Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Seviye Kavramları

One Piece Seviye Kavramı

Sitede aktif olmayı bıraktım ancak son zamanlarda o seviye şu seviye muhabetleri dönüyor nedir şu seviye kavramı?

Shichibukai seviyesinin bir üstüne geçince amiral seviyesine ulaşıyor muşsun?
Daha görülmemiş olaylar üzerine karakterlerde haki olup olmadığı konuşuluyor senyaryo gidişatı hiç hesaba bile katılmadan.

Shichibukai adlı korsanlar arasında bir güç seviyesi çıkarılmış tuhaf bir durum şöyle ki.
Moria ve Jinbei aynı statüde olmasına karşın Jinbei Moria’ı tekliyor nasıl bir seviye anlayışı var şimdi burada demezler mi?

Doflamingo’nun bir Amiral’i yenemeyeceğini kim iddaa edebilir şu an için?Croco ile olan munasebetlerine bakarak hakisi yok deniliyor neden çünkü savaşta aralarında geçen olay.

1.Doflamingo Jozu durdurur:
Neden bize katılmıyorsun ID aklının başına geldiğini düşünüyorum (özet geçiyorum konuşmayı)

2.Doflamingo kafayı keser :
Beni beyazsakal için mi bıkratın timsah adam kıskancımdır fufufuf

Şimdi burada senyaryo icabı ne anlamlar çıkarırsınız en basiti Doflamingo’nun bir ittifak peşinde olduğu ortada değil mi?E.oda burada bunun üzerinde mi durmak istedi yoksa bakın Dof’ta haki yok Croco’u kesemedi yeni dünya da kendi eliyle yetiştirdiği Law’da bile olan Tashigi de bile beliren bu güç böyle bir adam da yok mu demek istedi?

Mihawk meselesi onda da haki olmadığında seviyesi sadece Shichi adlı seviyes sınırında kalmış.
Bu adam daha serinin 24.bölümünde serinin 2.karakterini maymuna çevirip finalde çık karşıma diyerek yeniyor ve ağlatıp söz verdiriyor.Ardından Mihawk la ilgili başka şeyler duyuyoruz
Beyazsakal Shanks’a:

Şahingözle olan duellolarınızı kulağımıza çalınıyordu(demek bu adama bile gitmiş bu duellolar öyle basit çaplı değil)

Ardından Shanks ulan bende haki var ben niye fark atmıyorum şu çakma vanpire dur ben yonkou olayım demiş ve Mihawk zavallısı kalmış Shichi olarak?
Sonra karizması paçalarından akan Zoro 2y ardından çıkarmış hakisini Shanks abisi gibi Mihawk’a Shanks geçti sıra bende hakin yok kal orda demiş.

Buggy ve Croco örnekleri verili durur ta en başından dedim senaryo icabı bazı şeyler gerçekleşmez sadece sahne şovu gösterilir bize ardında gizli şeyler aramak Manga K nın bile aklına gelmezken biz ona takılıp bir şeyler çıkarmaya bakarız işte Mihawk’ın olayıda bunun ötesinde değildir.
Yeni Dünya’da takılıpta 2y ardından hakisi olmyan kaç karakter gördük
Vergo-Pekoms-Tashigi-Luffy-Law daha bunların ilk Arcında hakilerinin olduğunu gördük ki yılların Shichisi Dof –Mihawk-Kuma bu hakiden bir haber yıllarıdır Shichi olarak yeni dünyada korku salıyor şimdi denilenleri az çok kestiriyorum Mihawk’a ne gerek haki o sadece kılıç ustası kılıcı olanla kapışır varmı böyle bir olay Mihawk’ın karşısına Carcibou çıkacak Mihawk:

Kılıcın nerde lan kılıç yoksa savaş yok deyip topuklayacak?

Anlaşılması gereken mevzu şudur nasıl meyve kullanan karakter meyvesiyle savaşır ve düşmanını ekarte etmeye çalışırsa Mİhawk’ta kılıcıyla bu görevi görüyor üstüne DÜNYANIN EN GÜÇLÜ KILIÇ USTASI ünvanını almıştır.

Seviye kavramı farklı bir olaydır OP’de karakter isimleri vardır hiçbir karakter bulunduğu konumda gücüyle adlandırılmaz WB ‘de bir yonkoudur BB ‘de arada güç farkı olmalıdır Belkide Doflamingo bir Yonkou’u teke tek mücadele de saf ışı bırakabilir beklide bir Shichibukai’e yenilebilir.

Gördüğümüz şudur ki Shichibukai olanlar sadece o pozisyonu kendince işlerine geldiği gibi değerlendirmek amaçlı kullanmaktadır.
Law-SAD odasına girmek
BB-ID ‘a girmek ve amacını gerçekleştirmek
Mihawk-Sadece yeni dünyada zaman geçirirken denizcilerin ayak bağı olmasını önlemek

Bu böyle sürer gider gerçi aklında denklemi kurmuş olanlar yine ısrar edecektir.
Şöyle de soru gelebilir şimdiden cevaplayayım:
Madem bu Yonkoular 1vs 1 de bir Dof’a yeniliyor ne halt etmeye dünyanın en güçlü korsanları pozisyonunda ben şöyle cevap vereyim biz şu ana kadar 3 yonkou gördük ve bunların çevresinde ki adamları, mafya sistemi az çok bilinir başta para babası bir adam ve etrafında 100 lerce çalışan aslında benzer bir sistemdir yonkoularda ki etrafındaki adamlardan güçlü bir kaptan ve adalarda sömürgediği korsanlar sırf o mertebedeki adama ulaşabilmek için bile tonla adam öldürmek gerekir buda benzer bir sistemdir WB gibi bir adamı ben hiçbir yonkou ile kıyaslamam tek başına DENİZLERİN EFENDİSİ(Garp’ın ID daki hitabı) olan bir adam 2 yonkou’u bile devirebilir beklide bilemeyiz.
Eğer Luffy şu an eski bir Amirali (Z) yenebiliyorsa seviye diye bir şey bir kez daha çürümüş oluyor kafadan.

Bırakın seviye takılma olayını ve sadece karakteri ismiyle tanımalyın Doflamingo denilince aklınıza savaş lordu hükümet köpeği gelmesin yenidünyada gölgelerden gelen tefeci gelsin yeni dünyagibi bir yerde jakuzi keyfi yapıp hatunları ile eğlenen adam gelsin üstelik Law’ın belirtisi çok açık
‘’Yeni dünyada hayatta kalmak istiyorsan ya yonkounun emrine gireceksin yada onu öldüreceksin’’
Şimdi gerisi sizin düşünceleriniz tabi burada kimsenin görüşünü değiştiremem en azından yazdıklarımı okuyan olursa üşenmeden az çok hak verir yada dur şu siyah yerleri okuyayım face’de takılacam diyende olabilir.

Uzun zamandir bunu soylemeye calissamda bir sacmalik almis basini gitmis.One piecede seviye kavrami sadece denizcilerde gecerli.Shicbukai seviyesi demek icin gercekten kafadakini kullanmadan yazmak gerekiyor.
Mihawk'ı övmek için yazılmış bir yazı.Mangadan sayfa verip bize veya bana göstermediğin sürece on sayfa da yazı yazsan geçerliliği yok.Bunlar senin fikirlerin.Kusura bakma ama bunları ciddiye alamam.Bana mangadan kanıt göstermen gerek.
Yazinin mihawki ovmekle alakasi yok.Konuyu farkli yerlere cekmeyelim.Su yazi da anlatilandan bunu cikariyorsan diyecek.bisey yok.

Tamamıyle katılıyorum One Piece'de seviye kavramı diğer serilere göre daha esnek. Aslında buda onu daha özel ve sürprizlere açık yapıyor. 300 gücü olanın 200 gücü olana kesin olarak üstün olduğu ve çeşitliliği sadece ana karakterlerin getirdiği bir seri değil. Tamamıyle canlı, yaşayan ve değişen bir dünya gibi.

"Seviye kavramı farklı bir olaydır OP’de karakter isimleri vardır hiçbir karakter bulunduğu konumda gücüyle adlandırılmaz WB ‘de bir yonkoudur BB ‘de, arada güç farkı olmalıdır. Doflamingo belki bir Yonkou’u teke tek mücadele de saf ışı bırakabilir belkide bir Shichibukai’e yenilebilir."

buna özellikle katılıyorum.

Yazına katılıyorum.Sonuçta Gecko Moria da shicbukai idi Mihawk ta ama bana kalırsa aralarındaki güç farkı çok fazla

Evet tam da düşündüklerimi yazmışsın eline sağlık.Mihawk gibi adam buggy gibi salağı kesemiyorsa senaryoda görevi vardır.Ya da luffy yi kesemiyorsa senaryoda görevi vardır.Repliği biten adam ya ölür,ya sakatlanır,ya da ay'a gider.Ya da cp9 gibi karşımıza çıkacak şekilde saklanır.2 kavram çok net.Yonkou lar ve amiraller.Kendi aralarında güç farkı var ama biri diğerini yense bile kendisinin kolu bacağı gidiyor.Akainu vs aokiji.Ayakta duran kazanmış ama nasıl durdu o da var.Ve hala mihawk yonkou gücünde değil falan saçma mesajlar atmayın.Yonkou olacak adamın tayfası bomba olur.Gider postayı koydu mu kimse gık diyemez.BB gibi.

Mihawk shichibukai arkadaşım.Yonkou gücünde olduğuna kanıtın var mı?Yok.Eeee?Benim kanıtım var çünkü shichibukai.
Tartışmanın önemi var mıdır zaten belli olan bir şeyi?_
Amacın nedir?Mihawkın seviyesi konusu var çok istersen git orda yaz bu yazını.Bu konunun senin yazdıklarınla uzaktan yakından alakası yok.Sen hariç herkes anlamıs bunu ve yorumunu ona gore yapmış.Arkadaşın anlatmak istediği one piecede yonkou ve schibukainin sadece birer sıfat oldugu güç kavramını tam olarak yansıtmadıgı.Yani buggy de bir shicbukai -hancock ta bu ikisi arasındaki bu kadar bariz güç farkını ikisinide shicbukai seviyesi diyerek adlandıramazsın.Shicbukai Denizciler tarafından onaylı korsan demek yani bu wbde bir shicbukai olabilirdi anlamına gelir.ve bir shicbukaide yonkou olabilir.O zaman ne diyeceksiniz.
"Seviye kavramı farklı bir olaydır OP’de karakter isimleri vardır hiçbir karakter bulunduğu konumda gücüyle adlandırılmaz WB ‘de bir yonkoudur BB ‘de, arada güç farkı olmalıdır. Doflamingo belki bir Yonkou’u teke tek mücadele de saf ışı bırakabilir belkide bir Shichibukai’e yenilebilir."
Ne kadar güzel açıklayan bir cumle konuyu.

Mihawk shichibukai arkadaşım.Yonkou gücünde olduğuna kanıtın var mı?Yok.Eeee?Benim kanıtım var çünkü shichibukai.
Tartışmanın önemi var mıdır zaten belli olan bir şeyi?_
Neyi anlatmak istediğimi anlamadın senden isteğim tekrar bir defa zaman ayırarak okumandır sonra hala katılmıyorsan da yapmam gereken saygıyı duyarım normal olarak buna göre yazıda bulduğun eksikleri üzerine beğenmediğin şeyleri söylersin güzelce tartışılır.

Yoksa Mihawk Shichi sen kalkmış yonkou diyorsun peh diyerek değil ki ben öyle bir şey de demedim yazıda lütfen...

Yada sonda yazdığım gibi siyah yerleri okursun zaman harcamamamk için oda sana kalmış.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık