Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
Yıl olmuş 2023, Oda bile elinde her kılıç olanı kılıç ustası diye söylemiyor, forumda ise nokta ilerlemiyor.

Burada tartışılan şey her eli kılıç tutana kılıç ustası denmesi değil ki, sadece Shanks'tan bahsediliyor. Ayrıca mangada geçen ''kılıç ustalığı Shanks'ı geçiyor'' kısmıyla Shanks'ın kılıç ustası olduğu kesinleşti.

Haki olmadan kullanılamayan Enma diye bir kılıç var. Ki kendisini Zoro haterları çok sever. Ona rağmen kılıç düellosu hakisiz yapılırı savunuyorlar hala. Şimdi Zoro ile Mihawk karşılaşsa Mihawk Zoro'ya Enma'yı elinden at yoksa saymam mı diyecek :D

Burada tartışılan şey her eli kılıç tutana kılıç ustası denmesi değil ki, sadece Shanks'tan bahsediliyor. Ayrıca mangada geçen ''kılıç ustalığı Shanks'ı geçiyor'' kısmıyla Shanks'ın kılıç ustası olduğu kesinleşti.
Konuya girdiğimde bu minvalde bir mesaj gördüm de ona binaen yazdım.

Shanks'e gelince hala soru işareti mevcut. Her kılıç kullananın kılıç ustası olmaması üzerine dediğin Mihawk'ın Shanks'ten kılıç becerileri özelinde önde sayılması soru işaretini daha da çoğalttı benim gözümde. Artık kesin olan şey Mihawk > Shanks değil. Eskiden ikisi de kılıç ustası denilip bu sonuca varılıyordu. Son bölümde görüldüğü üzere kılıç becerisi üzerine üstün görme var. Falan filan işte

Böyle bir şeyi savunan yoktur bence.
:(
Kılıç düellosunun belli başlı şartları var. Haki girer mi ya da kral haki girer mi bu muhabbete belirsiz. Zira kral hakide çarpışan kral hakiler oluyor temassız çarpışıyorlar.
Bir ara haki kılıç ustası yetenegidir diyen vardı. Vallahi komedisiniz. Kılıç düellosunda olay sadece kılıç teknikleri üzerinden gidebilir.
Kılıç düellosunda kılıçlarının kırılması da yenilginin işareti olabilir. Kılıçlarını korumak adına b.haki basıyordurlar. Ama üst düzey temassız b.haki muhabbetleri olmayabilir yine düelloda. Bu düellonun bazı şartları olduğu çok açık. Yani haki bir tek kılıçları koruma amaçlı kullanılıyor olabilir bu duellolarda.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık