Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Silvers Rayleigh vs. Kozuki Oden

Kim alır?

• Kullanılan toplam oy
    235
Rayleigh roger ile yola çıkarken kendisine çok yakın gücü olduğu söylenmişti. Ordan yola çıkarak rayleigh demek istiyorum.

Yok Wb ve Roger ile.
Anladım. Ya demek istediğim, One Piece evreninde bir gün onların seviyesine ulaşabilecek birkaç sayılı karakter varsa, Oden bunlardan biriydi bence. Karakterin tanıtımından tut, kendinden güçlü de olsa Beyazbıyık ve Roger'a karşı aksiyon girmesi falan çok hoştu. Beyazbıyık'ın üzerine koşan Oden için ettiği laf olsun, Roger'ın isimli saldırısını yiyip hızlıca tekrar üstüne koşması falan hoş detaylardı. Kaido da son bölümde Roger ve Beyazbıyık gibi güçlü ama yufka yürekli bir adamsın diyor mesela. Bu isimlerle aynı kumaştanmış izlenimi edindim ben. Okurdan okura değişir tabii yorumlama kısmı. En verimli döneminde 5 yılını çöpe atmış bir karakter olduğu için sevenlerinin aklında soru işareti olarak kalacak maalesef...

Wb tayfası ile Roger tayfası birbirine dalacakken Rayleigh, Oden'i tutmak için tayfa arkadaşıyla beraber saldırmayı planlıyordu. Bu yüzden Oden, teke tekte alır diye düşünüyorum

Anladım. Ya demek istediğim, One Piece evreninde bir gün onların seviyesine ulaşabilecek birkaç sayılı karakter varsa, Oden bunlardan biriydi bence. Karakterin tanıtımından tut, kendinden güçlü de olsa Beyazbıyık ve Roger'a karşı aksiyon girmesi falan çok hoştu. Beyazbıyık'ın üzerine koşan Oden için ettiği laf olsun, Roger'ın isimli saldırısını yiyip hızlıca tekrar üstüne koşması falan hoş detaylardı. Kaido da son bölümde Roger ve Beyazbıyık gibi güçlü ama yufka yürekli bir adamsın diyor mesela. Bu isimlerle aynı kumaştanmış izlenimi edindim ben. Okurdan okura değişir tabii yorumlama kısmı. En verimli döneminde 5 yılını çöpe atmış bir karakter olduğu için sevenlerinin aklında soru işareti olarak kalacak maalesef...
Ya zaten çoğu karakter için ilerlese ne olur sorusu hep oluyor.Mesela Doff Rosaya çöktükten sonra 10 yıl yatmış.Mesela yatmasa ne olurdu sorusu hep aklımda.Doff gibi kutsal soyundan gelen birisi yatmayıp gelişse ve bize çok daha ileri safhalarda gösterilse çok çok daha iyi olurdu mesela.Hem kutsalların devrilmesinde yol oynar hem de yonkou dışında yeni dünyada söz sahibi adamların da olduğu gösterilirdi.Seri için daha iyi olurdu ama bunu seçtı çizer ama Oden yatmasa ve sürekli ilerlese bence şu anki yonkou ve amiraller ile aynı olurdu izlenimi verdi.Hani Wb ile ilk yola çıktığı zamanda GÜÇ lafı altıdaki sahne ile bence seviyesini net gösterdi mangaka.Ha belki en güçlüleri olurdu orası tartışılır ama zirvelerden olacağı kesin.

Oden'de az biraz tip alsa oyları ikiye katlanacak da Oda Wano'luların hepsini şebek gibi çizmeye devam ediyor. Gerçi bir bakıma da iyi oldu, wano'lu fanlarıyla dolardı ortalık. Zoro ve Mihawk fanları başı çekerdi yine.

Oden en temizinden Marco ayarı bişeydir. Rayleigh'nin zirvesi de amiral fujitora kadardır.

Rayleigh Oden'i 10-15 dk da paketlerdi.
Yani kaido 5 yıl önce Marco ayarı birinden mi çekindi de bekledi.

Oden'in ismi nasıl Roger ve Wb'yle anılıyor ise Ray'in ismi de bu ikisiyle anılıyor.

Garp herhalde Ray'e olan aşkından bunu söylememiştir.

Bana kalırsa Oden doğuştan bir canavardı. Doğuştan gelen üstün fiziksel özellikleri, haki seviyesi ve her şeyin sesini duymasıyla öne çıkıyor. Ray ise daha teknik birisi. Eminim haki (teknik) konusunda Ray, Oden'den daha iyidir. Birbirlerine yakın iki karakterdir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık