Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Tavsiye isterseniz ispanyol sinemasında güzel filmler var. Eski film de olsa Intacto, Rec (1. versiyon), Platform, La Habitacion De Farmat / Kapan Bunlar da sürükleyicidir.

Farklı gezegenlere gitmeleri, uzay yolcuğu heyecanlı evet. ABD sinemasında kötü aksiyon sahnesi ya da kötü aksiyon filmi bulamazsın kolay kolay. Interstellar içerisinde pek de bilim barındırmıyor. Prestij ise ne yazık ki underrated fakat belki de adamın kariyerindeki en iyi film. Batman üçlemesi ise baştan aşağı rezalet dolu. İkinci filmde rahmetlinin performansı, görsel efektler ve seçilen müzikler topluyor koca üçlemeyi. Dunkirk'den falan bahsetmek bile istemiyorum. Hollywood'un çamuruna batmadan öncesi daha iyiydi. Memento, Following, The Prestige, Insomnia gayet iyiydi. Kötü yönetmen değil Nolan sadece bildiğin hamburgerci Mcdonalds gibi bir yönetmen. Mesela Todd Phillips senelerce Hangover serisi, Project X, War dogs falan çekti sonra kimse beklemiyorken Joker'i çekip masaya vurdu adeta.
Hocam bak Nolan'ı seversin sevmezsin.Tarzını beğenirsin beğenmezsin ayrı konu ama Interstellar içinde bilim barandırmıyor dersen saçmalamış olursun.
Birincisi Kip Thorne filme danışmanlık yapıyor.Kendisi hakkında araştırma yaparsan kim olduğunu görürsün.
İkincisi Thorne abimiz film için bilimin kabul etmediği şeyleri filmde kullanılmasını istemiyor ve tamamen fizik teorilerine uygun yazılıyor senaryo.
Ayrıca filmdeki karadelik sahnesi bütün fizikçilerce gerçeğe yakın olarak nitelendirilmiş, ki tanıdığım fizikçilerin hepsi filmin gayet başarılı bir film olduğunu söylüyorlar.
Tenet nasıldır bilemem ama Kip Thorne bu filme de danışmanlık yapmış.

Hocam bak Nolan'ı seversin sevmezsin.Tarzını beğenirsin beğenmezsin ayrı konu ama Interstellar içinde bilim barandırmıyor dersen saçmalamış olursun.
Birincisi Kip Thorne filme danışmanlık yapıyor.Kendisi hakkında araştırma yaparsan kim olduğunu görürsün.
İkincisi Thorne abimiz film için bilimin kabul etmediği şeyleri filmde kullanılmasını istemiyor ve tamamen fizik teorilerine uygun yazılıyor senaryo.
Ayrıca filmdeki karadelik sahnesi bütün fizikçilerce gerçeğe yakın olarak nitelendirilmiş, ki tanıdığım fizikçilerin hepsi filmin gayet başarılı bir film olduğunu söylüyorlar.
Tenet nasıldır bilemem ama Kip Thorne bu filme de danışmanlık yapmış.
Kip Thorne bir teorisyen. Adama bir şey demiyorum ama adam teorik fizikçi. Danışmanlarına rağmen gerçeklikten uzak kurgu yapımlar sayacaksak bir tek Interstellar değil bir sürü böyle dizi, film, kitap vs var.
Bill Nye, Brian May, Neil deGrasse Tyson, Can Kozcaz gibi bilim insanları ve dünyanın birçok üniversitesinden ve NASA gibi bir kurumdan fizikçiler, matematikçiler, jeologlar, akademik bilim dergileri bu filmin science fiction değil fiction olduğunu ve bilim barındırmadığını söylüyor. Üstelim hepsi gayette bilimsel eleştiriler. Bu konuyla ilgili bir sürü ingilizce kaynak bulabilirsin. İngilizce dememin sebebi ülkemizde bilimi geçtim popüler bilim bile pek umursanmıyor maalesef bazı istisnai akademiler harici (ki ülke gerçekleri de malum). Eğer içerisinde bilim olan bir yapım arıyorsan 2001: Space Odyssey izleyebilirsin tam anlamıyla hem bir bilim kurgu hem de güzel filmdir. Interstellar'da hoş film. Ben de kötü bir şey demiyorum ki science fiction değil science temalı bir fiction diyorum. Fakat Nolan kariyerinin belli bir noktasından sonra vizörünü hollywood sinemasına satmış bir yönetmen ve yapımcı ne yazık ki.

Son düzenleme:
Karadeliğin içinden kütüphaneye gitmezsin herhalde gerçek hayatta, sevgi evrende bizi birbirimize bağlıyor. Hadi canım bak sen şu işe. Yaşlanınca iyice duygusala bağladı Jonathan ın orjinal senaryosunun sonu daha iyi, karamsar bir son ama daha vurucu

• Like
Tepkiler: KFC
Açıkçası konu hakkında çok bilgi sahibi biri değilim ama kara deliğe balıklama atlanılan filmi çok ciddiye almamışlardır diye düşünüyorum. Film zaten bir bilim kurgudan çok dramdı. İyi filmdi ama biraz abartıldığını düşünüyorum.

Açıkçası konu hakkında çok bilgi sahibi biri değilim ama kara deliğe balıklama atlanılan filmi çok ciddiye almamışlardır diye düşünüyorum. Film zaten bir bilim kurgudan çok dramdı. İyi filmdi ama biraz abartıldığını düşünüyorum.
Aynen. Bide millet sanki kara deliğin içine düşmüş gibi bilimden bahsediyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık