Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Yapılacak o kadar karakter var iken , karınca adamı mı yapmışlar ?
Karınca adam diyorsun ama Marvel Everindeki Bir elin parmağını geçmeyen o bilim adamlarından biri !

1- Tony
2- Rid
3- Bruce
4- Hank [ Gerçi bu filmde Hank Pim Ant-Man Olmayacak ]
5- Aklıma 5. Gelmiyor bile :ehe:

Karınca adam diyorsun ama Marvel Everindeki Bir elin parmağını geçmeyen o bilim adamlarından biri !

1- Tony
2- Rid
3- Bruce
4- Hank [ Gerçi bu filmde Hank Pim Ant-Man Olmayacak ]
5- Aklıma 5. Gelmiyor bile :ehe:
Adam bilimadamından anlasa zaten orochimaru fanı olmaz kabuto fanı olurdu o yüzden boşuna dil döküyorsun. :D

Tony,Bruce,Hank öbür Hank dördünü toplasan Reed'deki zeka etmez. Son yedi yılda Reed Richards'ın yeteneği baya baya beyin gücü oldu. Adam Tony'yi Hank'i şaşırtan icatlar yapıyor. Lastiklik falan beşinci altıncı plana atıldı.
Ama Halen adam akıllı bir Fantastic 4 Filmi Yok
Ya onu geçtim Dr. Doom Nasıl fail yaparsın anlamış değilim.

Geçen can sıkıntısı izledim gene Misal Dr. Doom Kimsenin ruhu duymaz iken Skrullrın Dünyayı işgal etme planını anlıyor.
Sonra Skrull olabilecek kişiyi kaçırıyor. Üstünde Deney yapıyor. Yakalanmıyor. Üstüne Skrulları açığa çıkartacak icadı yapıyor.

Ben bunla uğraşmam ayak işi yapmam ben diyerek Tonye yaptırıyor :ehe:

Ve Bu adamı fail yapıyorlar :alkis:
http://www.imdb.com/title/tt1626038/

Elbette dönemden döneme karakterlerin popülaritelerine göre bazı karakterlerin dahilik konusunda öne çıkıp bazılarının geri planda kaldığı olabiliyor. Yazarlara göre de değişkenlik gösterebilen bir durum tabii ki. Ama Reed'in bir numara olması, en başından beri demeyelim zira Lee ile Kirby'nin run'ında bu özelliğinin öyle aman aman övüldüğünü söylemek mümkün değil ama, uzun yıllardır bir genel kabul. Ha son on yılda bir de Valeria faktörü çıktı tabii ortaya, özellikle Richards ailesinden bir türlü kopamayan yazar Hickman yer yer bu kızımızı babasından üstün tutmayı seviyor; ancak el kadar çocuğu dünyanın en zekisi olarak kabul etmek biz okurlarca benimsenmesi zor bir durum. Her neyse, Valeria'yı liste dışı bırakırsak Marvel'ın en zeki "insanlarını" aşağı yukarı şu şekilde sıralarım ben:
1- Reed Richards
2- Victor Von Doom
3- Henry Pym
4- Robert Bruce Banner
5- Anthony Stark
6- Henry McCoy
7- Amadeus Cho
8- T'Challa
Bundan sonrasında ise Samuel Sterns, M.O.D.O.K., Otto Octavius, Mad Thinker falan gelir.

Dört ve beş benim gözümde eşittir . Onun dışında mükemmel sıralama.
Mantığım şu şekilde:
- Fall of the Hulks story arc'ında Intelligencia örgütünün dünyanın en zeki sekiz insanını kaçırmaya karar vermesiyle bu sekiz ismin yedisini öğrenmiş olduk. Daha sonra o kalan boşluğu Intelligencia'nın lideri Sterns kendisiyle doldurdu, ama o iş çok içime sinmedi. Ben de yeni bir Peter bulma umuduyla totem yapılarak Amazing Fantasy v2 15'te piyasaya sürüldüğü günden beri "dünyanın en zeki yedinci insanı" olarak pazarlanan Amadeus Cho'yu yedinci sıraya koymayı tercih ettim. Fall of the Hulks'ta aslında 10. olduğu falan söylendi ama bunu göz ardı ettim, zira çocuğun olayı "yedincilik".
- Reed'in birinci olduğu malum zaten. Doom ise Reed harici adamları defalarca ezmiş biri, Reed'in de arc nemesis'i. Bir de Reed'e ek olarak sanat ve politika gibi alanlarda da büyük bir dahi.
- Sonrasında Loki'nin akıl karıştırmalarıyla gerçek miydi değil miydi diye tam emin olamasak da Henry Pym bir dönem "Scientist Supreme" unvanıyla pazarlandı. Ayrıca Reed ve Tony'ye denk olduğu, gerek bu isimlerin onu övmesiyle gerekse de başarılarıyla defalarca gözümüze sokuldu.
- Tony ile Bruce zeka alanında sürekli bir rekabet içindeler, en son Original Sin tie-in'inde bunun patlamasına şahit olduk. İkisinin de bir yandan birbirlerini kıskanıp, bir yandan da birbirlerine hayranlık duyduklarını söylemek mümkün. Dördüncülüğü Bruce'a vermemin sebebi Dark Reign döneminde Norman'ın Bruce'tan "dünyanın en zeki dördüncü insanı" olarak bahsetmesi ve bir iki defa Tony'nin Bruce'un kendisinden daha zeki olduğunu kabul etmiş olması.
- Geriye T'Challa ile Beast kalıyor. Geçtiği sayıyı okumamış olsam da T'Challa'nın Fall of the Hulks story arc'ı sonrası kendisinin sekizlinin sonuncusu olduğunu söylediğini biliyorum.

Justice is blind

Joseph Gordon Levitt epey önce açıklamıştı zaten böyle bir proje için kolları sıvayacağını.
Aynen öyleymiş de, ben biraz kopunca bu sektörden yeni haberim oldu paylaşayım dedim o yüzden. Levitt Gaiman'la rabıtayı koparmadan yaparsa filmi çok güzel bir şey çıkacak ortada çünkü mevcut eserin edebi değeri ortada.

12 Şubat 2016 Deadpool
27 Mayıs 2016 X-Men Apocalypse
6 Ekim 2016 Gambit

Filmler aynı evrende geçecek sadece Deadpool günümüzde geçerken Apocalypse 1980 li yıllarda geçecek ergen Cyclops ve Jean Grey castı yapılıyor şu aralar. Hatta Chloe Grace Moretz'de düşünülüyordu Jean'e ama ne olur bilemem. Daha ortaya çıkmadı ama kuvvetle muhtemelen 24 -25 yaşlarındada bi Storm bulunur. Magneto, Profesör X ,Mystic ve Beast tekrarlanan rollerle geri dönüyor (First Class,Dofp kadrosu) kuvvetle muhtemelen Quicksilver'da daha uzun sahnelerle dönecekmiş (belli değil)

Gambit Apocalypse'de gözükücekmiş ama cameomu olur uzun bi rolmu belli değil. Gambit solosuda günümüzdemi geçer 80ler 90lar Gambit'imi görürüz belli değil . Fakat geçmişte geçen bir Gambit filmi olursa Rogue küçük bir kız olacağı için bu ilişki işlenmiyecekmiş

Editler: James Mcavoy Apocalypse'de kel olarak Profesör X'i canlandıracak . Fakat ben hem kel hem sakallı bekliyorum daha olgun gösterir.

Deadpool'uda X-Men Origins teki eleman canlandıracak adını hep unutuyorum anladınız siz.

Fantastic Four filmide X-men le aynı evrende olucak deniliyordu . Hatta gelecek filmlerde X-men'le ortak dusmanlara karşı savasilicak dendi. Fakat X-men filmleri çıkacak Apocalypse filmiyle beraber üç film boyunca geçmişi gösteren dönem filmleri şeklinde çıkacak. Fantastic Four ise günümüzde geçecek nasıl baglarlar bilemiyorum. Zaten Fox şuanda FF filmi için berbat kararlar aldı üvey evlat muamelesi gösteriyor. Çok kar eden bir film yapmayip Marvel'a marka değeri düşmüş olarak birde pahalı halde itelemeyimi düşünüyorlar bilemem . Fox'un sağı solu belli olmuyor

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 14)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık