Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
shanks kılıç ustasıdır ama daha nispeten güçlü olduğu farklı özellikleri vardır diye düşünülüyor. bu özellikleri görmedik, meyvesi de olabilir, şu ana kadar hiç görmediğimiz haki teknikleri de olabilir.

mihawk kılıç ustasıdır. sadece kılıç tekniklerini kullanacakları bir dövüşü bence mihawk alır.
shanks'ın kılıç tekniği sayılmayan başka özellikleri yoksa, mihawk zaten shanks'tan güçlü olur.

bigmom'da kılıç ustasıdır. kılıç teknikleri var. mihawk sadece kılıç teknikleri kullanılan bir dövüşte bigmom'ı yenebilir.
serbest dövüşte ise bigmom'ın şansı daha yüksek.

daha iyi anlatabilmek için şöyle diyelim. iki tarafta kılıçları olmadan dövüşseler, kim daha çok güç kaybeder, kimin gücü daha çok kılıcından geliyor diye düşününce, mihawk'ın kılıçsız zirvelere çıkabilmesi pek mümkün değil. shanks, bigmom, wb.. gibi karakterler kılıçları olmasa da güçlerinden fazla bir şey kaybetmezler. yine imparator olarak anılırlar. ama mihawk kılıcı olmasa zirvede olamaz.
Mom örneği çok güzel ama işte Shanks için doğru değil. Adam tek kol ve kılıç çekiyor her fırsatta, görünen bir meyvesi yok. Bir yandan da tekme falan atıyorsa kılıç ustası olmama ihtimali yine yok. Mihawk kılıçsız nasıl zirve olamıyor, hakisi vb düşmanı karşılayacak seviyede değilse zaten, Zoro'nun kırılan kılıçlarından farkı kalmazdı Shanks karşısında.

Mom örneği çok güzel ama işte Shanks için doğru değil. Adam tek kol ve kılıç çekiyor her fırsatta, görünen bir meyvesi yok. Bir yandan da tekme falan atıyorsa kılıç ustası olmama ihtimali yine yok. Mihawk kılıçsız nasıl zirve olamıyor, hakisi vb düşmanı karşılayacak seviyede değilse zaten, Zoro'nun kırılan kılıçlarından farkı kalmazdı Shanks karşısında.
Kılıç da önemli burada. Zoro'nun Kuina'dan aldığı yadigar Mihawk karşısında kırılmadı. Zoro daha o sıra hakiden haberi yok. Elindeki diğer iki basit kılıç kırılırken Kuina'nın yadigarı kırılmadı.

Evet kılıç ustasıdır ve bu konuda Mihawk’ın gerisindedir. Fakat haki konusunda belki de ondan daha iyisi yoktur. Bu yüzden yok strongest, yok skill , yok vista diyerek kelime oyunu yapmaya gerek yoktur.

Mihawk ile Shanks ölümüne bir dövüş yapıp kimin daha güçlü olduğunu görecek olsaydı dövüşleri illa ki biri yenene kadar devam ederdi. Akainu vs Aokiji'de bunu gördük. Sonunda biri kazandı. Ve diğeri hayatını bağışladı.
Bu dediğinin birebir aynısı nerede oldu biliyor musun? Mihawk vs Zoro'da. Nedense onu atlamışsın.
Gelelim haki kısmına. Mihawk, güçlenmek isteyen (bunun sebebi olarak da ''seni yenmek için,'' diyen) Zoro'ya ilk olarak ne öğretti? Haki. Ne dedi? Haki ile kaplansalardı, kırılmazlardı. Her kılıç kara kılıç olabilir.
Peki, kral haki de artık saldırılara eklenebiliyor mu? Evet. Kral haki ile yapılan bir saldırı, kral hakisiz bir savunmayı aşıp kılıcı kırabilir mi? Evet.
Yani kral haki de, tıpkı silanlanma hakisi gibi kullanılıyor dövüşlerde. Hiçbir farkları yok neredeyse.
Gözlem haki zaten herkesin, her an kullandığı bir şey.
Şunları ''kılıç düellosu'' adı altında ayırmanın hiçbir mantığı yok. Mihawk ile ilk kapışmasında ölümün eşiğine gelen Zoro'ya da mı bakmıyorsunuz hiç?

Sadece, Shanks ile düelloları konusunda yazdıklarına katılıyorum kısmen. Aralarında bir kazanan olmadığı açık. Zaten uzun yıllardır böyle düşünüyorum.
Oda'nın da, Mihawk>Shanks demesine ihtimal vermiyorum. En fazla, Mihawk=Shanks der. O bile zor.

Bu dediğinin birebir aynısı nerede oldu biliyor musun? Mihawk vs Zoro'da. Nedense onu atlamışsın.
Gelelim, haki kısmına. Mihawk, güçlenmek isteyen (bunun sebebi olarak da ''seni yenmek için,'' diyen) Zoro'ya ilk olarak ne öğretti? Haki. Ne dedi? Haki ile kaplansalardı, kırılmazlardı. Her kılıç kara kılıç olabilir.
Peki, kral haki de artık saldırılara eklenebiliyor mu? Evet. Kral haki ile yapılan bir saldırı, kral hakisiz bir savunmayı aşıp kılıcı kırabilir mi? Evet.
Yani kral haki de, tıpkı silanlanma hakisi gibi kullanılıyor dövüşlerde. Hiçbir farkları yok neredeyse.
Gözlem haki zaten herkesin, her an kullandığı bir şey.
Şunları ''kılıç düellosu'' adı altında ayırmanın hiçbir mantığı yok. Mihawk ile ilk kapışmasında ölümün eşiğine gelen Zoro'ya da mı bakmıyorsunuz hiç?

Sadece, Shanks ile düelloları konusunda yazdıklarına katılıyorum kısmen. Aralarında bir kazanan olmadığı açık. Zaten uzun yıllardır böyle düşünüyorum.
Oda'nın da, Mihawk>Shanks demesine ihtimal vermiyorum. En fazla, Mihawk=Shanks der. O bile zor.
Onların savaşı sonuca bağlandı. Mihawk yendi ve hayatını bağışladı. Ayrıca o savaşı okumanı öneririm. Kılıç teknikleri üzerinden bir duru diyalog geçiyor orada. Hatta Zoro'nun tekniğini ağırlık güç üstüne bir teknik olarak yorumluyor Mihawk.

Onların savaşı sonuca bağlandı. Mihawk yendi ve hayatını bağışladı. Ayrıca o savaşı okumanı öneririm. Kılıç teknikleri üzerinden bir duru diyalog geçiyor orada. Hatta Zoro'nun tekniğini ağırlık güç üstüne bir teknik olarak yorumluyor Mihawk.
Kılıç tekniklerini yok sayan yok ki? Niye yok saymışım gibi konuşuyorsun? Ayrıca, o dönemlerde haki üstüne dönen dövüş mü vardı? Varsa da ben görmedim. Önemli olan, her şeylerini ortaya koymaları.
Shanks vs Mihawk'ın sonuçlanmaması, haki kullanmadıkları anlamına nasıl geliyor? Haki kullanmayınca dövüş sonuçlandırılmıyor mu? Kimse hata yapmıyor, açık vermiyor ya da yorulmuyor mu?
Bundan daha zorlama bir şey görmedim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık