Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    320
Yani sanıyorum ki aylık bir köpek bakımı 900 lira(internette yaptığım yüzeysel bir araştırmada 2022 fiyatları vardı. Ama bu dönemki dolar kuruna göre hesaplarsak bu dönem için böyle bir maliyeti var. Köpek bakan arkadaşlar daha iyi bir rakam verebilir sanırım)

Çarp 10 milyonla 9 milyar TL yapıyor. Bir de bu sadece evine aldın besledin maliyeti. Bunun personal giderleri var, barınak yapımı için harcanacak parası var. Varoğlu var yani.

O yüzden toplamda 10 milyon köpeğe yetecek kadar barınak inşa etmesi ve orada bakması çözüm değil. Ama kısırlaştırma opsiyonu belki çözüm olabilir. Devasa bir seferberlik başlatılır tüm köpekler kısırlaştırılırsa zaten 3 5 seneye kendi kendine çözülür. Ama kısırlaştırma konusunda da şu sıkıntı, köpekler kısırlaştırıldığı zaman zannedildiği gibi sakinleşmiyor. Bir sürü olay biliyorum kulağı küpeli kısır köpeklerin saldırdığı. Yani belki 10x tehlikeliyse atıyorum 7 8x tehlikeli oluyorlar ama gene de tehlikeli oluyorlar.
ben bir vatandaş olarak çözümü bugün istiyorum. ve en doğal hakkım. kısırlaştırılan köpekler üremese bile bi köpek 10 sene yaşıyor zaten. çözümü bugün istiyoruz.

Yani sanıyorum ki aylık bir köpek bakımı 900 lira(internette yaptığım yüzeysel bir araştırmada 2022 fiyatları vardı. Ama bu dönemki dolar kuruna göre hesaplarsak bu dönem için böyle bir maliyeti var. Köpek bakan arkadaşlar daha iyi bir rakam verebilir sanırım)

Çarp 10 milyonla 9 milyar TL yapıyor. Bir de bu sadece evine aldın besledin maliyeti. Bunun personal giderleri var, barınak yapımı için harcanacak parası var. Varoğlu var yani.

O yüzden toplamda 10 milyon köpeğe yetecek kadar barınak inşa etmesi ve orada bakması çözüm değil. Ama kısırlaştırma opsiyonu belki çözüm olabilir. Devasa bir seferberlik başlatılır tüm köpekler kısırlaştırılırsa zaten 3 5 seneye kendi kendine çözülür. Ama kısırlaştırma konusunda da şu sıkıntı, köpekler kısırlaştırıldığı zaman zannedildiği gibi sakinleşmiyor. Bir sürü olay biliyorum kulağı küpeli kısır köpeklerin saldırdığı. Yani belki 10x tehlikeliyse atıyorum 7 8x tehlikeli oluyorlar ama gene de tehlikeli oluyorlar.
Personel olarak da mama döküp gidenler olsun. Ellerini taşın altına koysunlar 😌

O sokakta aç susuz ölecek hayvanlar, onları bu zulümden kurtardığımız için bize teşekkür bile ederler. Düşünsene aç sussuz, yağmurda soğukta yaşam mücadelesi veriyorlar. Bir kaç ucube lobi para kazanacak diye milyonlarca köpek zulüm çekiyor.
Sokakta köpek olmaz zaten o ayrı konu ama itlaf etmek de bize yakışmaz. Kısırlaştır, sahiplendir, çip tak ve bu hayvanları mağdur edenler için yasaları uygula. Bu tarz çözümler varke, nasılsa hükümet bunları yapamayacak kadar kabiliyetsiz demek kolaya kaçmak olur.

Hayvan ahıyla başımıza iş geliyor olsaydı kuzular sayesinde neslimiz biterdi Reis.
@Bavs
Kediler ve köpekler insanlar için bambaşka bir konumda. Hayatta kalmamız için bu hayvansal gıdalara ihtiyacımız var.

Ben kediciyim.Aynı çözümü kediler için sunsalar önüme heralde psikolojim alt üst olurdu, en sonunda yakardım bu gezegeni. İnsanların psikolojilerinin hiç mi önemi yok ?

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık