Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sigara İçiyor musunuz?

Sigara Iciyor Musunuz ?

• Evet, Iciyorum.

Kullanılan: 98 27.7%
  • Hayir, Icmiyorum

Kullanılan: 237 66.9%
  • Birakma Aşamasindayim.

Kullanılan: 7 2.0%
  • Otlakciyiz :)

Kullanılan: 12 3.4%

• Kullanılan toplam oy
    354
ilk arkadaşlarla köyün camisinin arkasında ortaokul sona giderken ağzıma sürmüştüm o zaman da çok sevmemiştim şimdi de çok sevmem özellikle mahalle çevremdeki bebeler de başladı bir ben kaldım sürekli dal uzatılıyor hepsinden kaçınıyorum. Yılda tutsan ortalama 1,2 dal çekiyorumdur o da zevkine

Sigara içerken zihinsel detoks yapmaya alıştığım için tekini içip de söndürdükten sonra .ah diyorum içerken şunu düşünmeyi unuttum! Derken ikincisini yakasım geliyor ama içmek de istemediğim için ikincisini içeceğim iki saat sonraya kadar beni rahatsız eden o düşünceden kopamıyorum.

Yirmi senenin ardından sanırım mini otlakçıya dönüştüm son bir aydır. Sandığımdan kolay oldu bırakmak. Bazı akşamlar eve gelenlerden bi tane otlanıyorum ya da gidip bi tane puro falan alıyorum. Sen istediğin zaman içebildiğinde, paket alıp devamını getirmediğinde keyif alıyorsun. Akşam evde masa kurulduğunda sigara hiç içmeyenler ya da bırakmış olanlar o gün içiyor ve ertesi gün yok. İnanılmaz gelirdi bana ama oluyormuş. Tabii halen daha tehlikenin farkındayım. Bu tam anlamıyla rahatta kalabileceğin bir konu değil ama bu sefer olacağına gönülden inanıyorum.

Yirmi senenin ardından sanırım mini otlakçıya dönüştüm son bir aydır. Sandığımdan kolay oldu bırakmak. Bazı akşamlar eve gelenlerden bi tane otlanıyorum ya da gidip bi tane puro falan alıyorum. Sen istediğin zaman içebildiğinde, paket alıp devamını getirmediğinde keyif alıyorsun. Akşam evde masa kurulduğunda sigara hiç içmeyenler ya da bırakmış olanlar o gün içiyor ve ertesi gün yok. İnanılmaz gelirdi bana ama oluyormuş. Tabii halen daha tehlikenin farkındayım. Bu tam anlamıyla rahatta kalabileceğin bir konu değil ama bu sefer olacağına gönülden inanıyorum.
Senin adına sevindim. Umarım kökten bırakırsın. Ancak alternafini bulmak zor...

Hiç sigara içmedim hatta sigaradan nefret etmekle kalmayıp dumanları beni rahatsız ediyor diye arkadaşlarımla tartıştım ama neticede doktora gittiğimde doktor beni çok sigara içtiğim konusunda uyardı yani içmiyoruz ama içenler yüzünden onlardan çok zarar görüyoruz

İnsan, sağlığına zararı olduğunu bile isteye niye içer ki? Ya atın ölümü arpadan olsun, öyle de öleceğiz böyle de öleceğiz diyenlere denk geldim. Bu nasıl bir kafa yapısı çözemedim?

Hem de leş gibi pis pis kokuyor. İçilen ortamda bile bulunmamaya çalışırım. İçen arkadaşların bir an önce bırakmaları önce sağlıkları için sonra cüzdanları için çok hayrlı olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık