Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Son İzlediğiniz Anime

Kuroshitsuji-II

Kuroshitsuji

Animenin bu sezonu toplamda 24 bölüm sürmüştür. Olaylar (genelde) İngiltere'de geçiyor. Ve bu pislikler bildiğiniz gibi köleleri, uşakları olmadan yaşayamıyorlar. (Nedense bu durum animede iyi birşeymiş gibi anlatılmış. Neyse :artiz:)

Ana karakterler
Ciel Phantomhive: İlk sezondaki ana karakterlerden birisi "küçük efendi" yani "Ciel"'dir. Bu çocuk henüz 12 yaşında olmasına ramen, büyük acılar yaşamış ve büyük sorumluluklar almıştır. Ayrıca uşağı Sebastian, Kont Ciel'e bir anlaşma ile bağlıdır.

Sebastian Michaelis: İlk sezondaki bir diğer ana karakterdir. Az öncede bahsettiğim gibi efendisi Ciel'e bir anlaşma ile bağlıdır. Ne olursa olsun, bu anlaşma gereği, Ciel'in canını korumakla yükümlüdür ve Ciel'in emirlerine uymak zorundadır.

Sebastian'ın Sözleri: "Ne de olsa ben mükkemmel* bir uşağım."
*Bu mükkemmel kelimesinin Japonca'sı Akuma olarak geçiyor. Ve bu Akuma kelimesi birçok farklı şekilde çevriliyor (lanet, lanet olası, şeytan, pislik, mükkemmel, vb.). (Bunun için çevirmenin notuna dikkat etmeniz lazım.)

"Phantomhive ailesinin bir uşağından daha azı beklenemezdi."

Açıklama
  • Bu animenin, izlediğim diğer animelere göre çok farklı olduğunu belirtmek isterim. İnanın sebebini ben bile bilmiyorum. Ancak çok daha farklı, daha değişik.

• Animede Phantomhive ailesi her dönemde, İngiltere krallığının köpekleri olarak nitelendirilmiştir. İngiltere krallığının her türlü pis işi bu aileye yaptırılır.

• Bu seride melekler, şeytanlar, ölüm melekleri (Death Note'u anımsattı), aşırı güçlü insanlar, keskin görme yeteneğine sahip kişiler ve kaldıysa aklıma gelmeyen birkaç farklı tür karakter mevcut.

• Animede Efendi-Uşak ilişkisi ön planda.

• Bu animedeki hiçbir karaktere güvenilmez. Beğendiğim özelliklerinden birisi budur. Dediğim gibi bu anime çok farklı. :good:

• Ayrıca animede nedense birçok erkek karakter, kız gibi çizilmiş. (O dönemin ingilizleri öyleyse bilemem. :D)

Kısacası mutlaka izlenmesi gereken animelerden biri olduğunu düşünüyorum. :good:

Puanım: 9.5/10

Bunun 23 dakikalık bir ovası var. İzleseniz de olur, izlemeseniz de olur. Birçok ana karakter birlikte tiyatro oyunuyor. O ovaya da puanım: 8/10

Bu animenin 2. sezonunu da izledim. Zaten 1. sezonu izlediğiniz zaman 2. sezonu da mutlaka izleyeceksiniz. Çünkü 1. sezonda birçok yer açıkta kalıyor. Ve 2. sezonda bu boşlukta kalan yerler açıklanıyor. Yanlız 2. sezonda kafama takılan bir yer olduğu için 1. sezon kadar hayranlıkla izlediğimi söyleyemeyeceğim.

Ancak finalinin mükemmel olmasada çok güzel olduğunu söyleyebilirim. 1. sezona göre yarım puan kırıyorum.
Puanım: 9/10

Kuroshitsuji-II

Bu animenin 2. sezonunu da izledim. Zaten 1. sezonu izlediğiniz zaman 2. sezonu da mutlaka izleyeceksiniz. Çünkü 1. sezonda birçok yer açıkta kalıyor. Ve 2. sezonda bu boşlukta kalan yerler açıklanıyor. Yanlız 2. sezonda kafama takılan bir yer olduğu için 1. sezon kadar hayranlıkla izlediğimi söyleyemeyeceğim.

Ancak finalinin mükemmel olmasada çok güzel olduğunu söyleyebilirim. 1. sezona göre yarım puan kırıyorum.
Puanım: 9/10
Yalnız Kuroshitsuji 2 tamamen filler. Hatta ilk sezonun son 5-6 bölümüde filler.

Reversi

Güzel bir seriydi devamı gelecek mi ya da yeni sezonu çıkacakmı bilen var mı ?

Spoiler okuduktan sonra bilen varsa mesaj atabilir mi ?

songoku

Akira

Anime Türü: Aksiyon, Macera, Askeri, Bilimkurgu, Doğaüstü,Psikolojik.
Bölüm Sayısı: 1
Yapım Yılı: 1988

Yıl 2019. 3. Dünya Savaşı'ndan 31 yıl sonra. Yıkılan Tokyo yerine yapılan Neo-Tokyo'da kaos hüküm sürmektedir. Polis ve hükümet güçleri yeraltı örgütlerine karşı mücadele etmektedirler.

Kaneda ve motosiklet çetesi, otoriteyi hiçe sayarak bildikleri gibi yaşamakta ve zamanalarını serserilik etmekle geçirmektedirler. Birgün çete üyesi Tetsuo, küçük bir çocuğun da bulunduğu bir kazaya karışır ve ağır yaralanır. Olay yerine gelen askeri birlikler Tetsuo'yu da alarak ayrılırlar ve üzerinde bir takım deneyler yaparlar.

3. Dünya Savaşı'na yol açan ve Tokyo'nun yıkılmasına sebep olan Akira Fenomeni nedir? Tetsuo'yu ne bekliyor? Kei ve örgütü neyin peşinde? Gizemler birbiri üzerine gelecek ve cevapları bu görsel şölende kendini gösterecek.

Boş vakitte izlenir.

Oda Nobuna no Yabou

Tanıtım

Sıradan bir lise öğrencisi olan Yoshiharu Zamanda yolculuk yaparak Sengoku devrine sürüklenir. Yoshiharu burada Oda Nobuna ile tanışır. Bu dünyada neredeyse ünlü bütün generaller kadındır. Nobuna Sagaraya "Maymun" ismini takar ve diyarı feth etmekte yardımını ister.

Nef-i önceden önermişti de animenin sadece ilk sahnesini izleyip kapamıştım dün aklıma geldi izliyim bari dedim.Valla açıkça söylemek gerekirse hiç güzel değil vakit geçsin diye izledim.Can sıkıntısı işte insana neler izletiyor...

Bakuman.

Bakuman. 2

Bakuman. 3

Tanıtım:
Mashiro’nun yıllar önce kaybettiği amcası bir mangakadır. Artık bir ortaokul son sınıf öğrencisi olan Mashiro, piyasanın zorluklarını ve inceliklerini dinlediği amcasından sonra, aklından mangaka olmak ile ilgili bütün düşünceleri silmiş ve iyi bir okul bitirebilmeye odaklanmıştır ancak çok başarılı çizimleri vardır. Bir yandan da sınıflarındaki Azuki’den hoşlanmaktadır.
Aynı sınıftaki bir diğer öğrenci Takagi ise aslında sınıfının en zekilerinden olmasına rağmen hikâyeler yazmayı seven, dışa dönük karakterli bir gençtir. Aslında Takagi kendi hikâyelerini manga formatında çizebilecek bir ortak aramaktadır.

Bir gün not defterini okulda unutan Mashiro, defteri geri almak için okula geri döndüğü sırada Takagi’ye rastlar. Takagi, Mashiro’nun defterindeki çizimini görmüştür ve hemen kendisine ortaklık teklif eder. Mashiro ise bu teklifi geri çevirir.

Ancak Mashiro’nun bilmediği bir şey vardır: Sevimli ve utangaç Azuki, bir seslendirme sanatçısı olmak istemektedir ve çoktan bir prodüksiyon şirketi kendisiyle ilgilenmektedir.

Böylece Takagi ufak bir oyun oynar. Gece yarısı Mashiro’yu da alarak Azuki’nin kapısına giderler. Azuki’nin hayalini duyan Mashiro, kendini tutamayarak Takagi ile birlikte resimlerini kendisinin çizeceği bir manga yazacaklarını söyleyiverir. Bu manga animeye uyarlandığında ise seslendirmesini Azuki’nin yapmasını ister. Buna çok sevinen Azuki hemen kabul eder ancak Mashiro’nun bir isteği daha vardır: İkisinin de hayalleri gerçekleştiği zaman evlenmek ister. Azuki ise beklenmedik şekilde buna da evet der.

Mashiro’nun böylece artık manga çizmek için bir nedeni vardır. Şimdi sandıklarından daha yakın olan iki kafadar, Japonya’da bir mangaka olma yolundaki ilk adımlarını atacaklardır.

İlk sezon uzun zamandır izlediğim en sürükleyici animelerden biriydi, son bölüme kadar bir sonraki bölümü merak ettirmeyi başardı (25 bölüm 2 günde bitti), ikinci sezon da gayet iyi başladı, ortalara doğru bir ara duraklar gibi olsa da sonlara doğru toparladılar, ilk 2 sezonun gazıyla üçüncü sezona da bir hevesle başladım ama hani hiç tatmin etmedi açıkçası, çok monotona bağladılar, ilk iki sezon da zaten birkaç kez tekrarladıkları hikaye farklı bile olmayan şekillerde tekrar işlendi desem yeridir sanırım, bunların arasında gereksiz duygusallık ve ayarsız idealistlik gibi hiç haz etmediğim durumlarda eklenince ciddi ciddi soğudum animeden, özellikle Mashiro iticiliğin dibine vurdu (gereksiz ergen herif :artiz:), oysa her şey nasıl da güzel başlamıştı :üzgünüm:, şuan günceldeyim ama sonraki bölümü pek de merak etmiyorum, bundan sonra sadece Hiramaru/Yoshida ikilisinin hatrına izlenir bu anime başka bir şey için değil (Eiji'yi de unutmamak lazım tabi, onuda severim :gamyon:)..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık