Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Seviye Kavramları

Haki olayına neden bu kadar takıldınız onu anlamadım. Birinin Haki bilmesi için illa ustasının Haki'de master yapmış olması ya da kullanmayı bilmesi gerekmiyor. Kamabakka Krallığı'nın en güçlüsü Ivankov'da bile Haki yokken Sanji bu gücü kullanmayı kendi başına öğrenebilmişse, başkası da bunu pekala yapabilir. Mesela Kor Amiraller'in hepsinde Haki var diye onlardan güçlü herkeste de Haki olması gerekmiyor.

Haki olayına neden bu kadar takıldınız onu anlamadım. Birinin Haki bilmesi için illa ustasının Haki'de master yapmış olması ya da kullanmayı bilmesi gerekmiyor. Kamabakka Krallığı'nın en güçlüsü Ivankov'da bile Haki yokken Sanji bu gücü kullanmayı kendi başına öğrenebilmişse, başkası da bunu pekala yapabilir. Mesela Kor Amiraller'in hepsinde Haki var diye onlardan güçlü herkeste de Haki olması gerekmiyor.
Aynen öyle.
Luffy vs Marigold+Sandersonia gibi bir örnek varken, o ondan güçlü o zaman hakisi var deniyor. Haki seviyesi, ve bunu nasıl kullandığı da önemli.

Shicibukailer bi şey yapmak için gücü olamayan bu yüzden hükümetin adı altında işlerini çevirmeye çalışan köpeklerden ileri değil.

Örneğin:Crocodile,BB,Doflamingo,Law vs.

Mihawk madem bu kadar güçlü neden bu ünvana ihtiyacı var?Yonkoular istediği gibi at koşturuyor hüküet ağını açamıyor.Shichiler ise hükümetin köpeği oluyorlar.
Bir köpeğe göre çok iddaa lı?
Bu yazdıklarına baktım ve diyeceğim şu
Yazdıklarımı hiç okumamışsın amacın direk muhalefet olmak aynı seriyi izlemiyoruz orası belli.

Bende schilik diye bir güç seviyesinin olmadığını savunanlardanım.Zaten schiler genellikle kendi karanlık işlerinin üstünü örtmek veya başka çıkarları yüzünden hükümetin altında çalışmayı kabul eden güçlü korsanlardır.

Law kendi çıkarı için shic olmayı kabul ediyor,jinbei ülkesini korumak için kabul ediyor,dof kendi örgütünü kurmak için kabul ediyor.Keza diğerleri de aynı şekilde.Bu mu yani shic seviyesi dediğiniz şey?Bunların hiçbiri kişisel olarak güç artışı sağlamıyorki.Neye göre shic seviyesi var diyorsunuz anlamış değilim halen.

Law kendi çıkarı için shic olmayı kabul ediyor,jinbei ülkesini korumak için kabul ediyor,dof kendi örgütünü kurmak için kabul ediyor.Keza diğerleri de aynı şekilde.Bu mu yani shic seviyesi dediğiniz şey?Bunların hiçbiri kişisel olarak güç artışı sağlamıyorki.Neye göre shic seviyesi var diyorsunuz anlamış değilim halen.
Shichi seviyesi dediğimiz şey, hükumetin bazı korsanlara o rütbeyi verecek kadar üstün görmesinden ileri geliyor. Yani beli bir seviye yok. Onları ilk duyduğumuzda zaten şunu ğrenmiştik; Hükumet, baş edemediği korsanlara böyle bir teklif götürüp denizlerde serbestiyet tanıyor. Lazım olduğu zaman da gücünü kullanıyor. Hükumeti tehdit ede her korsan shichi seviyesidir diyebiliriz kısaca. Tabi Hükumet, onlarla uğraşarak zaman ve güç kaybetmek istemiyorsa. Hükumetin de bu şekilde görebileceği bir kaç korsan var sadece. Onlara da shichi seviyesi diyoruz.

Yazıyı henüz okumadım ancak en kısa sürede okuyup yazı hakkında da uzunca bir yorum yazacağım. Emeğine sağlık, uğraşmışsın baya.

Bir tane amiral yenecek lord söyle, bir tane de koramirale yenilecek lord söyle, işte sana seviye. İstisnaları saymıyorsak.

Shichi seviyesi dediğimiz şey, hükumetin bazı korsanlara o rütbeyi verecek kadar üstün görmesinden ileri geliyor. Yani beli bir seviye yok. Onları ilk duyduğumuzda zaten şunu ğrenmiştik; Hükumet, baş edemediği korsanlara böyle bir teklif götürüp denizlerde serbestiyet tanıyor. Lazım olduğu zaman da gücünü kullanıyor. Hükumeti tehdit ede her korsan shichi seviyesidir diyebiliriz kısaca. Tabi Hükumet, onlarla uğraşarak zaman ve güç kaybetmek istemiyorsa. Hükumetin de bu şekilde görebileceği bir kaç korsan var sadece. Onlara da shichi seviyesi diyoruz.

Yazıyı henüz okumadım ancak en kısa sürede okuyup yazı hakkında da uzunca bir yorum yazacağım. Emeğine sağlık, uğraşmışsın baya.
Bu nasıl shic seviyesi hocam.Jinbei moria'ya tek atıyor.Bana göre jinbei croco'yu da rahat yener.Aralarında bariz güç farkı var.Daha da abartıp belki hancock bile croco'yu yenebilir.

Bu nasıl shic seviyesi hocam.Jinbei moria'ya tek atıyor.Bana göre jinbei croco'yu da rahat yener.Aralarında bariz güç farkı var.Daha da abartıp belki hancock bile croco'yu yenebilir.
Aralarındaki güç farkından bahsetmiyorum yahu. Zaten çoğunun arasında muazzam farklar var.
Benim bahsettiğim, bunların neden shichi diye bir seviyede olduğu ve o seviyenin gerektirdikleri. Yani Hükumet, uğraşarak güç ve zaman kaybedeceğini düşündüğü korsanlara shichilik teklif ediyor, onlar da shichi seviyesi olmuş oluyor. Yani buradaki seviye meselesi, güçten değil de Hükumetin takdirinden kaynaklanıyor.

Op'nin sevdiğim bir tarafı da ana karakterler hariç diğer karakterlerinde güçlenmesidir diğer animelerden ayırıyor kendini.
Diğer animelere bakarsak adamın gücü 100 ise seri başlangıcından sonuna kadar 100 oluyor sadece ana karakterler kendini geliştiriyor ve güçlü adamı yeniyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık