Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    320
Sokak köpeklerini geçtim sahipli köpeklere bile kısıtlama gelmeli. Kaldırımda ağzı açık bir köpek nasıl gezebilir anlamıyorum. Köpek parkları olur, orada istedikleri gibi dolaştırsınlar. Bir insana zarar verme ihtimali olan köpek türleri için sokaklarda çenelik zorunluluğu gelmeli.

Dün akşam rutin yürüyüşümü yaparken, rutin yolumda gidiyordum ki bu yolu en az köpek katsayısından dolayı tercih ediyordum. Dün itibariyle bu katsayının bayağı bir arttığını gördüm, nerdeyse 2-3 günde 1 köpek görürken dün tam tamına 17 tane köpeğe denk geldim. Bizim burada Varsak dağ yolu var, oraya genelde köpekleri salarlar. Bazıları köpekleri toplayıp şehir merkezlerine bıraktıklarını düşünmeye başladım. Çünkü geçen de buna benzer vakayı Konyaaltın'da denk geldim. Bu ittaparlardan beklerim böyle şeyleri, tabi tam tersi durumda mevcut. Allah sonumuzu hayretsin.

Agam karşı çıkmayın, sahiplenin. Hani “sözde” hayvanseversiniz ya, alın evinize, evinizde tapınmaya devam edin. Sahiplenilen tek bir köpek dahi öldürülmeyecek! Bu itperestler hala saçmasapan propagandalarına devam ediyorlar ama tek bir köpek dahi sahiplenmediklerinden adım gibi eminim. Hükümetin acilen şu mama ticareti yapan, dernekler aracılığıyla paralar toplayan, sokak köpeği faaliyeti yürüten herkesi tek tek inceleyip gerekeni yapması gerekir. Bunlar kazandıkları paranın derdinde, köpek derdinde olsalardı, şimdiye sokakta bir tane köpek bırakmazlardı.

Agam karşı çıkmayın, sahiplenin. Hani “sözde” hayvanseversiniz ya, alın evinize, evinizde tapınmaya devam edin. Sahiplenilen tek bir köpek dahi öldürülmeyecek! Bu itperestler hala saçmasapan propagandalarına devam ediyorlar ama tek bir köpek dahi sahiplenmediklerinden adım gibi eminim. Hükümetin acilen şu mama ticareti yapan, dernekler aracılığıyla paralar toplayan, sokak köpeği faaliyeti yürüten herkesi tek tek inceleyip gerekeni yapması gerekir. Bunlar kazandıkları paranın derdinde, köpek derdinde olsalardı, şimdiye sokakta bir tane köpek bırakmazlardı.
Sokağa mama saçıp sorumluluk üstlenmemek daha rahat çünkü.

Bilimsel olarak yapılacak zaten. Bilim ne derse o, hatrı sayılır miktarda itlaf olması gerekiyor. Diğer ülkeler sorunu bu şekilde çözmüş. Diğer yöntemler bu sayılarla başa çıkamaz.
Eğerki bu işi öyle böyle çözemez isek,Bence sonraki aşama da köpek nufusunun 30-40 milyona çıkarak baş edilemez hale gelecektir.herkes sokağa tepeden tırnağa silahlı ve bıçaklı çıkmak zorunda kalır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık