Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    320
Ülke çapı köpekler ölmesin diye miting yapıyorlar, vebal vicdan diyerek saçmalıyorlar ve haber kanalları bunları haklıymış gibi yansıtıyor. Ölenleri, trafik kazalarını, sıkıştıralanları, korkanları görmezden geliyorlar.

Nasıl bir akıl tutulmasıdır, nasıl bir satılmışlıktır bu cidden çözemiyorum. Hadi bu konuyu geçtim zaten yıllarıdır siyasi açıdan medya öylesine bir etik yoksunluğu içinde ki bu kadar arsız ve ahlaksız bir medya dünyada normal mi, gerçekten merak ediyorum. Cidden bu kadar olmaz.
Mama lobisi haber kanallarına parayı basmış. Bu ucubelerden daha fazlayız, itibar etmeyin. İnsan canını tehdit edersen, bedeli ağır olur.

Ülke çapı köpekler ölmesin diye miting yapıyorlar, vebal vicdan diyerek saçmalıyorlar ve haber kanalları bunları haklıymış gibi yansıtıyor. Ölenleri, trafik kazalarını, sıkıştıralanları, korkanları görmezden geliyorlar.

Nasıl bir akıl tutulmasıdır, nasıl bir satılmışlıktır bu cidden çözemiyorum. Hadi bu konuyu geçtim zaten yıllarıdır siyasi açıdan medya öylesine bir etik yoksunluğu içinde ki bu kadar arsız ve ahlaksız bir medya dünyada normal mi, gerçekten merak ediyorum. Cidden bu kadar olmaz.
Bu işi objektif zeminde bilimsel olarak ele almak lazım. Çözüm bir çok açıdan ele alınarak yapılmalı. Denildiği gibi barınaklar kurulur. Sahiplendirilneye çalışılınır. Kısırlaştırmalar yapılır. Kurtarılması mümkün olmayanlar insanı şartlarda uyutulur. Varsa başka çareler onlar da düşünülür. Ama bu hayvanların yeri sokak değil.

Sokakta olmasını savunanlar olduğu gibi bırakılmasını savunanlar yaşanılan sorunun farkinda olmayan kişilerdir. Bir de Hükümete karşı tamamen muhalefet olsun diye konuşanlar var. Adamın sorun morun umrunda değil.

Bu işi objektif zeminde bilimsel olarak ele almak lazım. Çözüm bir çok açıdan ele alınarak yapılmalı. Denildiği gibi barınaklar kurulur. Sahiplendirilneye çalışılınır. Kısırlaştırmalar yapılır. Kurtarılması mümkün olmayanlar insanı şartlarda uyutulur. Varsa başka çareler onlar da düşünülür. Ama bu hayvanların yeri sokak değil.

Sokakta olmasını savunanlar olduğu gibi bırakılmasını savunanlar yaşanılan sorunun farkinda olmayan kişilerdir. Bir de Hükümete karşı tamamen muhalefet olsun diye konuşanlar var. Adamın sorun morun umrunda değil.
Bilimsel olarak yapılacak zaten. Bilim ne derse o, hatrı sayılır miktarda itlaf olması gerekiyor. Diğer ülkeler sorunu bu şekilde çözmüş. Diğer yöntemler bu sayılarla başa çıkamaz.

Hala barınak diyenler ya olayla alakası pek olmayan biraz saf kişilerdir ya da kötü niyetli kişilerdir. Sorun barınak ile çözülecek noktayı geçeli yıllar oldu.
Sorunun büyüklüğünü ya da çapının kimse tam olarak bilmiyor. O yüzden uzmanların ele alması lazım ya. Bu sorunun çözüldüğü yerlerde de sadece itlaf politikası ile işleri halletmemisler. Birçok yönüyle ele alınmış. Kısırlaştırma barınak sahiplendirme itlaf vb.

Sadece itlaf demeden önce de düşünmek lazım. Her iki taraftan da konuşan oluyor hepsi verilerle konuşuyor. Hangisi doğru söylüyor bilmiyoruz.

Sadece belli olan bir şey var. Köpek sorunu var ve sokaklarda kalmamaları lazım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık