jozu kolu kaybedince baya geriledi vistaya yaklaştı diye düşünüyorum
hatta şöyle birşey soracaktım wb korsanları ayrılma olmadan bir oluşuma giderlerse yard. kaptan vista mı olurdu jozu mu şeklinde ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık