Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Son İzlediğiniz Anime

İlk sezonu zevkle seyrettim ama kinci sezonda bıraktım. Ay şekilde devam edecek gibi geldi. :D Aslında ilk sezonu da bırakıcaktım ama Zoro ya dua etsinler. Date Masamune ile Zoro yu aynı kişi seslendiriyor. :cool:
Bende diyorum bu sesi daha önce duymuştum. :D
Bıraktığın da iyi olmuş aynısıydı zaten :artiz:

Fate/Zero

Fate/Zero 2nd Season

Tanıtım:
Urobuchi Gen ve Type-Moon'un Fate/Zero adlı light novel'ından uyarlamadır.

Kutsal Kâse Savaşı... Ödülü mucizevi olduğu söylenen efsanevi Kutsal Kâse olan 7 büyücü (Efendi) ve çağırdıkları 7 kahraman ruhun (Hizmetkârlar) arasındaki ölümüne bir dövüş.

Artık 4. Kutsal Kâse Savaşı'na geldik. Bir önceki 3 savaşta bir kazanan çıkmadı. Bireysel hedef ve hırslarının peşinde büyücüler Fuyuki'de çarpışıyor. Bütün büyücüler Kutsal Kâse için her şeyi yapacaktır.

Biri hariç...

Kotomine Kirei amacı olmayan bir büyücü. Kaderin ağlarından kurtulamayarak kendini isteksiz bir şekilde savaşın ortasında bulur, fakat kaderin işi rakiplerinden biri eski bir düşmanı olan Emiya Kiritsugu çıkar. Herkesten daha acımasız ve sert bir insan. Kutsal Kâse'nin sunduğu mucizeleri arzulayan birisi...
Nihayet bu "fate/..." olaylarından güzel bir anime çıkarmayı başarmışlar, çizimlere özellikle ayrı bir paragraf açmak istiyorum, uzun zamandır gördüğüm en sağlam çizimlere sahip animeydi, özellikle yanma efekti, gökyüzü ve deniz manzaraları gibi sahneler başta olmak üzere dış mekan çizimleri çok gerçekçi ve kaliteliydi,

Karakter tasarımlarına gelirsek; her ne kadar Saber ve Lancer ikilisi "stay night" dan kalma muhabbetleriyle can sıksalar da diğer karakterlerin tasarımları oldukça iyiydi, Tohsaka ve Kariya'nın kişiliklerini sevmesem de kendi tasarımları içinde başarılı karakterlerdi, karakter yönüyle de beğenimi kazandı bu anime,

Senaryoyu da ilk seriye nazaran epey toparlamışlar ama kase savaşı konsepti en başından fail bir olay olduğu için yer yer kendini gösteren senaryo boşluklarını ve "bir tarafından kural uydurma" durumunu tam manasıyla çözememişler, yinede ayrıntılara fazla takılmayınca gayet akıcı bir ilerleyişi olduğu söylenebilir,

Sadede gelirsek; izlemenizi tavsiye ederim, güzel animeydi.

Baka to Test to Shoukanjuu

Tanıtım Turkanime'den.

Hikayemiz kısaca "baka" denen Akihisa Yoshii etrafında geçmektedir.Okul öğrencileri , yerleştirme sınavında aldıkları sonuçlara göre sınıflara ayrılmaktadır.Sınıf A -en üst seviyedeki sınıf- oldukça rahat , her türlü imkana sahipken , Sınıf F yıkık dökük bir sınıfta ders görmeye çalışmaktadır.Aslında oldukça zeki ve A seviyesinde olan bir kız öğrenci -Mizuki Himeji- sınav esnasında hastalanması sonucu Sınıf F'ye düşmüştür.Ayrıca bu sınıfta -Akihisa'nın ilk senesinde onun suç ortağı olan- , sınıfın başkanı Yūji Sakamoto' da vardır.Okulda yeni bir sistem geliştirilmiştir.Öğrenciler , aldığı notlarla güçleri belirlenen Varlıkları summonlayarak (yani çağırarak) başka sınıflardaki Varlıklarla dövüştürebilmektedir.Eğer güçsüz olan sınıf güçlü bir sınıfı yenerse, her türlü imkanlarını değiş-tokuş ederler (sınıfları ve gereçleri gibi).Sınıf F'de, bulundukları durumdan dolayı Çağırma Savaşları'nı başlatır.

Gayet güzel bir animeydi.Ve bir o kadar da komik.Baş karakter ve röntgenci bir aradayken gülmemek mümkün değil :D Hele röntgenci , nerdeyse çıktığı her sahne güldüm :hhh:

Baka to Test to Shoukanjuu

1.sezonun devamıdır.

Son 3 bölüm dışında gayet komik bir seriydi.Her zaman ki gibi yine yıldızımız Röntgenci-kun 'du.2.sezon da röntgenci-kun'a daha fazla güldüm hele o kendi varlığını dövdüğü sahne ahahaha :hhh:

Zeki'nin bana dayak zoru ile izlettiği güzide serilerden birisidir :D Nasıl izledim, son bölüme nasıl geldim anlamadım. O denli sürükleyici ve komikti. Kimi sahnelerde ufak tefek sıkmaya başlasa da, sonrasında gelen yükselme, diğer sınıflara gönderilen Yoshii şaşkınının kurbanlık koyun durumuna düşmesi ve ardından Shouko sadistinin gelmesiyle birlikte değişen olaylar silsilesi gerçekten de çok komikti :D Shouko hayranı olduğumu belirtmeme gerek yok sanırım. :D 3. sezonu için hala umutluyum. Umarım çıkar :D

[/SPOILER]

Zeki'nin bana dayak zoru ile izlettiği güzide serilerden birisidir :D Nasıl izledim, son bölüme nasıl geldim anlamadım. O denli sürükleyici ve komikti. Kimi sahnelerde ufak tefek sıkmaya başlasa da, sonrasında gelen yükselme, diğer sınıflara gönderilen Yoshii şaşkınının kurbanlık koyun durumuna düşmesi ve ardından Shouko sadistinin gelmesiyle birlikte değişen olaylar silsilesi gerçekten de çok komikti :D Shouko hayranı olduğumu belirtmeme gerek yok sanırım. :D 3. sezonu için hala umutluyum. Umarım çıkar :D
Bende Shouko hayranıyım , her olayı nikah veya evliliğe bağlaması komedi zaten :D Ama en çok güldüğüm röntgenciydi :D Bende bekliyorum 3.sezonunu ama geleceğini de sanmıyorum :(

Bleach Movie 1: Memories of Nobody (Hiçkimsenin anıları)

Namını çok duyduğum Bleach animesini izleyip izlememekte kararsızdım. Ve filmini izleyip önbilgi almaya karar verdim. Bu film romantizm-aksiyon karışımı bir film olmuş. Beklentilerimi çok fazla karşılayamadı. Ancak kötü de değildi. Orta halli bir filmdi.

Ana karakter Ichigo denilen vatandaş geçici bir "ölüm meleği" imiş. Bunun gerçek vücudu pasif bir karakter. Bir bedende 2 ruh barındırıyor..... Sonuç olarak bu kısmı pek anlayamadım. :D

Anı tesbihi olayı güzeldi, kılıçlarından ejderha, buz canavarı vs. çıkartmaları güzeldi. Onun dışında pek birşey anlayamadım. Zaten şu ihtiyarın topu ateşlemesine de pek bir anlam veremedim. 7-8 kişi birlikte girip orayı dağıttılar zaten. İhtiyar topu ateşlemek yerine oraya bir ordu çıkarsaydı kimsenin canı yanmadan güzelce bitirebilirlerdi.

Sonuç olarak konuyu pek bilmediğim için daha fazla yorum yapamayacağım. Güzeldi, ama boştu.

Bleach Movie 1: Memories of Nobody (Hiçkimsenin anıları)

Namını çok duyduğum Bleach animesini izleyip izlememekte kararsızdım. Ve filmini izleyip önbilgi almaya karar verdim. Bu film romantizm-aksiyon karışımı bir film olmuş. Beklentilerimi çok fazla karşılayamadı. Ancak kötü de değildi. Orta halli bir filmdi.

Ana karakter Ichigo denilen vatandaş geçici bir "ölüm meleği" imiş. Bunun gerçek vücudu pasif bir karakter. Bir bedende 2 ruh barındırıyor..... Sonuç olarak bu kısmı pek anlayamadım. :D

Anı tesbihi olayı güzeldi, kılıçlarından ejderha, buz canavarı vs. çıkartmaları güzeldi. Onun dışında pek birşey anlayamadım. Zaten şu ihtiyarın topu ateşlemesine de pek bir anlam veremedim. 7-8 kişi birlikte girip orayı dağıttılar zaten. İhtiyar topu ateşlemek yerine oraya bir ordu çıkarsaydı kimsenin canı yanmadan güzelce bitirebilirlerdi.

Sonuç olarak konuyu pek bilmediğim için daha fazla yorum yapamayacağım. Güzeldi, ama boştu.
Bleach'in filmleri ve ovaları pek iyi değil, animesini izlemekte kararsızsan ben izlemeni tavsiye ederim, fillerleri atlayarak izlersen gerçekten güzeldir, genel olarak en iyi 5-6 shounen seriden biri denilebilir.

songoku

Golgo 13: The Professional

Anime Türü: Aksiyon, Politik, Macera, Ecchi.
Bölüm Sayısı: 1
Yapım Yılı: 1983

Büyük iş adamı Leonard Dawson'ın oğlununun suikasti sonrası Golgo 13 kendini, Dawson'ın bizzat suikastiçiyi öldürmeleri için kiraladığı, CIA ve ABD Ordusunun hedefi olarak bulur. Zaman ilerledikçe Dawson yavaş yavaş akıl sağlığını yitirerek, Golgo 13'ü oğlunu öldürmesi kimin kiraladığını önemsemeden, her fırsatta Golgo 13'ü öldürmek için planlar düzenlemeye devam etmektedir.

Boş vakitte izlenir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık