Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Silvers Rayleigh vs. Kozuki Oden

Kim alır?

• Kullanılan toplam oy
    235
Şöyle düşünmek lazım. Roger tayfayı dağıttığı sırada oden ve ray kaptanlık savaşına girse benim oyum kesinlikle odene gider. Ama odenin zirve haliyle rayın zirve hali farklı. oden wanoya geldiğinde kaidodan güçlüydü. muhtemelen ray da güçlüdür o sırada kaidodan. fakat sıkıntı şu ki odenin gelişimi orada durdu. Adam 5 yıl boyunca dans etti bir gelişim göstermedi. ray ise her ne kadar korsanlığı bıraksa da sürekli kovalandı ve gene dövüşmek zorunda kalmıştır. doğal olarak gelişimi devam etti ve rogerın tayfayı dağıttığı dönemden daha da güçlü hale geldi bence. o yüzden zirve ray > zirve odendir. Ama tayfanın dağıldığı dönemde oden > raydır bence.

Hemen hemen denklerdir. İkiside amiral üstü bence. BH konusunda Oden, KH konusunda ise Ray öndedir diye düşünüyorum. Ray'i daha çok severim ama çoğunluk Ray demiş diye ben de Oden diyorum.

Silinmiş Üye

Shakuyaku Ray-san için bütün 11 supernovadan 100 kat daha güçlü diyor. Kaybetmesini düşünemiyorum. Prime olsa da olmasa da oden'i her haliyle alır. (Stampede bullet ile söyleyenenleri dikkate almadım.)

Oden yaşasa yonkou olabileceğini gösterdi. Amiral seviyesi vardır Kaido dövüşünde. Ray ise yaşlı haliyle amiral edebileceğini gösterdi. Genç hali şimdiki Shanks gibidir. Yonkou eder. Ray'in zirvesi alır.

Kizaru reis ikisini de alır :utaniyorum:
Kesinlikle. :gamyon:

Şöyle düşünmek lazım. Roger tayfayı dağıttığı sırada oden ve ray kaptanlık savaşına girse benim oyum kesinlikle odene gider. Ama odenin zirve haliyle rayın zirve hali farklı. oden wanoya geldiğinde kaidodan güçlüydü. muhtemelen ray da güçlüdür o sırada kaidodan. fakat sıkıntı şu ki odenin gelişimi orada durdu. Adam 5 yıl boyunca dans etti bir gelişim göstermedi. ray ise her ne kadar korsanlığı bıraksa da sürekli kovalandı ve gene dövüşmek zorunda kalmıştır. doğal olarak gelişimi devam etti ve rogerın tayfayı dağıttığı dönemden daha da güçlü hale geldi bence. o yüzden zirve ray > zirve odendir. Ama tayfanın dağıldığı dönemde oden > raydır bence.
Tayfa dağıtıldığında Rayleigh zirveye yakındır. Bu adam daha sonra Mihawk tarafından çizilip paltosunu ve Roger'ın şapkasındaki tüyü verdi Mihawk'a o kadar.
Oden zaten genç Rayleigh'e göre. Yaşasa çok daha gelişirdi.
Tayfa zamanı Rayleigh > Oden

Tabi ki de Kara Kral ;) Boşuna Roger'a Korsan Kral Ray-San'a Kara Kral Demediler .

Not : Yaşlı hali zamanın da Shakuyaku 11 süpernovanın toplamın'dan hepsinden 100 kat daha güçlüdür diyor ki bu yaşlı hali ;) Kaç karakter var ki bir amiral ile vs atıp koca okyanusu yüzerek geçip yol da deniz kralı öldürüp tek çizik yemeden luffy'nin yanına gelebilsin :)

Oden'de az biraz tip alsa oyları ikiye katlanacak da Oda Wano'luların hepsini şebek gibi çizmeye devam ediyor. Gerçi bir bakıma da iyi oldu, wano'lu fanlarıyla dolardı ortalık. Zoro ve Mihawk fanları başı çekerdi yine.

Oden en temizinden Marco ayarı bişeydir. Rayleigh'nin zirvesi de amiral fujitora kadardır.

Rayleigh Oden'i 10-15 dk da paketlerdi.

Ray'in prime hali bilinmedigi icin sorunun cevabi bilinemezdir. Unvanlarla guc cikarimi yapmak saglikli degil*

*Her unvana sahip olan kisi bir yonkou ve amiral etmez. Hangi Olaydan aldigi sekli belli olmayan unvanlar icin gecerlidir. Ray'in Kara Kral olmasindan ne mi anliyorum? Hicbir sey.

Ekleme: Ray'in hali hazirda prime halini bilmedigimiz icin Ray'in potansiyelinin de fazla oldugunu dusunursek Ray'e Kk seviyesi yakistirmasi da yapilabilir ve bu da pek iyi tutarli bir yorum olmaz sahsen.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık