Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Seviye Kavramları

@Monkey D. Luffy seride açıklanmış bir şeyi inkar edersen objektiflikten çıkmış olursun.Ki benim anlamadığım bu mihawk antiliği neden? Bu adamı amiraller yener,yonkoular yener yonkouların as adamlarının yenme şansı ki çoğu yener bence.Bak çıkardıkça çıkartırsın bu adam yenilmez değil.Sadece kılıç konusunda yenilmez ve rakipsiz.

Bir tane amiral yenecek lord söyle, bir tane de koramirale yenilecek lord söyle, işte sana seviye. İstisnaları saymıyorsak.
Vergo, hem crocodile'ı hem moria'yı yener. Aynı zamanda gücünü bilmediğimiz mihawk ile dof'ta 'belki' amiral yenebilir. Gücünü tam olarak bimediğimiz adamlar varken bu kadar kesin konuşmak niyedir?

Monkey :D Luffy

daha öncede demiş arkadaş aslında seviyelerin hepsi bize göre çünkü one piecete oda biraz bencil yani şimdi bulamıyorum adını affetsin ama
güçsüz karakter değil repliği biten karakter ölüyor

Soytarii26

Vergo 2 yıl sonraki Croco'yu yener mi soru işareti.Moria zaten atıldı güçsüzlükten.Belki 2 yılda o da güçlenmiştir.
Şu anda "Mihawk yenilebilir" desem "yenilmez" dersin diye korkuyorum çünkü her seferinde önceki mesajı yazan kişiye ters bi cevap veriyorsun :D Neyse asıl diyeceğim şu: Eğer Mihawk en iyi kılıç ustası olarak anılıyorsa ve henüz bazılarıyla vs atmadıysa 1) Ya önceki en iyi kılıç ustasını yendi ve aldı o ismi 2) Diğer kılıç ustalarının yenemeyeceği-yapamayacağı bir şey yaptı. Her durumda bu adam özel bi adam bu seri için bunu kabul etmek lazım bence.

Ben konuyu yazaan arkadaşın dediklerine katılıyorum.Belki mihawk yonkou olmak isteseydi oda olabilirdi.Sadece insanların gittigi yollar farklı misal luffy korsanlar kralı olmak istiyor o zaman schibukai olmak istemez.Dünyanın en büyük kılıç ustası shanksla dövüşüyorsa bu bana bunların güçleri arasında çok fark yok sonucu geliyor.Ama tutupta moria ile shanksı kıyaslamak insanı kahkahaya boğabilir.Yani yonkou seviyesi denebilir yada amiral ama shibukai seviyesi demek bencede yanlış oluyor.

Tamam kardeş güzel yazmışsın. Ama bir adam Schibukai ise en azından bir koramiral kadar güçlüdür. Çünkü bu Schibukailer elit korsanlardan oluşan bir grup. Doğrudur Schibukailik bir ünvandır. Haklısın bir Schibukai bir amirali yenebilir. Hatta Yonkouyu bile devirebilir. Bu durumda böyle bir seviye yoktur denemez bence. Evet herkes Schibukai diye aynı seviyede olmayabilir. Ama bunun bir alt seviyesi vardır. Yani herkes Schibukai olamaz. Schibukailik bir alt seviyeden başlayıp ucu açık bir konumdur. Yonkouluka gelince tüm yonkoular aynı seviyede değil diye bir yonkou seviyesi olamaz demek biraz mantıksız. Yani bir yonkou olmak için en azından amiral gücünde olunmalıdır.

Özet olarak böyle seviyeler vardır. Ama birbirinden kesin çizgilerle ayrılmamıştırlar. Schibukai olan biri bir amirali yenebilir. Bir Schibukai de bir koramirale yenilebilir. Bu Schilik diye bir seviye olmadığını göstermez. Sadece kesin çizgilerle ayrılmamıştır.

Aslında açıkça belli sınırlarla çizizlmiş seviyeler yok tıyorum Naruto'daki Genin Chunin Jounin Hokage gibi.Ama yinede belli seviyeler var.Bu seviyelerin en tepesinde Yonkoular var.Onlardan sonra denizcileri elit efsane isimleri(Garp,Sengoku)>Amireller>Yonkou'ların 2. adamları=Shichibukailer>Koramiraller.

Ama şöylede bir gerçek var ki birinin dağları taşları yıkacak gücü varken diğerine etki etmeyebilir.Ace'in Akainu'ya vs'si veya Mihawk'ın Buggy'yi kesememesi gibi.

Alex Louis Armstrong

Bir schibukai yonkou'yu deviremez. Schibukai ise Schibukai'sindir. Oda bu adamlara bu mevkiyi vermiş. Koramiralden güçlüsün amiralden güçsüzsün. Yonkou ise hayalciliktir, Mihawk dahi olsa. Hangi koramiralin schi devirdiği görüldü ve ya amiral seviyesini biliyorsunuz açıklamama bile gerek yok. Oda bastıra bastıra gösteriyor seviyeleri.

Yonkou > Amiral > Schibukai > Koramiral > ...

Ayrıca hayal görüyorsun. Dof ve Mihawk amiral alacak? Vergo, Crocodile'i yenecek. Yok öyle dünya. Vergo anca hile yapar, Law'ın eli kolu bağlı olmadığı an ne yaptığını gördün, tek attı tek!
He yav he.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık