Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Soru - Cevap Köşesi - 2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Marineford savaşında 2 tarafada takviye yaparsak;

WB Korsanlarına
1- Enel ve 4 Rahip
2- Wapol
3- Arlong ve Tayfası
4- Krieg ve Tayfası
5- Kuro ve Tayfası
6- Belammy ve Tayfası

Denizcilere
1- Magellan
2- Lucci
3- Kaku
4- Jyabura
5- Blueno
6- Kumadori
7- Fukuro
8- Kalifa

Sorular
1- Sonuç ne olurdu ? hangi taraf ne derece zorlukla kazanırdı ?
2- Bir isyankarlık kendi başına buyrukluk olsa hangi tarafta olurdu ?
3- Bu takviye olarak koyduğum kişiler kiminle özel bir vsye girerdi yada sen hangi kişilerle vs atmalarını isterdin ? (savaşta Jimbei vs Moria, Vista vs Mihawk felan olduya onlar gibi)
1. Savaşta çokta bir değişme olmazdı. Verdiğin listede güçlü diyebileceğim, bir Enel birde Magellan var, gerisini at çöpe gitsin. Enel'i tutacak adam illaki çıkardı. Yine Denizciler kazanırdı.
2. İlk takımda olurdu. Çünkü ikinci takım görevine sadık kişilerden oluşuyor.
3. İkinci takımda Haki kullanan biri olmadığı için, Enel ile kapışabilecek biri yok. Hatta Enel haricini, Magellan tek başına alır. Kapışma bile olmaz.

3. soruda illaki eklediklerim arasında bir vs değil. Ör: Enel vs Kizaru felan. yani sadece eklenen vs eklenen olmicak. yani Eneli ele alırsak bence Kizaru ile azda olsa bi aşık atardı yani. böle sordum yani.

Magellan olayında ise tmm Magellanda haki yok lastikte yok Eneli alamaz, Wapol,Belammy,Arlong,Krieg ve Kuroyada şans vermedin oda tmmda 4 rahibe hiç mi şans vermiyorsun ? 4 dündede ileri seviye olmasada K. Haki var. 4 ü aynı anda dalsa bence yine uğraştırırlar en azından Magellanı. Ohm hariç 3 ü oyalasa Magellanı K.hakileri ile Mgaellanın saldırılarından kaçmaya çalışsalar (ki en fazla bi kaç kere kaçabilirler) sonrada Ohm elindeki Kılıç ile uzaktna bir saldırı yapsa yin azd aolsa bence Magellana zara verirler.4 rahip hariç diğerlerine Magellan karşısında hiç bir şans vermemeni anlarımda 4 rahibe neden en ufak bile bir şans vermedin ?
Ben zaten Enel harici dedim. Adam kendini zehirle kapladığında dokunulmaz oluyor. Karşı koyabilmek için Doru Doru no Mi'nin gücüne ihtiyaç var. Onu geçtim, adamın son seviye saldırısı, Impel Down'ı yıkacak güçte. Neredeyse 20 yıldır hapishaneyi koruyan biri, bunlar çöp onun için.

1.Smoker hocam, Ace ve Jimbei, birkaç yıl önce eşitlerdi diye düşünüyorum. Ace , o zamanlar daha Wb' nin tayfasında değildi. Wb' nin tayfasında ne kadar süre kaldı tam kestiremiyorum ama orada biraz daha güçlenmiştir. Sonuçta genç bir adam ve üst seviye korsanlar arasında kaldı ve yeni dünyada kaldı uzunca bir süre. Wb' nin öüttefiki yaptığı bir çok korsan tayfası da var. Bu süre zarfında Jimbei' den daha üstün olmuştur bence. Jimbei' nin o seviyeden sonra çalışıpta Ace' ten daha fazla veya eşit seviyede gelişim gösterdiğini sanmıyorum. Bana göre savaş zamanında Ace>Jimbei
Senin bu yazdıklarıma karşı düşünce ne olur? Ace ve Jimbei güç konusunda.

2.Ace vs Akainu' da, Ace, Luffy' i korurken ölmüştü. Birçok arkadaşın şunu atladığını düşünüyorum. Ace belli bir süre İmpel Down' da tutsak kalmıştı. Tabikide bu tutsaklıktan dolayı olması gereken gücünün % 100' ün de az kullandığı aşıkar. Ne kadar ne olsada pisikolojik olrak etkilenmede olur. Ace' de o savaşta dezavantajlı başlamıştı bence. Ace' de o dezavantaj olmasa, Luffy' i korurken ölmeden de koruyabilirdi.(öldüğü sahne için)
Bu konu da da düşüncelerin nedir?
Arada soru da soralım değilmi hocam:flaugh: Arayı açmamak lazım.

1.Smoker hocam, Ace ve Jimbei, birkaç yıl önce eşitlerdi diye düşünüyorum. Ace , o zamanlar daha Wb' nin tayfasında değildi. Wb' nin tayfasında ne kadar süre kaldı tam kestiremiyorum ama orada biraz daha güçlenmiştir. Sonuçta genç bir adam ve üst seviye korsanlar arasında kaldı ve yeni dünyada kaldı uzunca bir süre. Wb' nin öüttefiki yaptığı bir çok korsan tayfası da var. Bu süre zarfında Jimbei' den daha üstün olmuştur bence. Jimbei' nin o seviyeden sonra çalışıpta Ace' ten daha fazla veya eşit seviyede gelişim gösterdiğini sanmıyorum. Bana göre savaş zamanında Ace>Jimbei
Senin bu yazdıklarıma karşı düşünce ne olur? Ace ve Jimbei güç konusunda.

2.Ace vs Akainu' da, Ace, Luffy' i korurken ölmüştü. Birçok arkadaşın şunu atladığını düşünüyorum. Ace belli bir süre İmpel Down' da tutsak kalmıştı. Tabikide bu tutsaklıktan dolayı olması gereken gücünün % 100' ün de az kullandığı aşıkar. Ne kadar ne olsada pisikolojik olrak etkilenmede olur. Ace' de o savaşta dezavantajlı başlamıştı bence. Ace' de o dezavantaj olmasa, Luffy' i korurken ölmeden de koruyabilirdi.(öldüğü sahne için)
Bu konu da da düşüncelerin nedir?
Arada soru da soralım değilmi hocam:flaugh: Arayı açmamak lazım.
1. Zaman atlamasını saymazsak, Jinbe, 3 yıl önce Ace ile eşit güçteydi. Ace'in gelişim gösterdiği aşikar bir durum am Jinbe'nin kullandığı güçte gelişime müsait, üstüne Ace darbe almaya alışkın değil, bu yüzden çabuk dağılabiliyor. Bana göre savaş zamanında da eşit güçtelerdir ya da Jinbe öndedir.
2. Şimdi, kurduğun sistem kafadan yanlış. Ace, isterse %100 diri olsun, ister gücünün doruğunda olsun, meyvesinin Akainu karşısında bir anlamı yok. Yani normal insan olan Ace, magma gücü kullanan birine karşı dövüşüyor. E bu Ace'in Haki'si de yok. Vurma ihtimalide ortadan kalktı. Akainu, tek vuruşta Luffy ile Jinbe'yi ölümün eşiğine getirdi. Ace ile Akainu teke tek kapışsa, Akainu iki bilemedin üç tane vurup, yine Ace'i öldürebilirdi.

levo

Luffy'nin shin sekai'deki kıyafetlerini nereden bulabiliriz hasır şapka dahil bildiğin biyer varsa söyler misin:D

Ace, Akainu' ya birşey yapamaz. O anki durumdan Luffy' kurtarabilir gibisinden demiştim. Ace üzerinde biriken etmenlerden dolayı, iyi analiz edememiştir. Bu yüzden anca luffy' nin önüne kalkan olmuştur diye düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık