Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    320
ben bir vatandaş olarak çözümü bugün istiyorum. ve en doğal hakkım. kısırlaştırılan köpekler üremese bile bi köpek 10 sene yaşıyor zaten. çözümü bugün istiyoruz.
Yani bu 30 gün bekletme yöntemiyle de hemen çözülecek gibi değil maalesef.

Bu arada KF milliyetçilerinden hafiften baydım ama bu konu gene ne kadar üst kalitede olduğumuzu kanıtlıyor. Ekşideki başlık tam anlamıyla rezalet :D

Kısırlaştırma yöntemine Erdoğan ve Mansur imkansız diyor. Millet sahiplensin diyorlar ama 4 milyonu kim sahiplenir bilemiyorum. :bilmem:
İmkansız diyecekler tabi. Birisi ülkeye milyonlarca mülteciyi sokarak bunun maliyetinin kaç misli ülkeye ekonomik zarar vermiş, diğeri de Mansur Yavaş işte.

Bu problemi topluma kalıcı hasar bırakmadan çözmek istemiyorlar.

İmkansız diyecekler tabi. Birisi ülkeye milyonlarca mülteciyi sokarak bunun maliyetinin kaç misli ülkeye ekonomik zarar vermiş, diğeri de Mansur Yavaş işte.

Ortalığı karıştırmadan çözmek hem Mansur'un hem Erdoğan'ın işine gelir. Bu konuda kalıcı hasar bırakmaya çalıştıklarını düşünmüyorum. Zaten çözmek zor olduğu için senelerce sustular.

Senin söylediğin yöntemleri bundan 10 sene önce uygulayacaklardı. O sözde hayvansever kitle ve mama lobisi sağolsun bugünlere kadar uzattılar. Tabii siyasilerin de bu konuda hatası büyük. Bu soruna yol açan yasayı da hükümet devreye sokuyor zaten.

Ortalığı karıştırmadan çözmek hem Mansur'un hem Erdoğan'ın işine gelir. Bu konuda kalıcı hasar bırakmaya çalıştıklarını düşünmüyorum. Zaten çözmek zor olduğu için senelerce sustular.

Senin söylediğin yöntemleri bundan 10 sene önce uygulayacaklardı. O sözde hayvansever kitle ve mama lobisi sağolsun bugünlere kadar uzattılar. Tabii siyasilerin de bu konuda hatası büyük. Bu soruna yol açan yasayı da hükümet devreye sokuyor zaten.
Ülkede Erdoğan'ın işine gelmeyecek bir durum yok, bu konuda bir anlaşalım. O her halükarda winner.

Bugün devlet eliyle sokak hayvanları seferberliği ilan edilse, bilim insanları tv de sosyal medyada, vatandaşlara sokakta köpek olmaması gerektiğini, küçüklükten beri doğal karşıladığımız bu durumun aslında yanlışlarla dolu olduğunu ve sorunun çözümü için yapılacakları tane tane anlatsa 1 gecede çağ atlarız.

Mama lobilerinin, çakma hayvanseverlerin, köpeğin kafasına poğaça atanların sesi 1 gecede kesilir. Bu yapıldığında en büyük adımı atmış oluyorsun zaten.

itlaf edilmesi gereken kanlı ishal gibi kurtulması güç hastalıklara sahip olan hayvanlarda vardır muhtemelen, onlarada gereken müdahale neyse yapılmalı.

Pahalıya patlayacaksa eğer buna yapacak bir şey yok. Biz en insani adımlar neyse onların peşine düşmeliyiz diğer seçeneklerin çok kötü sonuçlar doğuracağına inanıyorum.

Ülke çapı köpekler ölmesin diye miting yapıyorlar, vebal vicdan diyerek saçmalıyorlar ve haber kanalları bunları haklıymış gibi yansıtıyor. Ölenleri, trafik kazalarını, sıkıştıralanları, korkanları görmezden geliyorlar.

Nasıl bir akıl tutulmasıdır, nasıl bir satılmışlıktır bu cidden çözemiyorum. Hadi bu konuyu geçtim zaten yıllarıdır siyasi açıdan medya öylesine bir etik yoksunluğu içinde ki bu kadar arsız ve ahlaksız bir medya dünyada normal mi, gerçekten merak ediyorum. Cidden bu kadar olmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık