Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Ben Bale'in Batman'inini hiç sevmem. O cılız haliyle maskenin içinde komik geliyor hatta bana. Afleck'in Batman'i ise yaşı ilerlemiş eleğini tam asmaya yakın bi Batman için harika tasvir edilmiş ama yanlış filmlerle tuhaf bir şeye dönüştü. Bir filmde esprili olmaya çalışması diğer filmdeise karanlık, takıntılı ama dünyanın en iyi dedektifi olmaya yakın bile değil. Gözünün önündeki ipuçlarını görmeden "MARTHA" diye bağırarak çatılardan koşan bir Batman olarak tasvir edilmiş. Genel olarak senaryo ve yönetmen kurbanı olmuş.

Forumun geneli aksine Pattinson'ın batmani şuan kostüm olarak ve genel havası olarak aşırı hoşuma gitti. Ben inanıyorum ki en iyi Batman olarak göreceğiz bu oğlanı.
not:film patlamazsa

Ben Bale'in Batman'inini hiç sevmem. O cılız haliyle maskenin içinde komik geliyor hatta bana. Afleck'in Batman'i ise yaşı ilerlemiş eleğini tam asmaya yakın bi Batman için harika tasvir edilmiş ama yanlış filmlerle tuhaf bir şeye dönüştü. Bir filmde esprili olmaya çalışması diğer filmde karanlık takıntılı ama dünyanın en iyi dedektifi olmaya yakın bile değil. Gözünün önündeki ipuçlarını görmeden "MARTHA" diye bağırarak çatılardan koşan bir Batman olarak tasvir edilmiş. Genel olarak senaryo ve yönetmen kurbanı olmuş.

Forumun geneli aksine Pattitson'ın batmani şuan kostüm olarak ve genel havası olarak aşırı hoşuma gitti. Ben inanıyorum ki en iyi Batman olarak göreceğiz bu oğlanı.
not:film patlamazsa
O konuda sana katılıyorum. Batman gibi toplu iğne başı kalmayacak şekilde araştırma yapan birinin Superman'in annesinin adını bilmemesine imkan yok. Dedektiflik olayı şimdiye kadar yapılan tüm Batman filmlerinde es geçilmiş bir olgu aslında. Dark Knight filminde kurşun analizi falan yaptıkları kısımlar vardı, o kadar.

O konuda da bir eleştiri yapmıyorum. Batman aile takıntısı olan bir adam ve ailesi öldüğü için bu duruma geliyor zaten. Superman'i öldüreceği sırada Martha ismini duyduğu için onu öldürmekten vazgeçmiyor, oradaki sahneyi izlerseniz neden Martha adını söylediğini sorarken mızrağı hala havada ve kendi acı verici anılarını hatırlıyor aynı anda. Louis Lane gelip de anne edebiyatı yapınca da aklı başına geliyor ve vazgeçiyor. Bence gayet ince düşünülmüş bir sahne. Bu olayın alındığı çizgi roman bölümünün sonunda Batman sadece Superman'i yeniyor, ona "Seni bir insanın yendiğini sakın unutma" diyor ve sonrasında ölüyordu. Bu formül film için de uygulanabilirdi, ama yönetmen farklı bir değerlendirme yapmış.

O konuda sana katılıyorum. Batman gibi toplu iğne başı kalmayacak şekilde araştırma yapan birinin Superman'in annesinin adını bilmemesine imkan yok. Dedektiflik olayı şimdiye kadar yapılan tüm Batman filmlerinde es geçilmiş bir olgu aslında. Dark Knight filminde kurşun analizi falan yaptıkları kısımlar vardı, o kadar.

O konuda da bir eleştiri yapmıyorum. Batman aile takıntısı olan bir adam ve ailesi öldüğü için bu duruma geliyor zaten. Superman'i öldüreceği sırada Martha ismini duyduğu için onu öldürmekten vazgeçmiyor, oradaki sahneyi izlerseniz neden Martha adını söylediğini sorarken mızrağı hala havada ve kendi acı verici anılarını hatırlıyor aynı anda. Louis Lane gelip de anne edebiyatı yapınca da aklı başına geliyor ve vazgeçiyor. Bence gayet ince düşünülmüş bir sahne. Bu olayın alındığı çizgi roman bölümünün sonunda Batman sadece Superman'i yeniyor, ona "Seni bir insanın yendiğini sakın unutma" diyor ve sonrasında ölüyordu. Bu formül film için de uygulanabilirdi, ama yönetmen farklı bir değerlendirme yapmış.
Bana direk olarak sahne ve dövüşleri zorlama geliyor ki. Çizgi romanda iki karakterin de motivasyonları sağlam. İkisi de inandıkları şeyler için dövüşüyorlar. Ama burada yarım yamalak kanıtların üzerine oturtulmuş bi kan davası var. Bi sözleri bi sözlerini tutmuyor.

Son olarak yanlış anlaşılma olmasın tüm eksiklerine rağmen ben filmi de severim yani. Sadece motivasyonları ve tutarsızlıkları saçma geliyor.

Tenet için eleştriler kötü diyollar.8.5 ile giriş yapmış imdbde metascore da 71.Flop mu geliyor acaba :D
Benim duyduğum diğer Nolan filmlerine göre kötü yorumları yoğunmuş. Ve süpriz yapmaya o kadar odaklanmış ki hem karışık olmuş hem de anlatmak istediğini anlatamamış kıvamında yorumlar oldu.

Bana direk olarak sahne ve dövüşleri zorlama geliyor ki. Çizgi romanda iki karakterin de motivasyonları sağlam. İkisi de inandıkları şeyler için dövüşüyorlar. Ama burada yarım yamalak kanıtların üzerine oturtulmuş bi kan davası var. Bi sözleri bi sözlerini tutmuyor.

Son olarak yanlış anlaşılma olmasın tüm eksiklerine rağmen ben filmi de severim yani. Sadece motivasyonları ve tutarsızlıkları saçma geliyor.

Benim duyduğum diğer Nolan filmlerine göre kötü yorumları yoğunmuş. Ve süpriz yapmaya o kadar odaklanmış ki hem karışık olmuş hem de anlatmak istediğini anlatamamış kıvamında yorumlar oldu.
Çizgi romandaki gibi yapılsa fazla siyasi olurdu, mecburen bu ayarda bir şeye çevirmişler.

Bunu da atalım buraya. İsteyen okur.

Chinatown ve Taxi Driver'dan ilham alıyormuş yeni Batman filmi yönetmeni öyle söylemiş. Chinatown'u izlemedim (Artık kesin izleyeceğim) ama sanırım dedektiflik filmi. Dedektiflik üstüne Taxi Driver'dan esinlenme varsa Joker gibi çarpıcı ve farklı bir süper kahraman filmi geliyor demektir. Pattinson Reis oyunculuğu da eklenince umutlarım artıyor.

Nolan'ın Batman'i ayrı bir Batman, çizgi romanlar ile olan tek bağlantısı karakterler. Zaten ilk filmin konusu bile çizgi filmden alınmış. Gerçek, öz, hakiki, halis Batman tasvirine en yakın olanı Ben Affleck'in canlandırdığı karakterdi. Aşağıdaki 3 dakikalık videoyu izlerseniz, Batman'in aygıtlarını nasıl kullandığını, ne kadar üstün dövüş yetenekleri olduğunu ve aynı zamanda bir süper kahramandan ziyade, sadece bir insan olduğunu çok rahat görebilirsiniz.

Justice League'de bayağı kötüydü bence. Bayağı Nick Fury'e çevirmişlerdi Batman'i, işte ekibi topluyor yani o kadar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık